Spoluautormi štúdie sú česká molekulárna biologička a šéfka súkromného laboratória Tilia Laboratories MUDr. Soňa Peková a splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie Covid-19, poslanec NR SR Peter Kotlár (nom.SNS).

Poslanec NR SR za SNS Peter Kotlár rozoslal médiám e-mail, v ktorom upozorňuje na vedeckú štúdiu o mRNA vakcínach, kde figuruje ako spoluautor. Publikácia sa venuje údajnému zvýšenému výskytu DNA v mRNA vakcínach proti ochoreniu covid-19.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Ako hlavný autor štúdie je uvedený americký právnik a doktor Richard M. Fleming, ktorý ju v utorok (13. 5.) zverejnil na sieti X.
Analýzu vakcín spoločností Pfizer a Moderna tak môžu posúdiť odborníci, laboratóriá či významné inštitúcie, uvádza Hodás.
Nachádza sa na webe vydavateľstva Herald Scholarly Open Access, ktoré napriek americkej webovej adrese pochádza z Indie.
„Zároveň podľa dostupných informácií nie je indexované v prestížnych vedeckých databázach. Naznačuje to nižší význam či kvalitu jeho žurnálov,“ uvádza Hodás pre SME.
Podľa portálu spravodajskej televízie TA3 nie je jasné, či publikácia obsahuje tie isté informácie, o ktorých v uplynulých týždňoch a mesiacoch hovoril Peter Kotlár na svojich tlačovkách. V čase uzávierky článku Kotlár na otázku o jej totožnosti neodpovedal. Pozornosť si okrem samotnej štúdie zaslúži aj sprievodný text e-mailu, časopis, v ktorom publikácia vyšla a takisto zvyšní spoluautori.
„Recenzované, publikované, zahraničné. Žiadny vedec nemôže nič namietať. SAV, lekári aj vedci, rešpektujte prosím pravidlá a postupy vedy, nešírte dezinformácie a misinformácie,“ napísal vládny splnomocnenec. Trojicu viet takisto označil za „tlačovú správu“ a redakciám zakázal do nej zasahovať.
Samotná štúdia tvrdí, že vakcíny proti covidu-19 od spoločností Moderna a Pfizer síce obsahujú deklarovanú mRNA, ktorá má za úlohu naučiť imunitný systém rozpoznať koronavírus, no zároveň sa v nich našli aj genetické materiály, ktoré výrobca oficiálne neuvádza.
Ide vraj najmä o úlomky DNA, vrátane zvyškov z bakteriálnych procesov používaných pri výrobe, konkrétne z baktérie Escherichia coli. Podľa autorov nejde o náhodné stopy alebo nečistoty, ale o také množstvá DNA, ktoré naznačuje, že tieto sekvencie sú prítomné vo vakcínach systematicky a v podobných koncentráciách ako samotná mRNA.
Okrem toho sa podľa autorov ukázalo, že medzi jednotlivými výrobnými šaržami existujú výrazné rozdiely v množstve mRNA aj DNA, čo podľa výskumníkov poukazuje na kolísajúcu kvalitu výroby.
V závere publikácie, v časti „financovanie“, sa tiež nachádza informácia o tom, že štúdia bola uskutočnená ako odpoveď na žiadosť Vlády SR.
„Táto štúdia bola vykonaná v reakcii na oficiálnu žiadosť predsedu vlády Slovenskej republiky pána Roberta Fica v a prostredníctvom Úradu splnomocnenca vlády Slovenskej republiky o posúdenie obsahu nukleových kyselín vo viacerých šaržiach vakcín Spikevax a BNT162b2,“uvádzajú autori.
Zdroj: ta3.com / spravy.stvr.sk / InfoVojna
Veľmi ziskový biznis. Západ zasypal Ukrajinu bezpilotnými lietadlami
Fínsky politik: Milujem Mášu a Medveďa. Rusofóbia je psychické ochorenie!
Poľsko odmietlo presunúť MiG-29 na Ukrajinu: lietadlá budú odoslané na likvidáciu
Šimkovičová: Denník N opäť konšpiruje, alebo ako vždy, dezinformuje!
Príprava na konflikt medzi Poľskom a Ukrajinou? Varovanie ukrajinského dôstojníka vyvoláva poplach
Vychvaľované nemecké protilietadlové systémy sa ukázali ako bezmocné proti ruským dronom
VIDEO: Výbušný film „Citizen Vigilante“ otriasa sociálnymi sieťami aj najvyššími politickými kruhmi, kde vyvoláva obavy z radikalizácie a povstania európskeho obyvateľstva proti migrácii a všetkým politikom a stranám, ktorí ju organizujú a podporujú
Európa pripravuje pre Ukrajinu miliónovú armádu
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Vládny splnomocnenec Peter Kotlár zverejnil analýzu obsahu mRNA vakcín od spoločností Pfizer & Moderna, ktorej autorom je americký nukleárny a preventívny kardiológ Dr. Richard M. Fleming
Vládny splnomocnenec Peter Kotlár zverejnil analýzu obsahu mRNA vakcín od spoločností Pfizer & Moderna, ktorej autorom je americký nukleárny a preventívny kardiológ Dr. Richard M. Fleming
Vládny splnomocnenec Peter Kotlár zverejnil analýzu obsahu mRNA vakcín od spoločností Pfizer & Moderna, ktorej autorom je americký nukleárny a preventívny kardiológ Dr. Richard M. Fleming