Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Všetko nové je zvyčajne desivé a alarmujúce, preto majú priekopníci vo vede často zložitú, tŕnistú cestu. Výnimkou nebol ani Jiang Kanzheng, vedec z Číny, ktorý z vôle osudu skončil v ZSSR. Ale ani v Nebeskej ríši, ani v Chabarovsku, v novej vlasti, nie všetci privítali experimenty doktora Ťianga v oblasti takzvanej vlnovej genetiky.

Jiang Kanzheng sa narodil v roku 1933 v Chengdu. Jeho otec, učiteľ, si u svojho syna všimol záľubu v exaktných vedách. Ale po promócii mu poradil, aby sa stal lekárom – toto povolanie v Strednej ríši je jedným z najprestížnejších a najuznávanejších.

V roku 1954 Jiang vstúpil na lekársku univerzitu v Shenyangu. Už ako študent sa zaujímal o nové trendy nielen v medicíne, chémii, fyzike a biológii, ale aj v takých vedách ako rádiotechnika, fyzika, kybernetika. Impulz k Jiangovmu vedeckému výskumu dala kniha o starnutí ľudského tela. V roku 1957 si určil vedecký smer – teóriu kontroly biopoľa, v čínštine tsangdao. Po získaní diplomu v roku 1959 sa mladý vedec rozhodol úplne venovať tejto problematike. Experimenty ho priviedli k senzačnému záveru: „V procese života každého organizmu sú jeho atómy a molekuly nevyhnutne prepojené jediným hmotným nosičom energie a informácií – bioelektromagnetickým poľom.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Všeobecne sa uznáva, že nositeľom genetickej informácie je DNA, ktorej molekuly obsahujú genetický kód. Kanzheng išiel ďalej: DNA je iba „kazeta“ so záznamom informácií a jej skutočným nosičom sú bioelektromagnetické signály obsahujúce informácie aj energiu. DNA uchováva genetický kód, ktorý zabezpečuje spojenie generácií a elektromagnetické pole ho dokáže zmeniť. Vedec okamžite začal s experimentmi, pre ktoré vytvoril inštaláciu – biotrón schopný čítať informácie o DNA z jedného živého objektu a prenášať ich na iný objekt.

V jednom z experimentov ovplyvnil elektromagnetické pole melónu na naklíčených semenách uhoriek. Vypestované plody mali chuť darcu – melónu a biochemický rozbor ukázal, že v DNA nastali zodpovedajúce zmeny. Inokedy boli slnečnicové klíčky ošetrené elektromagnetickým poľom arašidov. V dôsledku toho sa zmenil tvar semien, majú chuť arašidov.

Semená kukurice ošetrené bioinformatikou zelenej hmoty pšenice produkovali početné bočné stonky. Na mieste metlín sa vytvorili obilné klasy.

Vedecké oddelenie Ústredného výboru Komunistickej strany Číny sa začalo zaujímať o Ťiangov vývoj a dokonca vedcovi poskytlo veľké laboratórium vybavené najmodernejším vybavením. Od roku 1961 začal Jiang experimentovať so zvieratami: ovplyvnil elektromagnetické pole kačice na elektromagnetické pole kurčiat. Výsledkom je, že z vajec sa vyliahli zdravšie a väčšie kurčatá s … kačacími krkmi a labkami. V roku 1963 Jiang začal liečiť myši infikované rakovinovými bunkami. Vedec prilákal do experimentu absolútne zdravé králiky. S pomocou biotrónu „liečil“ choré myši králičím elektromagnetickým poľom. Imunitné sily týchto hlodavcov pomohli väčšine (70 %) experimentálnych hlodavcov prekonať chorobu. V kontrolnej skupine infikovaných myší, ktoré neboli ožiarené králičím biopoľom, uhynulo všetkých 300 jedincov do 10 dní.

V marci 1963 Jiang publikoval článok „Miraculous Bioradio Waves“ v novinách Shenyang Wind. O päť mesiacov neskôr však tie isté noviny vyšli s ostrou kritikou vedca. Na Jianga boli zavesené všetky možné nálepky, ktoré ho obviňovali z propagácie idealizmu a revizionizmu. V tom čase sa v Číne rozbehla kampaň personálnych čistiek, naberali na obrátkach prípravy na kultúrnu revolúciu, v ktorej začala byť kritizovaná a perzekvovaná veda, školstvo a inteligencia. Ťiangovi bol zakázaný vedecký výskum a výskumné laboratórium na univerzitnom oddelení bolo zatvorené. Pre Kanzheng nastali ťažké časy. V roku 1966 Mao Ce-tung otvorene oznámil začiatok kultúrnej revolúcie. Politická kampaň viedla k rozsiahlym represiám voči inteligencii, porážke ČKS, verejných organizácií a kolosálnym škodám na kultúre, vzdelaní a vede.

Ťiang sa rozhodol utiecť z Číny do ZSSR a na jeseň 1966 sa pokúsil prekročiť hranice. Bol však zatknutý a uvrhnutý do väzenia pre politických väzňov, kde strávil štyri roky. V roku 1970 Kanzheng podpísal dokument, podľa ktorého si uvedomil svoje „chyby“, po ktorých bol prepustený. Jediné východisko pre seba videl útek a rozhodol sa skúsiť šťastie znova. V lete 1971 sa mu podarilo nepozorovane prekročiť hranice pri obci Pogranichny v Prímorskom kraji. Najprv Číňanov priviezli do Ussurijska, potom ich previezli do Chabarovska a umiestnili na kontroly do špeciálneho tábora pre prebehlíkov v dedine Pobeda, okres Chabarovsk, územie Chabarovsk. Ešte v Ussurijsku Ťiang stručne napísal obsah svojej vedeckej práce „Teória kontroly biopolí“ a požiadal, aby bol rukopis zaslaný Akadémii lekárskych vied ZSSR v Moskve a dostal možnosť pokračovať vo svojej vedeckej činnosti. Namiesto očakávanej práce sa však musel popasovať s … ťažbou dreva. Jiang bol identifikovaný ako tesár v dedine Pobeda. Potom pracoval ako nakladač a po chorobe strážca.

Napokon, o šesť mesiacov neskôr, prišla z Moskvy odpoveď: jeho teória má aktuálny význam pre sovietsku vedu a prax a treba jej venovať veľkú pozornosť. Jiang bol požiadaný, aby to podrobnejšie opísal v ruštine a čínštine. Jiang vyplnil tri zošity, v ktorých opísal podstatu svojej teórie, špecifickú výskumnú metódu so schémami a inštalačnými nákresmi, ako aj vedecké experimenty vrátane pokusov s králikmi a myšami v boji proti rakovine. O mesiac prišla z Akadémie lekárskych vied ZSSR odpoveď, že všetky tri Jiangove rukopisy boli prijaté a zaslané na overenie, ktorého výsledky mu budú dodatočne oznámené. Odpoveď však neprišla ani po šiestich mesiacoch, ani po roku. Vedec začal písať všetkým orgánom – Ústrednému výboru KSSZ Brežnev, Prezídiu Najvyššej rady Podgorného, predsedovi Rady ministrov Kosyginovi, Ministerstvu zdravotníctva ZSSR a RSFSR, Štátny výbor pre vedu a techniku, Akadémia vied ZSSR, VASKhNIL, Moskovská štátna univerzita, rôzne výskumné ústavy, Moskovský onkologický ústav.

Iba z Cancer Institute v roku 1973 dostal Jiang pozitívny ohlas. Riaditeľ onkologického ústavu I. O. Sergejev napísal rektorovi Chabarovského liečebného ústavu A. G. Rosľakova petíciu, aby Jianga zamestnal po preštudovaní jeho teórie. Takže na jeseň roku 1973 Jiang opustil drevársky priemysel a dostal miesto laboratórneho asistenta v Lekárskom inštitúte v Chabarovsku. Samozrejme, toto nebola práca, o ktorej čínsky prebehlík sníval, – Ale nemal v rukách vysokoškolský diplom a bez neho nikde. Ešte v drevárskom priemysle navrhol Jiang akupunktúrny prístroj White Noise. V ZSSR to nikto nevidel. Priekopník Jiang začal liečiť osteochondrózu, epilepsiu, paralýzu, detskú mozgovú obrnu, vredy a ischias. Postupne sa sláva vynikajúceho čínskeho akupunkturistu rozšírila po celom ZSSR. Začali k nemu prichádzať nielen z územia Chabarovsk, ale aj z Leningradu, Moskvy, Kyjeva, Taškentu.

So zarobenými peniazmi Jurij Vladimirovič (vedec prijal ruské meno) znovu vytvoril a vyrobil biomikrovlnnú komunikačnú inštaláciu, ktorú vyvinul ešte v Číne. Na ňom sa pokúsil uskutočniť výskum registrácie biomikrovln. Yuri nemohol robiť experimenty v tomto zariadení na boj proti rakovine, pretože mu nedali rakovinové bunky, čo motivovalo odmietnutie tým, že nemal vyššie lekárske vzdelanie. A čoskoro zakázala prax akupunktúry. Jiang sa zamestnal ako správca v stavebnej sporiteľni a pokračoval vo výskume doma na zariadení, ktoré vyvinul v laboratóriu.

Až v roku 1990 sa mu podarilo získať patenty na vynálezy. Ale rozpad ZSSR opäť zmaril všetky plány Jurija Vladimiroviča. Odvtedy si čínsky lekár na vlastné náklady postavil všetky svoje biotróny v pivnici domu. Napriek všetkým zlyhaniam vždy veril: jedného dňa budú pre ľudí užitočné.

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.