Slovanské Noviny

6. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Washingtonská zástupná vojna na Ukrajine je globalistickým plánom na prekonanie kontinuity histórie, kultúry a geografie stelesnenej v národnom štáte.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj si podáva ruku s americkým ministrom zahraničných vecí Antonym Blinkenom počas stretnutia, ktorého sa zúčastnil aj americký minister obrany Lloyd Austin 24. apríla 2022 v Kyjeve na Ukrajine.

Počas kosovskej leteckej kampane v roku 1999 prezident Bill Clinton povedal Američanom: „To je to, o čom tá kosovská vec je… Je to globalizmus verzus tribalizmus.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V roku 1999 len veľmi málo Američanov venovalo pozornosť Clintonovým poznámkam. Kosovo bolo ďalším konfliktom na pôde niekoho iného s malým alebo žiadnym významom pre každodenný život v Amerike. Úprimne povedané, Clintonovo použitie slova „kmeňoví“ pravdepodobne zmiatlo mnohých Američanov.

Pre väčšinu Američanov nacionalizmus znamená oddanosť krajine, pripravenosť občanov USA v kríze alebo konflikte postaviť potreby krajiny nad vlastné. Americkí nacionalisti nie sú kmeňoví. Chcú chrániť a brániť Spojené štáty, ich historické inštitúcie a práva zakotvené v ich zákonoch, nie začať vojny.

Pojem „globalizmus“ sa odvtedy vyvinul tak, že znamená oveľa viac než len voľný obchod a zdvorilosť medzi národmi. Dnes je západný národný štát a nacionalizmus, ktorý inšpiruje, globalistami odsudzovaný ako zdroj predsudkov, exkluzivizmu a vojny. Pri spätnom pohľade je Clintonovo použitie termínu „globalizmus“ v kontinuite so zástupnou vojnou Bidenovej administratívy proti Rusku.

Pre súčasnú vládnucu politickú triedu Washingtonu globalizmus zahŕňa viac ako len nákup produktov vyrobených lacnou pracovnou silou v nezápadných krajinách.

Globalizmus pod vedením Washingtonu teraz sľubuje rozpustenie tradičných politických a sociálnych foriem ľudskej organizácie – národných vlád, hraníc, identít, kultúr – a nahradí ich svetom spotrebiteľov

ktorých spája iba ich závislosť na amorfných korporáciách, nezodpovedných mimovládnych organizáciách ( mimovládne organizácie) a nadnárodných inštitúciách.

Inými slovami, globalizmus je teraz synonymom progresívneho ľavicového pohľadu na povojnový liberálny medzinárodný bezpečnostný poriadok, ktorý sa musí rozširovať, aby prežil.

Washingtonská zástupná vojna na Ukrajine je globalistickým plánom na prekonanie kontinuity histórie, kultúry a geografie stelesnenej v národnom štáte, na homogenizáciu rôznorodých národov v procese asimilácie rýchlych sociálnych a technologických zmien.

V tomto zmysle je nedávna výzva ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Washingtonu a jeho strategickým partnerom, aby zaviedli globálnu kontrolu nad ruskými jadrovými zbraňami, pekne v súlade s progresívnou globalistickou víziou Bidenovej administratívy.

A v tom je ten problém. Štáty a ich národy sa nevyvíjajú vo vzduchoprázdne, ani sa nevzdávajú svojej existencie bez boja.

Zástupná vojna za globalizmus

Tieto body by mali upozorniť Washington na skutočnosť, že jeho zástupná vojna za globalizmus na Ukrajine zahŕňa národnú identitu, dynamickú silu, ktorá vyvoláva najhlbšie ľudské emócie.

Nie sú to však len dva druhy nacionalizmu, ukrajinský a ruský, zakorenené v jazyku, kultúre a histórii, ktoré sú v konflikte. Washingtonská značka globalizmu, oblečená v maske expanzie NATO, priamo spochybňuje ruskú národnú identitu a kultúru.

Je to jedinečná geografická úloha Ruska pri spájaní európskej a ázijskej civilizácie, ako aj jeho ortodoxná kresťanská kultúra – systém viery zakotvený v súčasnej ruskej štátnej ideológii, zahraničnej a bezpečnostnej politike – ktoré sú ohrozené.

Vo svetle vojenských intervencií NATO pod vedením USA na Balkáne, v Afganistane a Iraku je zásadne nečestné predstierať, že zásah NATO do západnej hranice Ruska je neškodný. Oveľa nebezpečnejšie je však ignorovať pravdu, že z pohľadu Moskvy je rozšírenie NATO na Ukrajinu neoddeliteľne spojené s rozšírením globalizmu do Ruska.

Vyhlásenia amerických ministrov obrany a štátu, že Washington chce „oslabiť“ Rusko, objasňujú, že údajne benevolentný „poriadok založený na pravidlách“ Washingtonu nie je pre Rusko prínosom. Vyhlásenia v skutočnosti len potvrdzujú v mysliach Rusov presvedčenie, že USA sú spolubojovníkmi v ukrajinskej vojne za rozšírenie NATO.

Možno ešte dôležitejší je návrh, že Poľsko, povestné divoké dieťa NATO, poskytne Ukrajine takzvané „mierové sily“. Pre Európanov nie je žiadnym tajomstvom, že Poľsko ovládalo väčšinu Ukrajiny takmer 400 rokov alebo že Moldavsko, hoci technicky rumunské, strávilo 300 rokov ako vazalský štát Osmanskej ríše.

Zjavná pripravenosť Washingtonu zaviesť revanšistické poľské sily na západnú Ukrajinu a potenciálne revanšistické rumunské sily do Moldavska naznačuje, že washingtonskí globalisti urobia čokoľvek, aby poškodili Rusko, aj keď to bude zahŕňať presadzovanie územných ambícií.

Washington dlhé roky aktívne pestoval vojnu Ukrajiny s Ruskom a využíval ukrajinský nacionalizmus – zápalnú silu, ktorú globalisti údajne nenávidia – v prospech ich veci. Fungovalo to. Teraz tí istí globalisti predlžujú vojnu zbraňami, radami a povzbudzovaním, hoci Ukrajina je zničená.

V posledných 30 rokoch vtiahol Washington prílišný dôraz na vojenskú pomoc a intervenciu v snahe o zmenu režimu USA do konfliktov a kríz na Balkáne, na Blízkom východe, v severnej Afrike a juhozápadnej Ázii.

Americkí nacionalisti nie sú zodpovední za súčasnú vojnu na Ukrajine, ani za posledné tri desaťročia sebazničujúcich vojen vo Washingtone. Americkí nacionalisti sú však teraz potrební viac ako kedykoľvek predtým, aby zastavili globalistickú vojnu na zničenie Ruska skôr, ako sa vojna rozšíri ako rakovina po východnej Európe.

Douglas McGregor

Pôvodný článok nájdete TU

sk správy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.