Nadišiel čas, aby sme sa v eurovoľbách vzopreli a urobili v Bruseli deratizáciu, tvrdí Anna Belousovová. Bývalá predsedníčka SNS a kandidátka na europoslankyňu Anna Belousovová v rozhovore pre podcast Diskusia na palete komentovala aktuálnu spoločensko-(geo)politickú situáciu, ktorej hladšiu transformáciu môžeme urýchliť voľbou správnych ľudí v nadchádzajúcich júnových voľbách do Európskeho parlamentu.
Anna Belousovová na začiatku rozhovoru s Pavlom Kapustom odpovedá na otázku, prečo sa ako nezávislá osobnosť na kandidátnej listine hnutia Republika rozhodla uchádzať o hlasy voličov v eurovoľbách. Poznamenala, že pre národy Európskej únie je “opäť minút dvanásť”, pričom sa dvíha vlna odporu vlasteneckých síl na našom kontinente proti nerozumnej až hlúpej politike Bruselu. Ako dodala, nastal čas na deratizáciu EÚ. Brusel podľa nej robí “prostredníctvom politikov odrezaných od reálneho života chorú politiku” Green Dealu a ďalších agend. Rada by sa dožila “radosti”, keď bude môcť všetkým “vyspelým” západným krajinám povedať, čo si o nich myslí”.
Vzápätí skritizovala tzv. migračný pakt, ktorý nedávno prijal europarlament. Obrazne povedala, že západné krajiny vybudovali svoje bohatstvo z krvi obetí ich kolónií. Príkladom je Belgicko a jeho hlavné mesto Brusel, kde sídli vedenie EÚ. Ako pripomenula, belgický kráľ Leopold II. dal vyvraždiť alebo zmrzačiť 15 miliónov obyvateľov Konga a ulúpil ich bohatsvo, čo sa teraz Belgicku vracia v podobe imigrácie so sociálnymi dôsledkami a kriminalitou utečencov. Za riešenie považuje, aby migranti zostávali vo svojich krajinách. Predpokladom na to však je, aby ich odtiaľ nik nevyháňal rozpútavaním vojen.
Belousovová zásadne nesúhlasí s centrálnym prerozdeľovaním imigrantov a 20-tisícovými pokutami za neprijatých utečencov. Považuje to zo strany únie za “výpalníctvo”. Verí, že nový europarlament, ktorý vzíde z nadchádzajúcich volieb, môže kontroverzný pakt zrušiť. Apeluje na občanov, aby sa Bruselu vzopreli tak, že prídu k júnovým eurovoľbám. Európsky parlament považuje za “tretí front”, ktorý treba vyhrať po úspešných parlamentných a prezidentských voľbách.
Ďalším úskalím politiky súčasnej EÚ je vojna na Ukrajine: politika dodávania zbraní a financovania vojny neprináša želané výsledky. V spojitosti s tým označila zbierku Munícia pre Ukrajinu, ktorá je aktivitou mimovládok pôsobiacich na Slovensku, za nehoráznosť. Darcov má byť už vyše 22.000, Belousovová však neverí, že ide o reálnych ľudí – aj preto, že ich identitu iniciátori zbierky nezverejnili, údajne z bezpečnostných dôvodov. Verejne známe osoby, ktoré kampaň spojenú s touto iniciatívou podporili, vyzýva, aby sa zbalili a odišli bojovať na ukrajinský front.
Zhodnotila tiež dvadsaťročné členstvo Slovenskej republiky v Severoatlantickej aliancii, ktorá si nedávno pripomenula 75. výročie svojho vzniku. Zdôraznila, že o našom vstupe do tohto vojenského paktu nerozhodlo referendum, ako to bolo v prípade nášho členstva v EÚ. Podľa nej o tejto otázke rozhodli Spojené štáty. Rozširovanie NATO smerom na východ bolo tiež porušením sľubu, ktorý dal Západ Rusku, doplnila. Súhlasila s moderátorom, že alianciu nemožno považovať za obranný pakt, keďže v roku 1999 bola agresorom v Juhoslávii, ktorú napadla bez mandátu Bezpečnostnej rady OSN. Ako dodala, dnes je NATO vojenským nástrojom politiky USA na Ukrajine. Podľa nej už vojnu s Ruskom prehralo a konflikt sa skončí dlhodobým prímerím, ako sa to stalo po kórejskej vojne. Ak sa stane opäť americkým prezidentom Donald Trump, NATO podľa nej pravdepodobne zanikne. Nahradiť ho môže spoločná európska obrana.
V prípade, že ju zvolia do europarlamentu, verí, že bude súčasťou veľkej skupiny europoslancov z vlasteneckých strán, ktoré spoločne zmenia Európsku úniu k lepšiemu. Cíti, že veľké zmeny sa skutočne blížia. Myslí si, že do politiky treba čoraz viac presadzovať ľudí, ktorí ju chápu ako službu občanom, národu.
Viac vo videu:
Zdroj: YouTube Diskusia na palete / InfoVojna
Múdro hovorila. Prečo vlastne skončila s vrcholovou politikou? Už ju to nebavilo?