Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Poslankyňa OĽaNO Tabák nezvládla počas vystúpenia v parlamente nosenie rúška: „Veľmi zle sa dýcha v tomto rúšku!“

07.11.2020

Podpredseda parlamentu Milan Laurenčík (SaS) jej neumožnil ostať bez rúška pod hrozbou  1650 eurovej pokuty.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zdá sa, že poslankyňa za OĽANO Romana Tabák má dlhodobý problém s nosením rúška. Najprv ju bolo možné vidieť premávať sa po parlamente s priesvitným štítom, čo je v rozpore s odporúčaniami Úradu verejného zdravotníctva. Neskôr ju zase náš fotograf nachytal ako si užíva v centre Bratislavy bez rúška. Vtedy sa dokonca v luxusnej reštaurácii schovávala pod stôl. Tentoraz síce rúško na tvári mala, ale nedokázala s ním rozprávať.

Počas svojho vystúpenia v parlamente, si ho Tabák dala dokonca dole a schovala sa pod rečnícky pult. Podpredseda parlamentu Milan Laurenčík, ktorý schôdzu viedol, sa nestihol čudovať. Tabák mala vystúpenie v národnej rade k zákonu, ktorý má zvýšiť ceny za tabakové výrobky. Ešte len začala hovoriť, už ju musel predsedajúci poprosiť, aby išla bližšie k mikrofónom, keďže ju nebolo počuť. „To je tým rúškom. Či môžem si ho dať dole? Asi nie, že,“ prekvapila poslankyňa, ktorá by ako zákonodarkyňa mala vedieť, že už istý čas máme na Slovensku povinnosť nosiť rúška tak vnútri ako i vonku.

Nakoniec ju usmernil Laurenčík:  „To by som neodporúčal, pretože by ste mohli dostať 1 650 eurovú pokutu.“ Keďže sa to zdalo Tabák veľa, rúško si nechala nasadené. Avšak nie na dlho. „Veľmi zle sa dýcha v tomto rúšku. Pardon, ja sa musím vydýchať,“ zahlásila mladá poslankyňa a zmizla pod rečníckym pultom. Na čo sa začali viacerí poslanci smiať. „No teraz ste nám zmizla z obrazu, aj pod pultom. Nechcete vodu, pani poslankyňa?“ spýtal sa zhovievavo Laurenčík, ktorý Tabák niekoľkokrát vyzval, aby čítala pomalšie.

Poslankyňa si na chvíľu zložila rúško, aby sa nadýchla, a nakoniec prišla pomoc od kolegyne, ktorá jej dala jednorazové rúško. Ďalší kolega jej zase podal fľašu s vodou. Ani to však veľmi nepomohlo a Tabák, ktorá sa počas vystúpenia stihla aj chichúňať, dokončila svoje rozprávanie iba s veľkým sebazaprením. „Ospravedlňujem sa za prerušované vystupovanie, ťažko sa mi dýchalo,“ povedala neskôr.

Oslovili sme poslankyňu, aby nám prezradila, čo sa v stredu poobede v rozprave vlastne udialo. „Mrzí ma, čo sa stalo, ale doslova som pri vystúpení v rozprave lapala po dychu. Mala som rúško z hrubého materiálu. Stalo sa mi to vôbec po prvýkrát, bola som sama zaskočená. Bežne v parlamente vystupujeme v rúškach a nemala som s tým doposiaľ problém ani v pléne ani na výboroch,“ vysvetlila pre eReport Tabák, ktorá si bude podľa vlastných slov odteraz dávať pozor, z akého materiálu je rúško vyrobené. „Obdivujem všetkých ľudí, ktorí musia celý deň v práci nosiť rúško v interiéri, pretože je to náročné,” dodala mladá poslankyňa.

Zdroj: ereport.sk/infovojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d