Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Spojené štáty a európske krajiny vytvorili protiruskú vojenskú alianciu – NATO – od roku 1949. Teraz sa všetky spojili proti Rusku. V blízkej budúcnosti sa všetci spoja proti Číne, keď sa Čína konečne pokúsi ovládnuť Taiwan. 

NATO bolo v podstate vždy ochotným partnerom Ameriky vo väčšine amerických agresií proti iným krajinám – Vietnamu, Afganistanu, Iraku, Líbyi a Ukrajine, aby sme vymenovali aspoň niektoré.

NATO chce svetu diktovať, že oni sú veľký šéf a šikanujú na ulici. Teraz, s nemorálnou ukrajinskou vojnou, ktorej sa Spojené štáty a ich vazalské štáty v Európe mohli ľahko vyhnúť, celý svet pozná zločinecké správanie krajín NATO na čele so Spojenými štátmi.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Spojené štáty a ďalšie krajiny NATO tvrdia, že NATO je „obranná aliancia“. Toto je lož. NATO bolo plne zapojené do ilegálnej vojny proti Juhoslávii v roku 1999 a vojaci SAS údajne chladnokrvne vraždili ľudí v Afganistane.

Počas nemorálnej a nezákonnej vojny v Iraku, ktorú začal prezident George Bush a jeho neoconskí poradcovia, bolo do vedenia a riadenia vojenských operácií zapojených päť ďalších krajín NATO, konkrétne Spojené kráľovstvo, Taliansko, Austrália, Španielsko a Poľsko.

Vojna v Líbyi v roku 2011, ktorá mala za následok zabitie jej vodcu Muammara Kaddáfího a zničenie Líbye vedúce k utrpeniu a utečeneckej kríze, ktorú dnes vidíme, sa odohrala pod záštitou NATO.

Nešťastná vojna na Ukrajine je výsledkom nespravodlivej politiky rozširovania NATO vedenej Spojenými štátmi, pretože litánie ruských sťažností, strach z rozšírenia NATO nebol iracionálny. Záznam ukazuje, že sľuby dané sovietskej vláde na konci studenej vojny boli nehanebne porušené, keďže sa NATO odvtedy neustále rozširovalo smerom k Rusku.

Tiež je mýtus, že NATO bolo a je alianciou demokracií. Zakladajúcim členom bola diktatúra Salazar v Portugalsku. Dokonca aj dnes sa členské štáty NATO, ako sú autoritárske poľské a maďarské vlády, ako aj Erdoganovo Turecko, sotva nazývajú „demokraciou“.

Vzhľadom na jej úlohu v afganskej vojne v strednej Ázii a expanziu americkej, francúzskej a britskej vojenskej prítomnosti v čínskych moriach vyzerá jej status organizácie v „severnom Atlantiku“ pochybne.

NATO ako rozšírenie moci USA

V konečnom dôsledku to, čo NATO je, je rozšírenie moci USA. Je navrhnutý tak, aby túto silu premietal globálne v čase, keď Amerika mnohými inými opatreniami stráca diplomatické aj ekonomické pozície.

NATO na čele s USA vytvára konflikty… svojvoľne spúšťa vojny a zabíja civilistov, pričom hovorí o „medzinárodnom poriadku založenom na pravidlách“, čo znamená, že majú právo diktovať iným, pričom sami ignorujú medzinárodné právo, kedykoľvek je to vhodné.

Na začiatku ukrajinskej vojny vo februári Čína nesúhlasila s naratívom USA a postavila sa na stranu Ruska, ktoré odsúdilo rozšírenie NATO, zatiaľ čo India, ďalšia veľká mocnosť, zostala neutrálna a nesúhlasila s naratívom USA-NATO.

A väčšina krajín sveta v Afrike, Ázii a Latinskej Amerike zostala neutrálna. Dokonca aj niekoľko krajín ako Argentína, Irán a ďalšie sa teraz chcú pripojiť ku krajinám BRICS, aby sa dostali z globálnej dominancie USA-NATO a dolára.

BRICS by do konca dekády mohol celkom dobre zatieniť G7 v ekonomickom vplyve. Rukopis je na stene. NATO pod vedením USA vytvorilo zástupnú vojnu na Ukrajine, ktorá má obnoviť a udržať postavenie Spojených štátov amerických ako prvej a samostatnej superveľmoci.

Rusko-čínska vojenská aliancia?

Čo teda bráni Rusku a Číne vytvoriť si vlastnú vojenskú alianciu? Po vytvorení tejto aliancie by mohli pozvať všetky tie krajiny, ktoré sa v minulosti stali obeťami americkej agresie NATO. Mnohé národy, ktoré utrpeli americkú zločineckú agresiu, budú veľmi šťastné a túžia sa pripojiť k tejto aliancii.

Niektoré alebo väčšina z týchto krajín – Vietnam, Severná Kórea, Kazachstan, Afganistan, Irak, Granada, Kuba, Venezuela, Haiti, Irán, Bielorusko, Líbya, Laos, Kambodža, Libanon, Nikaragua, Bolívia, Panama, Somálsko, Jemen, Angola, Bosna, Sudán, Kongo, Juhoslávia-Srbsko, Albánsko, Argentína, Čile, Guatemala, Salvádor, Alžírsko, Honduras, Palestína atď. sa pravdepodobne pripoja k tejto aliancii, ak budú pozvaní. Všetky tieto krajiny strašne trpeli v rukách Spojených štátov a niektorých európskych národov, ako je Spojené kráľovstvo, Francúzsko a Holandsko.

Táto vojenská aliancia by mohla mať nasledujúce klauzuly:

  • Jediným účelom tejto aliancie by bolo mierové spolunažívanie občanov tohto sveta.
  • Účelom tejto aliancie je zachovať svetový mier a nedovoliť žiadnemu národu, vrátane členov NATO, šikanovať a viesť vojny proti ktorémukoľvek členovi tejto aliancie.
  • Útok na jednu členskú krajinu bude braný ako útok na všetkých členov aliancie.
  • Útok na ktoréhokoľvek člena aliancie zo strany ktoréhokoľvek člena NATO bude bránený všetkými členmi aliancie všetkými prostriedkami.
  • Aby sa ukázalo, že ich jediným cieľom je zmariť vojny a agresie vytvorené NATO na iné slabé národy, táto nová aliancia bude rozpustená krátko po rozpustení NATO. Potom bude svet pokojným miestom pre život.
  • Aby si neznepriatelila štáty, ktoré nie sú členmi NATO, ako je India, Brazília alebo Južná Afrika, táto aliancia sa nezapojí do žiadneho konfliktu, v ktorom je jeden člen konfliktu nečlenom NATO. Inými slovami, táto aliancia je len proti akejkoľvek agresii alebo konfliktu, kde je člen NATO zapletený s členom tejto aliancie. Napríklad, ak dôjde k vojne medzi Indiou a Čínou, táto aliancia sa do tejto vojny nezapojí so žiadnou stranou, pretože India nie je členom NATO.
  • Táto aliancia pomôže – bez toho, aby sa priamo vojensky zapojila do konfliktu – každému národu, ktorý sa stane obeťou prevratu, zmeny režimu, vojenskej agresie inváziou alebo bombardovaním, nezákonnými sankciami alebo akýmikoľvek inými prostriedkami alebo akýmkoľvek iným druhom vonkajšieho zasahovania do ich vnútorných záležitostí ktoroukoľvek členskou krajinou NATO.

Prekážky na vytvorenie spojenectva Rusko-Čína

Vytvorenie tejto aliancie má niekoľko prekážok. Jedným z nich je, že Čína má obrovský biznis s exportom do Spojených štátov, ako aj do niektorých európskych krajín. Z rovnakého dôvodu však aj tieto krajiny veľa profitujú z lacného tovaru z Číny.

Je to teda strata pre obe strany, ak je táto činnosť nepriaznivo ovplyvnená. Preto by si každý národ dvakrát rozmyslel, či preruší obchodné vzťahy s Čínou. Čína bude mať v budúcnosti silného spojenca v Rusku pre prípad vojny so Spojenými štátmi, ak sa rozhodne ovládnuť Taiwan. Táto vojna sa blíži v najbližších rokoch.

Rusko touto alianciou nemá čo stratiť a všetko môže získať.

Ak sa Rusko a Čína rozhodnú zapojiť sa do tejto aliancie, väčšine národov sveta to nebude vadiť – ak sa táto aliancia vytvorí na udržanie mierového spolunažívania vo svete – keďže táto aliancia je zameraná hlavne na nelegálnu dominanciu Spojené štáty americké a ich členovia NATO.

Ich zločinnou politikou voči Rusku od roku 1945 a najmä od roku 1989-91 po rozpade ZSSR a neustálym projektovaním Číny ako nepriateľa teraz najmä Spojenými štátmi a tým, že vyprovokovali Rusko k tejto zástupnej vojne, nebude prekvapením. ak sa v blízkej budúcnosti zhmotní rusko-čínska vojenská aliancia.

Chaitanya Davé

O autorovi: Chaitanya Davé je chemik a chemický inžinier a obchodník. Napísal tri knihy: ZLOČINY PROTI ĽUDSTVU: Šokujúci záznam zločinov USA od roku 1776 – 2007, KOLAPS: Civilizácia Brink-2010, Pochod deštrukcie kapitalizmu. Autor mnohých článkov o politike, histórii a životnom prostredí Zakladateľ/predseda neziskovej charitatívnej nadácie, ktorá pomáha chudobným dedinčanom v Indii, Nepále, Haiti, USA – bezdomovcom, environmentálnym mimovládnym organizáciám a iným chudobným krajinám. 

SKsprávy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d