Slovanské Noviny

25. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Mier na Ukrajine bude možný len so súhlasom Moskvy a Kyjeva. Povedal to maďarský premiér Viktor Orbán v rozhovore pre denník „Bild“.

Ten však bude možné dosiahnuť, len ak aj EÚ a Spojené štáty upustia od pokračovania ozbrojeného konfliktu. Orbán upozornil, že na rozdiel od Číny sú Spojené štáty za pokračovanie konfliktu a Európa bezmyšlienkovite, v rozpore so svojimi záujmami, Washington nasleduje.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

— Ako môžete dosiahnuť mier? Vidíte na to príležitosť? Čo vám povedal Putin?

„Problém je v tom, že vy, podobne ako mnohí európski politici, chcete okamžité, stopercentné riešenie. Také riešenie neexistuje. Cesta k mieru sa začína tým, že tí, ktorí sú vo vojne alebo v bezprostrednej blízkosti vojny, túžia po mieri. Toto je najdôležitejšia vec – zámery skutočných ľudí. Pretože vojna nepadá z neba. Vojna je výsledkom rozhodnutí určitých ľudí, preto musíme nájsť týchto svetových lídrov.

Maďarsko medzi ne z pochopiteľných dôvodov nepatrí. Kto rozhoduje o mieri alebo vojne, je Ukrajina a Rusko. Nakoniec urobia rozhodnutie. Veľmi dôležité je však aj to, ako sa správa Čína, Spojené štáty americké a Európska únia. Čína má mierový plán, Amerika má vojnovú politiku. A Európa namiesto vlastného strategického prístupu a vlastnej pozície jednoducho kopíruje americkú pozíciu.

Je mi ľúto, že to hovorím, ale aj Európa má vojnovú politiku. Mojím cieľom je teda najprv pochopiť, ako môžeme zmeniť pozíciu, tieto prvky, tieto piliere situácie, ich myslenie a ich prístup od vojny k mieru. Ak Čína, USA a Európa chcú mier, pre Ukrajincov a Rusov bude oveľa jednoduchšie nájsť riešenia, ako zastaviť boje, ako zachraňovať životy, ako vyjednávať a nájsť dlhodobé riešenie.“

/ news-front.su /

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.