Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Oveľa fascinujúcejší úkaz v oblasti Pacifiku sa nachádza približne sto kilometrov východne od Taiwanu. Ide o skalný útvar známy ako „Podmorské ruiny Yonaguni“. Ďalším šokujúcim nálezom sú obrovské podmorské pyramídy v oblasti Bermudského trojuholníka.

Portál Science Alert informoval 7. mája 2022 o mimoriadnom náleze, ktorý objavila expedícia na hlbokomorskom hrebeni severne od Havajských ostrovov staré vyschnuté dno jazera vydláždené niečím, čo vyzerá ako cesta zo žltých tehál.

Výskumná loď Nautilus, ktorá v súčasnosti skúma hrebeň Liliuokalani v rámci národnej morskej pamiatky Papahnaumokukea, narazila na pozoruhodný objav náhodou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Po opise podmorského úkazu ako „vyschnutého dna jazera“ sa na webovej stránke Nautilusu nachádzajú ďalšie informácie. To, čo vyzerá ako „cesta zo žltých tehál“ vedúca do mytologického mesta Atlantída, je príkladom aktívnej sopečnej geológie z dávneho obdobia, píše sa v oficiálnom zdôvodnení na stránkach.

Koncom apríla tím Nautilus nahral video na oficiálny kanál Nautilus na YouTube. Sú na ňom ďalšie videá, na ktorých tím zbiera vzorky hornín a robí pozorovania morského života v oblasti.

„Je to cesta k Atlantíde,“ je počuť, ako výskumník vo vysielačke zvoláva. „Cesta zo žltých tehál?“oponuje iný hlas. „To je bizarné,“ dodal ďalší člen tímu. „Robíte si zo mňa srandu? To je šialené.“

Napriek tomu, že leží pod stovkami kilometrov vody, jazerné dno odkryté výskumníkmi na vrchole podmorskej hory Nootka sa zdá byť pozoruhodne suché. Posádka cez vysielačku oznamuje, že pôda sa zdá byť podobná „upečenej kôre“, ktorá by sa mohla odlupovať.

Podmorské ruiny Yonaguni

Pri pobreží Yonaguni, najjužnejšieho z ostrovov Rjúkjú v Japonsku, leží približne sto kilometrov východne od Taiwanu v Tichom oceáne skalný útvar známy ako „Podmorské ruiny Yonaguni“. Morský geológ Masaaki Kimura tvrdí, že útvary sú človekom vytvorené stupňovité monolity.

Obrovské podmorské pyramídy v Bermudskom trojuholníku

V roku 2001 tím kanadských oceánskych bádateľov pod vedením Pauliny Zelitskej a Paula Weinzweiga pátral vo vodách pri juhozápadnom cípe Kuby po potopených vrakoch lodí zo španielskej koloniálnej éry. Jedného dňa na svoje prekvapenie uvideli na snímkach z bočného sonarového skenovania niečo, čo vyzeralo ako mriežka. Ďalšie skúmanie ukázalo, že narazili na mimoriadny objav – podmorské mesto, ktoré sa nachádzalo viac ako 2 000 stôp pod vodou. Potopené mestá boli objavené už predtým po celom svete, ale všetky sa nachádzali vo vodách plytších ako 400 stôp. Je známe, že tieto vody boli počas poslednej doby ľadovej, keď bola hladina mora nižšia až o 400 stôp, suché, takže nález potopeného mesta v menšej hĺbke bol zaujímavý, ale tak trochu očakávaný.

Kubánske podmorské mesto objavené v roku 2001 by však bolo pod vodou viac ako 2 000 stôp aj počas doby ľadovej. Je to mesto, ktoré by nemalo existovať. Existuje alternatívna teória, ktorá vysvetľuje existenciu tohto mesta – že Karibské more počas doby ľadovej jednoducho neexistovalo a vzniklo pri kataklizmatickej povodni v nedávnej minulosti. Keď bol tento objav oznámený, v správach a médiách na celom svete sa objavili špekulácie, že bola objavená Atlantída. Som presvedčený, že toto mesto bolo jedným z miest Atlantídy a že na dne Karibského mora môžu byť roztrúsené stovky podobných miest.

Zaujímavosťou je, že toto mesto sa nachádza v oblasti tzv. Bermudského trojuholník, kotrý pokrýva približne 500 000 štvorcových míľ Atlantického oceánu. Oficiálne rozmery tvrdia, že táto záhadná oblasť sa nachádza v oblasti západného Atlantického oceánu medzi Bermudami, San Juanom v Portoriku a Miami na Floride. Keď však začnete zakresľovať oceánske katastrofy, ktoré sa trojuholníku pripisujú, jeho hranice sa posúvajú po celom severnom Atlantiku a niekedy až do východného Pacifiku a Mexického zálivu.

„Bermudský alebo Diablov trojuholník“ je pomyselná oblasť nachádzajúca sa pri juhovýchodnom atlantickom pobreží Spojených štátov, ktorá je známa vysokým výskytom nevysvetliteľných strát lodí, malých člnov a lietadiel.

Za posledných sto rokov tu záhadne zmizlo viac ako 50 lodí a 20 lietadiel. Nie je známe, čo sa s nimi stalo. Väčšina z nich záhadne zmizla bez stopy. Mnohé lietadlá a lode tam zmizli bez stopy, často za dobrého počasia alebo v blízkosti miesta pristátia či prístavu. Tesne pred zmiznutím posádky nadviazali rádiový kontakt, ktorý naznačoval, že sa nič nedeje. V zriedkavých prípadoch sa našli nezvestné lode, ale bez posádky alebo cestujúcich. Názov dostala v roku 1945 po zmiznutí šiestich lietadiel námorníctva a ich posádok 5. decembra, v slnečný, pokojný deň s ideálnymi letovými podmienkami. Predtým v tejto oblasti údajne zmizli desiatky lodí všetkých veľkostí.

Podľa jednej z teórií sú za to zodpovedné nezvyčajné poveternostné podmienky, iné teórie navrhujú, aby úkazy spôsobilo usporiadanie planét, časové deformácie, ktoré uväznili lode a lietadlá, alebo sily vychádzajúce z neznámych ruín oblasti pred tisícročiami potopenej Atlantídy.

Mnohí dlho verili, že Bimini – administratívna jednotka súostrovia Bahamy je pozostatkom Atlantídy. Prvýkrát túto myšlienku vyslovil „spiaci prorok“ (otec holistickej medicíny, médium, jasnovidec, liečiteľ a telepat) Edgar Cayce.

Vedci z britskej vládnej organizácie Building Research Establishment dokonca pomocou najnovšej technológie objavili v zjavne umelom kameni nájdenom na morskom dne na Bimini malé množstvo uhlia a zlata. Viac v článkoch TUTU a TU.

V budúcnosti budú mať nové zverejnené informácie o Atlantíde (v Atlantickom oceáne) a Lemúrii (v Tichom oceáne) zásadnú zmenu nazerania na históriu ľudskej civilizácie na planéte Zem.

Zdroj: themindunleashed.com / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.