Slovanské Noviny

6. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Primárka Transplantačnej jednotky kostnej drene kritizujúca celoplošné testovanie hovorí, že v Bratislave nie je žiaden Covid

11.11.2020 

MUDr. Júlia Horáková pri príležitosti vrátanie vysokého štátneho vyznamenania do rúk prezidentky poskytla rozhovor pre TV Pravda.

Celoplošné testovanie podľa primárky transplantačnej jednotky Národného ústavu detských chorôb v Bratislave Júlie Horákovej polarizovalo spoločnosť, a vníma ho ako politické rozhodnutie. Na znak nesúhlasu vrátila do rúk prezidentky Zuzany Čaputovej štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. triedy.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Júlia Horáková, ktorá sa detským pacientom s ťažkým ochorením kostnej drene venuje dvadsať rokov, sa začiatkom novembra rozhodla vrátiť vysoké štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. triedy.

Rozhodla sa tak pred spustením prvého kola celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 antigénovými testami. Podľa nej antigénové testy nie sú vhodné na celoplošné testovanie. S testovaním nesúhlasila aj preto, že chýbalo rozhodnutie o následnom testovaní pozitívne zachytených osôb, a to spoľahlivými PCR testami.

Horáková v stredu odovzdala štátne vyznamenanie prezidentke Zuzane Čaputovej (kompletný text vyhlásenia Júlie Horákovej nájdete TU)

Na otázku, či sa hlava štátu nepokúsila zmeniť jej rozhodnutie, primárka reagovala diplomaticky: „po našom rozhovore prezidentka akceptovala môj postoj.“

Lekárka priznáva, že sa jej dotkli neodborné vyhlásenia, manipulácia s faktami a nerešpektovanie výhrad odborníkov zo strany politikov.

„Tie negatívne testy pre mňa nemajú výpovednú hodnotu, že sú skutočne negatívne. A záver, že máme tu v Bratislave 0,3 percenta (pozitívnych), tak vlastne my tu nemáme žiaden Covid,“ uviedla okrem iného Dr. Horáková v rozhovore pre TV Pravda.

„Boj s hnusobou, ako pandémiu nazýva premiér Igor Matovič, sa stal politickým bojom založeným na populizme, klamstve a polopravdách,“ uviedla primárka Horáková vo vyhlásení krátko po odovzdaní Pribinovho kríža do rúk prezidentky. Zdôrazňuje v ňom, že o ochorení COVID-19 majú vedci a odborníci oveľa viac poznatkov ako na začiatku pandémie.

„Riešenia na spomalenie a zastavenie šírenia ochorenia musia byť preto rozvážne, jasné a pripravené po širokej odbornej diskusii,“ uvádza sa ďalej vo vyhlásení. Horáková v ňom apeluje na politikov, aby sa rozhodovali na základe odporúčaní odborníkov. „Politické závery nesmú vyvolávať chaos a stupňovať strach, ktorý sa často šíri aj z nevedomosti,“ uzatvára primárka Júlia Horáková.

Na otázku Pravdy, či nedostala ponuku politicky sa angažovať, reagovala jednoznačne: „všetky som odmietla.“ Koniec pandémie nevidí jednoznačne, skôr pripúšťa, že ochorenie na COVID-19 bude v populácií dlhodobo prítomné.

Podľa Horákovej už nebude v podobe pandémie, ale lokálnych ohnísk.

Priznala, že netrpezlivo čaká na očkovanciu látku, a bez zaváhania dodala: „Určite sa dám zaočkovať.“

VIDEO: Prečo primárka Júlia Horáková vrátila do rúk Zuzany Čaputovej štátne vyznamenanie a ako to prezidentka prijala

video:

https://tv.pravda.sk//embed/5d9cbc62-0062-432c-8d41-0136a2f83396

Zdroj: pravda.sk / InfoVojna

https://tv.pravda.sk/relacie/spravodajstvo/epizoda/5391-pribinov-kriz-primarky-horakovej-ma-v-rukach-uz-prezidentka

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: