Na záberoch je vidieť ukrajinskú občianku, ako vstupuje na územie Ruska a opúšťa ho po úspešnom atentáte na Darju Duginovú.

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) zverejnila videozáznam ukrajinskej občianky Natálie Vovkovej, ktorá bola identifikovaná ako hlavná podozrivá zo sobotňajšieho bombového útoku na auto, pri ktorom v Moskve zahynula novinárka Darja Duginová. Na záberoch zverejnených v pondelok je vidieť, ako Vovková a jej dospievajúca dcéra vstupujú do Ruska, do budovy, v ktorej Duginová bývala, a narýchlo opúšťajú krajinu.
FSB v pondelok označila 43-ročnú Vovkovú za hlavnú podozrivú z vraždy Duginovej. Ukrajinská štátna príslušníčka pricestovala do Ruska 23. júla, pričom použila poznávacie značky Doneckej ľudovej republiky, aby sa tak vyhla hraničnej kontrole. Počas pobytu v Moskve si na svojom Mini Cooperi vymenila poznávacie značky za ŠPZ Kazachstanu, spriatelenej bývalej sovietskej republiky. Vovková po nedeľňajšom bombovom útoku odišla do Estónska s ukrajinskými poznávacími značkami, uviedla FSB.
Súčasťou videoprezentácie boli aj fotografie rôznych poznávacích značiek:
Úrady tiež uviedli, že Vovková mohla využiť svoju dospievajúcu dcéru ako krytie, aby sa ľahšie pohybovala po Rusku. Tá si prenajala byt v tej istej budove, kde žila Duginová, a bola zachytená na video vrátnikovi.
Občiansky preukaz s jej menom bol prvýkrát zverejnený na internete v apríli tohto roku. Identifikačná karta s fotografiou ženy v uniforme ju označuje ako príslušníčku ukrajinskej Národnej gardy.

Vovková podľa nepotvrdených správ mala slúžiť v prápore Azov, jednotke Národnej gardy, v ktorej radoch sú bojovníci s otvorene nacionalistickými a neonacistickými názormi.
V preukaze, ktorý údajne patrí Vovkovej, je uvedené meno Natália Šabanová. Podľa FSB Vovkovej dcéra použila priezvisko Šabanová pri vstupe do Ruska v júli tohto roku.
Tridsaťročná Duginová bola zavraždená v sobotu večer po tom, ako sa so svojím otcom, filozofom Alexandrom Duginom, zúčastnila na konzervatívnom rodinnom festivale neďaleko Moskvy. Vovková údajne nastražila výbušné zariadenie pod SUV Toyota, ktoré patrilo Duginovi, ktorý mohol byť jej zamýšľaným cieľom.
Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
VIDEO: Ruská FSB zverejnila video Ukrajinky podozrivej z atentátu na novinárku Duginovú
VIDEO: Ruská FSB zverejnila video Ukrajinky podozrivej z atentátu na novinárku Duginovú
VIDEO: Ruská FSB zverejnila video Ukrajinky podozrivej z atentátu na novinárku Duginovú