Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Uzemnenie je terapeutická technika, ktorá ponúka mnoho výhod. Podľa niektorých môže tiež pomôcť chrániť pred škodlivými voľnými radikálmi a autoimunitnými ochoreniami.

Čo je uzemnenie?

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Veľkú časť evolučnej histórie mali ľudia kontakt so zemou, chodili bez topánok alebo nosili topánky vyrobené zo zvieracích koží, ktoré boli v rovnováhe s elektrickým potenciálom Zeme. S príchodom modernej doby však ľudia túto prax opustili a mnohé moderné vynálezy uľahčili život. Niektoré z týchto zmien však možno považovať za škodlivé, pretože ľudia stratili kľúčový prenos energie zo zeme do tela. Našťastie, praktizovanie uzemnenia vám môže pomôcť získať určité zdravotné výhody.

Uzemnenie je terapeutická technika, ktorá zahŕňa rôzne aktivity, ktoré vám pomôžu „uzemniť“ alebo elektricky vás prepojiť so zemou. Táto prax čerpá z vedy o uzemnení a fyziky o uzemnení, aby vysvetlila, ako môžu elektrické náboje zo zeme vyvolať určité priaznivé účinky. Existujú rôzne typy uzemnenia, ale cieľom všetkých je pomôcť vám znovu sa spojiť so zemou.

Môžete to urobiť priamym alebo nepriamym kontaktom, napríklad:

• Ležanie na zemi, napríklad na tráve v parku alebo na piesku na pláži.

• Choďte naboso po tráve na trávniku alebo na piesočnatej pláži.

• Brázdiť priezračné jazero alebo plávať v oceáne.

• Používanie uzemňovacích zariadení, ako sú uzemňovacie ponožky, uzemňovacie pásiky a záplaty, uzemňovacie dosky alebo prikrývky a uzemňovacie rohože.

Zatiaľ čo priamy kontakt so zemou je optimálny, používanie uzemňovacieho zariadenia môže pomôcť, ak žijete v oblasti s drsnými poveternostnými podmienkami alebo ak si chcete uzemnenie vyskúšať v klinickom prostredí.

Nebezpečenstvo voľných radikálov

Zem je zásobárňou voľných a mobilných elektrónov alebo záporných nábojov. Tieto náboje môžu pomôcť neutralizovať kladne nabité voľné radikály alebo reaktívne formy kyslíka (ROS), ktoré môžu spôsobiť poškodenie buniek a viesť k chorobám a degenerácii. Voľné radikály, ako je peroxid vodíka, sú vo svojej podstate nestabilné zlúčeniny, ktoré sú vedľajšími produktmi aeróbneho metabolizmu a sú syntetizované za rôznych fyzikálno-chemických a patologických podmienok.

Voľné radikály môžu byť síce prospešné, no v nadbytku spôsobujú oxidačný stres, ktorý je spojený s autoimunitnými ochoreniami a inými chronickými stavmi, ako je rakovina, cukrovka, koronárne ochorenia (ako je ischemická choroba srdca) a neurodegeneratívne ochorenia, ako je Alzheimerova choroba.

Uzemnenie je metóda, ktorá nevyžaduje drahé vybavenie a ktorá ponúka užitočné vlastnosti ako: Regulácia hladiny cukru v krvi. Ľudia s autoimunitnými ochoreniami, ako je Gravesova choroba a Hashimotova tyreoiditída, psoriáza, reumatoidná artritída alebo ulcerózna kolitída, sú vystavení väčšiemu riziku vzniku cukrovky 2. typu v dôsledku spoločných mechanických ciest.

Dysregulácia krvného cukru a inzulínová rezistencia sú tiež bežné predisponujúce faktory pre autoimunitné ochorenia. Výskum ukázal, že používanie uzemnenia počas troch dní môže pomôcť znížiť hladiny glukózy nalačno u ľudí s cukrovkou, ktorí majú zlú kontrolu glykémie.

Endokrinná rovnováha: Nadmerná produkcia bunkových poslov podporujúcich zápal nazývaných prozápalové cytokíny je charakteristickým znakom autoimunitných reumatických ochorení. Môžu aktivovať os hypotalamus-hypofýza-nadobličky (HPA), ktorá riadi reakciu vášho tela na stres. To môže spôsobiť, že prozápalové hormóny, ktoré zhoršujú autoimunitné ochorenia, vytlačia protizápalové hormóny, ako sú glukokortikoidy, ktoré potom môžu spustiť kaskádu zápalu a deštrukciu tkaniva. Postupy uzemnenia môžu pomôcť ovplyvniť túto často narušenú os hypotalamus-hypofýza-nadobličky-štítna žľaza.

Viskozita krvi: Výskum ukazuje, že väčšina autoimunitných porúch, ako je Behcetov syndróm, zápalové ochorenie čriev (IBD) a systémový lupus erythematosus (SLE), je spojená so zvýšeným rizikom venózneho tromboembolizmu (VTE), čo je tvorba krvných zrazenín v hlbokých žilách. Odborníci sa domnievajú, že je to spôsobené imunitnou dysfunkciou a skutočnosťou, že systémový zápal „moduluje trombotické reakcie potláčaním fibrinolýzy, zvyšovaním hladín prokoagulancií a znižovaním hladín antikoagulancií“. Tieto procesy podporujú tvorbu krvných zrazenín a zabraňujú deštrukcii krvných zrazenín.

Výsledky štúdie však ukazujú, že zdraví dobrovoľníci, ktorí vyskúšali uzemnenie na dve hodiny, mali výrazne nižšiu agregáciu červených krviniek, čo naznačuje výrazné zníženie schopnosti zrážania krvi. Uzemnení dobrovoľníci mali tiež väčší zeta potenciál, ktorý je ukazovateľom schopnosti červených krviniek odpudzovať sa navzájom.

Znížená imunitná reaktivita: Ukázalo sa tiež, že uzemnenie spôsobuje merateľné zmeny v imunitnej hyperreaktivite vrátane zmien v počte bielych krviniek v krvi, koncentrácii cytokínov, ktoré sprostredkúvajú zápal a ďalších molekúl spojených so zvýšenými zápalovými odpoveďami. Uzemnenie môže pomôcť znížiť príznaky zápalu ako je bolesť a opuch. Lekárske infračervené zobrazovacie štúdie tiež ukázali, že uzemnenie môže viesť k rýchlej úľave od zápalu.

Autonómna rovnováha: Údaje tiež ukázali, že uzemnenie môže prepnúť autonómny nervový systém zo sympatického „boja alebo úteku“ na parasympatikus „odpočívať a stráviť“ alebo „rozmnožovať sa a kŕmiť“. V jednej štúdii dobrovoľníci v uzemnenom stave preukázali okamžitú deaktiváciu prvého stavu a súčasnú aktiváciu druhého stavu. Vedci pozorovali, že účastníci, ktorí boli uzemnení, vykazovali rôzne parametre, ako je zvýšenie rýchlosti dýchania a stabilizácia saturácie krvi kyslíkom. To naznačovalo metabolickú liečebnú reakciu, ktorá si vyžadovala zvýšený prísun kyslíka.

Zlepšená kvalita spánku a úľava od bolesti: Keď boli subjekty počas spánku uzemnené pomocou vodivej matracovej podložky, výskumníci zaznamenali výrazné zlepšenie cirkadiánnych kortizolových rytmov, ktoré smerovali k normalizácii. To znamená, že kortizol, hormón stresu a prebúdzania, sa vrátil na normálnu úroveň: ráno je vysoká a v noci nízka.

Tento účinok na normalizáciu cirkadiánneho rytmu je dôležitý, pretože dlhodobý stres, bežný spúšťač autoimunitných ochorení, môže spôsobiť rezistenciu glukokortikoidných receptorov. To má za následok pokračujúcu zápalovú reakciu. V experimente výskumný tím zistil, že uzemnenie viedlo k zlepšeniu oneskorených spánkových fáz alebo času potrebného na zaspávanie v noci. Táto prax tiež pomohla znížiť poruchy spánku a nočné bolesti.

Iné štúdie ukazujú, že uzemnené subjekty vykazujú menšiu dysfunkciu spánku a výraznú úľavu od chronickej bolesti kĺbov a svalov v porovnaní s ostatnými v podmienkach falošného uzemnenia. To stojí za zmienku, pretože ľudia s poruchami spánku sú vystavení zvýšenému riziku vzniku autoimunitných ochorení a prerušenie spánku môže spôsobiť ďalšie vedľajšie účinky ako je bolesť.

Chronická bolesť je bežná u ľudí s autoimunitnými ochoreniami a uzemnenie pomohlo zmeniť biomarkery bolesti a aktivity imunitného systému v jednej štúdii o oneskorenej svalovej bolesti (DOMS) u mužov po excentrickom cvičení. Vedci uviedli, že účastníci simulovanej skupiny zaznamenali prudký nárast bielych krviniek a silnejšie vnímanie bolesti, čo naznačuje zápalovú reakciu. Medzitým dobrovoľníci, ktorí boli uzemnení, zaznamenali mierny pokles počtu bielych krviniek, výrazne menšiu bolesť a kratší čas na zotavenie…

https://www.naturalnews.com/2022-11-28-6-health-benefits-grounding-for-autoimmune-disease.html

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.