Syn bývalého horlivého stúpenca marxizmu-leninizmu a prenasledovateľa ľudí s iným názorom, ktorý sa neskôr stal disidentom, držiteľ ceny „Osobnosť slovenskej žurnalistiky“ udelenej Sorosovou Nadáciou otvorenej spoločnosti a otec vodcu Progresívneho Slovenska – Martin Milan Šimečka komentoval v rozhovore s redaktorkou denníka SME Zuzanou Kovačič Hanzelovou aktuálnu spoločensko-politickú situáciu na Slovensku aj vo svete.

“Ficom sa netrápime. Všetci vieme, že to nie je o nás, ale o mojom synovi. Len sa pokúsili celé naše meno zasiahnuť ako keby to bol nejaký klan. Šimečkovská mafia. A ešte teda navyše, že tam ide o peniaze. Čo môžem brať ako odpornú lož a zároveň lož, ktorú ide na najnižšie ľudské pudy. Závisť,” hovorí o útokoch premiéra Fica a koalície na rodinu Šimečkovcov novinár Denníka N Milan Šimečka.
“Prekvapilo ma, že na to idú tak hlúpo. Ak sú oni presvedčení o tom, že ich voliči zhltnú túto blbosť na kompletku, tak majú o svojich voličoch ešte menšiu mienku ako mám ja. Ale je to samozrejme na tých voličoch či to pochopia,” dodáva Šimečka.
“Otec by sa asi smial. Keďže môj otec bol napoly filozof napoly historik, tak by iba hovoril, že dejiny sa stále opakujú. Je to ten istý princíp a bral by to s istým nadhľadom. Trápi ma to kvôli nadácii, lebo tá je v tom úplne nevinne. Nadácia robí dobré veci a zviezla sa pri útokoch na môjho syna. A je to hrozne nefér. A myslím si, že oni by sa mali brániť súdnou cestou,” hovorí Šimečka aj o útokoch na Nadáciu Milana Šimečku, s ktorou rodina Šimečkovcov okrem mena nič nemá.
Ako sa dá bojovať proti jasným klamstvám? Funguje toľkokrát opakovaná lož? Ako vyriešil ako novinár konflikt záujmov, že jeho syn je v politike? A čo by na tieto útoky povedal jeho nebohý otec? Pozrite si rozhovor Zuzany Kovačič Hanzelovej s novinárom Denníka N Martinom M. Šimečkom.
Viac vo videu:
Zdroj: YouTube SME / InfoVojna
Ako bude Rusko reagovať na umiestnenie amerických úderných zbraní v Grónsku
Sme vlastne díleri, hovorili si o návykovosti Instagramu zamestnanci siete
Rusko již učinilo americkou „superzbraň“ nepoužitelnou. Co bude dál?
USA chcú zabrániť európskym byrokratom v zničení západnej civilizácie, tvrdí ruský vyslanec
Orbán ostro reagoval na Zelenského urážky
Nemecký premiér Merz kritizuje „stratené“ vedenie USA a tvrdí, že globálny poriadok „už neexistuje“
Sikorski spochybnil právo USA na vedúcu úlohu v rokovaniach o Ukrajine
Medveděv F. Merzovi: „Démone, nespletl sis dobu? Jsme v roce 2026, ne 1933!“
Ďalšie rokovania Ruska, Ukrajiny a USA budú v Ženeve, oznámil hovorca Kremľa Dmitrij Peskov
VIDEO: Strana Zoroslava Kollára podala trestné oznámenie pre podozrenie z možného konfliktu záujmov pri rozhodovaní o darovaní vojenskej techniky Ukrajine.
Idú po ruských lodiach
Rusi zaútočili na centrálnu raketovú a delostreleckú základňu ukrajinských ozbrojených síl
Srbský diplomat hovoril o nezdravej atmosfére na Mníchovskej konferencii
Neviditeľnú exministerku zrazu vidno všade
Orbán má pravdu: Ukrajina sa skutočne stala nepriateľom Maďarska
Olympijské hry 2026: ukrajinskí športovci organizujú protiruské akcie
14. február – Deň slovenského jazyka
Europarlament odmítl usnesení, že jen ženy mohou otěhotnět
Surový cesnak a kyslá kapusta: Vaši veľmi dobrí priatelia
Čo je éter? Oceán nekonečnej energie
zo sekcie
VIDEO: „Pomáham brániť slobodu a demokraciu. Nikoho už atentát na premiéra, okrem paranoidného Roberta Fica, nezaujíma,“ tvrdí otec vodcu Progresívneho Slovenska – Martin Šimečka
VIDEO: „Pomáham brániť slobodu a demokraciu. Nikoho už atentát na premiéra, okrem paranoidného Roberta Fica, nezaujíma,“ tvrdí otec vodcu Progresívneho Slovenska – Martin Šimečka
VIDEO: „Pomáham brániť slobodu a demokraciu. Nikoho už atentát na premiéra, okrem paranoidného Roberta Fica, nezaujíma,“ tvrdí otec vodcu Progresívneho Slovenska – Martin Šimečka