Slovanské Noviny

24. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Zo súčasného bahna nás nevytiahne jalové politikárčenie, ale obnova vzdelanosti a zmena kultúry, ktorá je základom každej trvalej zmeny

Potrebujeme vrátiť do centra nášho verejného života aristokratov ducha, ktorí vytlačia politických klaunov. Musíme obnoviť stratenú mieru a naučiť sa oceniť každého, kto je schopný pretransformovať našu spoločenskú diskusiu a prispieť k zaceleniu rán. Politizujúci herci nikdy nebudú morálnymi autoritami.

Kultúra nie je nadstavba, je to základ, vďaka ktorému sme vždy prežili. Na kultúru sa nedopláca. Potrebujeme slovenskú spoločnosť kultúrne pretvárať a humanizovať, nie násilne ju zjednocovať, konštatuje vo svojom videu publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Jednou z najväčších ilúzii hľadania cesty k zmiereniu našej spoločnosti je predstava, že musíme nájsť spôsob, ako sa rozprávať so všetkými, aj s tými najväčšími hulvátmi, darebákmi a lotrami. Je to buď falošná póza alebo hlboký omyl. Nie je našou povinnosťou zahrnúť do dialógu aj tých, ktorí odmietajú spoločné pravidlá. Musíme vrátiť do centra verejného života cit pre mieru a hlavne kultúru, ktorá nie je len spoločenskou nadstavbou, ale základom nášho bytia, ktorý nám počas celých dejín umožnil prežiť, rásť a meniť sa k lepšiemu. Preceňujeme politiku. Základom každej trvalej zmeny je kultúra. A my sa nepohneme z miesta, kým nevytlačíme z centra pozornosti politických klaunov a nenahradíme ich aristokratmi ducha schopnými pretvárať našu spoločnosť na vyššiu úroveň.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Drobnohľad Eduarda Chmelára / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d