Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Turecký prezident Erdogan označil Izrael za teroristický štát a izraelského premiéra Netanjahua nazval„mäsiarom z Gazy“, ktorý svojím konaním vyvoláva po celom svete antisemitizmus

Netanjahu sa už zapísal do dejín ako mäsiar z Gazy,“ povedal Erdogan v príhovore vysielanom v celoštátnej televízii. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v stredu nazval izraelského premiéra Benjamina Netanjahua „mäsiarom z Gazy“ a obvinil ho z vyvolania antisemitizmu po celom svete.

Erdogan opakovane kritizoval Izrael za rozsah zabíjania a ničenia v palestínskom Pásme Gazy, ktorý takto reaguje na útok Hamasu na svoje územie 7. októbra.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Turecký prezident označil Izrael za „teroristický štát“ a Hamas nazval „oslobodenecká skupina“. Tieto slová zopakoval aj počas príhovoru pred členmi svojej islamistickej vládnej strany v tureckom parlamente.

„Netanjahu sa už zapísal do dejín ako mäsiar z Gazy,“ povedal Erdogan v príhovore vysielanom v celoštátnej televízii.

„Netanjahu ohrozuje bezpečie všetkých Židov na svete, lebo vraždami, ktoré spáchal v Pásme Gazy, podnecuje antisemitizmus,“ dodal.

Ostrá rétorika ohrozuje zlepšujúce sa vzťahy s Izraelom. Vlani si krajiny po desaťročí pretrhnutia väzieb znovu vymenovali veľvyslancov.

Vojna v Pásme Gazy donútila Izrael z bezpečnostných dôvodov odvolať diplomatický personál z Turecka a ďalších krajín v regióne. Turecko na protest proti prístupu Izraela stiahlo svojho vyslanca z Tel Avivu.

Erdogan vyhlásil, že Netanjahuova vláda sťažuje snahy o prepustenie unesených rukojemníkov v Pásme Gazy, pretože chce pokračovať v plánoch na likvidáciu Hamasu.

„Vyhlásenia Netanjahuovej vlády oslabujú naše nádeje, že humanitárna prestávka sa premení na trvalé prímerie,“ dodal Erdogan.

Hamas 7. októbra zaútočil na juh Izraela, pri ktorom zomrelo 1200 ľudí, väčšinou civilistov, a uniesli približne 240 osôb. Následné bombardovanie a pozemná operácia Izraela v Pásme Gazy zabili takmer 15.000 ľudí, uvádzajú predstavitelia Hamasu. Operácia tiež premenila sever palestínskej enklávy na trosky.

Zdroj: hnonline.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d