Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Zoroslav Kollár druhýkrát pozdravil Budaja. Na rezorte životného prostredia pod jeho ministerskou taktovkou zastavil život a navyše ho riadila jedna známa bratislavská postavička

Podnikateľ a advokát Zoroslav Kollár je presvedčený, že celé ministerstvo životného prostredia za Jána Budaja riadil istý pán Kaliský.

Ministerstvo životného prostredia pod Jánom Budajom v podstate nefungovalo a na ministerstve sa pod jeho vedením akoby zastavil život. Je o tom presvedčený právnik a podnikateľ Zoroslav Kollár, podľa ktorého celé ministerstvo v konečnom dôsledku riadil istý pán Kaliský.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Je to veľmi známa bratislavská postavička. Je to najmä architekt. V minulosti mal výborné vzťahy s primátorom Bratislavy Ďurkovským,“ povedal v najnovšom videu Zoroslav Kollár s tým, že spomínaný pán podnikal aj s údajnými bratislavskými mafiánmi.

Základný problém na ministerstve životného prostredia vznikol podľa Zoroslava Kollára hneď ako sa ujali spomínaní páni moci. Minister Budaj prijal totiž dve rozhodnutia. Na základe týchto rozhodnutí sa podľa Zoroslava Kollára zastavil nielen akýkoľvek život na ministerstve životného prostredia, ale aj vo všetkých jej organizáciách.

„Minister Budaj a jeho dvaja, neskôr traja, spolupracovníci si prevzali mikromanažment všetkých organizácií. Bez súhlasu ministra sa nemohli robiť organizačné ani personálne zmeny, ani žiadne úhrady prevyšujúce tri respektíve desaťtisíc eur. Dôsledkom týchto rozhodnutí bol kolaps operačných a taktických operácií na úrovni podriadených organizácií. Spôsobovalo to meškanie vo verejných obstarávaniach, pri podpisovaní zmlúv, pri platbách faktúr. Tieto rozhodnutia mali vplyv aj na čerpanie strategických eurofondov,“ uviedol Zoroslav Kollár.

Dôsledkom týchto rozhodnutí bolo podľa neho to, že už koncom decembra 2020 malo ministerstvo životného prostredia ako rezort asi 30 miliónov eur nezaplatených záväzkov a úroky z omeškania v státisícoch eur.

„To zdržiavanie s platbami faktúr a s vyhodnocovaním verejného obstarávania nebolo samoúčelné. Pán Kaliský vždy trpezlivo čakal, kto sa ozve. A potom sa už veci zázračne pohli. Prečo asi?,“ podotkol Zoroslav Kollár.

Problémy mali byť pod vedením Jána Budaja aj v Environmentálnom fonde. Ten mal podľa Zoroslava Kollára poskytovať prostriedky aj niektorým inštitúciám, ktorých zriaďovateľom je ministerstvo životného prostredia, a ktoré na to nemali právo.

„Slovenská inšpekcia životného prostredia napríklad dostala dvakrát po 5 miliónov eur. Poviete si, veď to zostalo v rezorte. To áno, ale zákon musí platiť aj pre pána ministra a jeho poradcu,“ konštatoval Zoroslav Kollár s tým, že nové vedenie ministerstva životného prostredia by si malo posvietiť aj na utajenú analýzu nákladov a výnosov vo Vodohospodárskej výstavbe.

Viac vo videu:

Zdroj: spravy.pozri.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d