Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Vraj slobodná a bezpečná Európa: Bolo toto treba Fracúzom? Olympiáda s obmedzeniami – nie sú schopní zaistiť bezpečnosť

Francúzi uvažujú nad zrušením slávnostného úvodu OH 2024 na Seine. Francúzske spravodajské služby prišli s odporúčaním zrušiť pompézny slávnostný ceremoniál tohtoročných olympijských hier v Paríži (26. 7.- 11. 8.), ktorý sa má uskutočniť na rieke Seina a v jej bezprostrednom okolí.

Dôvodom je stúpajúca hrozba teroristického útoku po krvavej prestrelke na západnom okraji Moskvy, pri ktorej minulý týždeň zahynulo už 137 ľudí a ďalší skončili v opatere lekárov. Prihlásila sa k nemu odnož Islamského štátu, teroristi pochádzali z Tadžikistanu.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podľa pôvodných plánov sa malo počas slávnostného otvorenia olympijských hier v Paríži 26. júla plaviť po Seine približne 160 lodí na palubách so športovcami, funkcionármi aj organizátormi. Z brehu na šesťkilometrovom úseku medzi Pont d’Austerlitz a Pont d’Iena malo túto parádu sledovať približne 600-tisíc ľudí. Organizátori už však oznámili, že z bezpečnostných dôvodov počet účastníkov tejto otváracej slávnosti znížia na polovicu a možno nastanú aj ďalšie škrty.

„Mali by sme vziať do úvahy plán B. Súčasný formát otvorenia hier je príliš riskantný,“ uviedol francúzsky spravodajský zdroj pre rozhlasovú stanicu Europe 1, cituje ho aj portál iDnes.cz.

O hrozbe teroristického útoku v prvý deň OH 2024 bol už informovaný aj francúzsky minister vnútra Gérald Darmanin. Podľa spravodajcov je potrebné sa vyhnúť riziku koordinovaného útoku počas otváracieho ceremoniálu, ktorý budú desiatky televíznych spoločností prenášať do celého sveta. Pozornosť francúzskych spravodajských služieb sa zamerala najmä na občanov Strednej Ázie. „Za posledný týždeň sme medzi nimi zaznamenali zvýšenú aktivitu. Rozhodli sme sa zamerať pozornosť na štátnych príslušníkov Turkménska, Kirgizska a Kazachstanu. Ostražití musíme byť najmä v súvislosti s izolovanými islamistami, ktorí sú schopní akcie v priebehu niekoľkých dní,“ dodal spravodajský zdroj.

Francúzsky minister obrany Sébastien Lecornu už skôr oznámil, že na bezpečnosť počas olympijských hier v Paríži bude dohliadať 18-tisíc francúzskych vojakov, až tri tisícky z nich budú mať na starosti ochranu vzdušného priestoru. Ten by mal byť počas úvodného ceremoniálu nad Seinou úplne uzatvorený.

ZDROJ

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d