Dúfam, že predseda vlády zverejní, aký obrovský tlak na neho títo ľudia vyvíjali. SNS je ľúto, že prezident Peter Pellegrini nebojoval po jeho boku,“ vyhlásil Andrej Danko v reakci na nedobrovoľný súhlas Slovenska s protiruskými sankciami, keď predstavitelia štátov EÚ vyvíjali nenormálny nátlak na slovenského premiéra

Podpredseda NR SR a šéf SNS Andrej Danko komentoval aktuálne geopolitické dianie súvisiace s hlasovaním o 18. balíku sankcií voči Rusku a „imbecilným“ návrhom Európskej komisie zastaviť toky ruského plynu od roku 2028.
Koaličná Slovenská národná strana (SNS) vyjadrila sklamanie, že Slovenská republika (SR) podporí 18. balík protiruských sankcií. Uviedol to v piatok podpredseda Národnej rady SR a predseda SNS Andrej Danko. SNS podľa neho zároveň protestuje proti politickému tlaku, aký bol vyvinutý na vládu SR.
„Nikdy v histórii Európskej únie (EÚ) nebol vyvíjaný taký tlak zo strany premiérov iných európskych štátov. Je hlboko znepokojivé, že EÚ pokračuje v protieurópskej politike. Namiesto toho, aby si uvedomila, že bez lacných cien energií nemôže prosperovať, ďalej pokračuje v destabilizačnom procese,“ priblížil Danko.
„Je zrejmé, že tento tlak, ktorý bol vyvinutý na Slovenskú republiku, budeme môcť v budúcnosti zvládnuť len v jednote. SNS urobí všetko pre to, aby v budúcnosti došlo k zvráteniu rozhodnutia o odstrihnutí sa od ruských energií. Bez ruského jadrového paliva, plynu a ropy nie je možné, aby Slovenská republika, ale ani EÚ boli konkurencieschopné voči veľmociam, akými sú Čína, Spojené štáty americké alebo Ruská federácia,“ spresnil.
Zopakoval, že EÚ v kontexte Green Deal a odstrihnutia sa od ruských surovín nemôže byť konkurencieschopná. Svoju konkurencieschopnosť stráca a dlhodobo pokračuje v likvidačnom trende. Tento tlak podľa neho nemôže ustáť ani kvalita európskej meny.
„Slovenská národná strana zároveň vyjadruje ľútosť, že po boku premiéra Slovenskej republiky Roberta Fica (Smer-SD) nebojoval prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini. Prezident Slovenskej republiky namiesto toho, aby spoločne s predsedom vlády zvádzal boj v Bruseli, pokračuje vo svojej PR kampani,“ dodal predseda národniarov.
Viac vo videu:
Premiér vo štvrtok (17. 7.) večer informoval, že dá inštrukciu zástupcom SR pri EÚ, aby v piatok uvoľnili cestu k 18. balíku protiruských sankcií. Podľa Fica by bolo kontraproduktívne pokračovať v blokovaní ďalšieho sankčného balíka, keďže všetky možnosti rokovaní s Európskou komisiou (EK) sú nateraz vyčerpané a zotrvávanie na doterajšej pozícii by ohrozilo záujmy SR.
Slovensko má podľa neho k dispozícii písomné záväzky EK, týkajúce sa plynu, podpísané jej predsedníčkou Ursulou von der Leyenovou a kolégiom komisárov. Členské štáty EÚ v piatok ráno na úrovni stálych veľvyslancov sankčný balík schválili.
Rada Európskej únie v piatok oficiálne prijala 18. balík sankcií proti Rusku, ktorý predtým schválili stáli predstavitelia členských štátov v Bruseli. Sankcie cielia na ruský energetický, bankový a vojenský sektor, uvádza sa vo vyhlásení Rady EÚ. SR na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti zastupoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Marek Eštok.
Zdroj: koktejl.azet.sk / YouTube / InfoVojna
Runy
Lavrov prisľúbil plnú podporu Venezuele v súvislosti s krokmi USA
Dopadne prezidentka Sanduová rovnako ako Čaputová, Zurabišviliová a podobné americké “stážistky”?
Kedy to pochopia Európania? Väčšina sveta spolu s Ruskom vytvára nový svetový poriadok
„Krysy“ utekajú z potápajúcej sa ukrajinskej lode
V EÚ je mocenská kríza
KOPA vs. moderný štát: kde sa stratila zodpovednosť
Atentáty na vedúcich predstaviteľov: prečo Ukrajinci zabíjajú práve generálov
Pentagón sa zameriava na vývoj „lacnej“ biologickej zbrane novej generácie
Učili nás, že srdce je len pumpa
Zelenského naliehavé vyhlásenie o 17:21. Dohoda je pripravená. Rusi dokončili operáciu Čierna zima
Umierajú fínske soby kvôli Putinovi? Západné médiá prišli s novou „hrozbou“
„Dosť bolo propagandy. Dosť bolo morálneho infantilizovania verejnosti.
Trump odvolal veľvyslanca Ranu zo Slovenska
Putin predstavil „prekvapenie“ v Arktíde: bezprecedentný krok – jadrové ľadoborce zdvihli kotvu. Niečo sa začína
Režim je na pokraji kolapsu, ukrajinská elita sa pripravuje na útek z krajiny
Číslo 666
VIDEO: Tunel Višňové sa otvoril pre verejnosť, premiér Fico hovorí o „dvoch svetoch“
Európski vojnoví štváči vyrobili ďalší problém – rozkvet kyberkriminality v Európe
Kremeľ odmieta konšpirácie šírené tlačovou agentúrou Reuters, že Vladimir Putin chce ovládnuť celé územie Ukrajiny a získať späť časti Európy, ktoré kedysi patrili Sovietskemu zväzu
zo sekcie
VIDEO: „Slovensko ešte nikdy v histórii nevzdorovalo nátlaku zo strany EÚ tak ako v prípade odmietania 18. balíka protiruských sankcií. Premiéri štátov EÚ sa Robertovi Ficovi dovyhrážali a vykrútil mu ruku. Je to šialená doba.
VIDEO: „Slovensko ešte nikdy v histórii nevzdorovalo nátlaku zo strany EÚ tak ako v prípade odmietania 18. balíka protiruských sankcií. Premiéri štátov EÚ sa Robertovi Ficovi dovyhrážali a vykrútil mu ruku. Je to šialená doba.
VIDEO: „Slovensko ešte nikdy v histórii nevzdorovalo nátlaku zo strany EÚ tak ako v prípade odmietania 18. balíka protiruských sankcií. Premiéri štátov EÚ sa Robertovi Ficovi dovyhrážali a vykrútil mu ruku. Je to šialená doba.