Slovanské Noviny

16. januára 2025

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Podpredseda parlamentu Gašpar s poslancami Mažgútom a Glückom informovali o obsahu rokovaní slovenskej delegácie s predstaviteľmi Ruskej federácie v Moskve.

Cieľom bolo obnoviť dialóg s Ruskom. Hlavnou témou rozhovorov bol prebiehajúci vojenský konflikt na Ukrajine a energetická situácia. Redaktori korporátnych médií na tlačovke svojimi hlúpymi a propagandistickými otázkami ukázali celému národu svoju antižurnalistickú úroveň a totálnu dezorientáciu v geopolitike

Poslanec NR SR Ján Mažgút (Smer-SSD) na tlačovej besede vyhlásil, že sa v Moskve neboli „pokloniť“. Podľa neho bolo Slovensko ocenené ako jediná krajina, ktorá bola ochotná viesť dialóg. Poslanci čelili pubertálnym, manipulatívnym a neprofesionálnym otázkam redaktoriek a redaktorov korporátnych médií, ktorí potvrdili svoj neobjektívny a propagandistický spôsob informovania slovenskej verejnosti, ako aj absolútnu neznalosť geopolitických súvislostí.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar (Smer-SSD) na tlačovej besede po návrate z pracovne cesty v Ruskej federácii uviedol, že hlavnými témami boli vojna na Ukrajine a ceny energií. Prízvukoval, že uviedli, že sme platnými členmi NATO aj Európskej únie. Avšak dodáva, že prišli preto, lebo chcú komunikovať s Ruskou federáciou, keďže sú účastníkom tohto konfliktu. Podľa neho chcú zabrániť stratám na životoch pri oboch stranách.

„Oceňujem skutočne rovnocenný dialóg partnera s partnerom. Oceňujem to, že sme si vyjasnili pozície. Chcem všetkým kritikom povedať, že bez diskusie skutočne riešenia nebudú. O tom bola táto cesta,“ reagoval na kritiku podpredseda parlamentu Tibor Gašpar (Smer-SD). Povedal, že delegácia sa počas rokovaní hlásila k členstvu v EÚ a hájila národnoštátne záujmy.

Zdôraznil, že Slovensko je platným členom NATO aj Európskej únie, no dodal, že delegácia navštívila Moskvu s cieľom komunikovať s Ruskou federáciou ako účastníkom konfliktu.

Podľa neho je ich snahou minimalizovať straty na životoch na oboch stranách. Uviedol, že sa diskutovalo aj o tom, či bolo potrebné riešiť konflikt vojenskou cestou. Na začiatku konfliktu podľa jeho informácií existovala možnosť mierových rokovaní, no tieto údajne zmaril príchod britského premiéra Borisa Johnsona.

„Ja nechcem dnes hovoriť, ako má vyzerať mierová dohoda,“ dodal a tvrdí, že dúfa, že rozhodne „zdravý rozum.“ O prijatí v Moskve povedal, že „chovali sa k nám úctivo a brali nás ako rovnocenných partnerov.“

Reagoval aj na obvinenia z kolaborácie a snahy podriadiť krajinu vplyvu Ruska, ktoré označil za nezmysel. „Keby bolo viac snehu, ťahal by som doma vnučky na sánkach. Ani v Moskve veľmi nebol,“ povedal a dodal, že nepodpísali žiadny pozývací list pre cudzie vojská na Slovensko.

„Chovali sa k nám úctivo a brali nás ako rovnocenných partnerov,“ povedal o prijatí v Moskve. „Keby bolo viac snehu, ťahal by som doma vnučky na sánkach. Ani v Moskve veľmi nebol,“ uviedol po tom, ako prečítal vyjadrenia, že sú „kolaboranti“ a že „chcú dostať krajinu pod sféru vplyvu Ruska“. Zdôraznil, že reči tohto typu považuje za nezmysel, keďže nepodpísali nijaký pozývací list pre vojská na Slovensko.

Mažgút ho doplnil s tým, že sa v Moskve neboli „pokloniť“. Podľa neho bolo Slovensko ocenené ako jediná krajina, ktorá bola ochotná viesť dialóg.

„Či sa to niekomu páči alebo nepáči, my sme neboli v Ruskej federácii, aby sme sa išli niekomu pokloniť. My sme sa neprišli ani nikomu poďakovať,“ doplnil ho Mažgút. Podľa poslanca sa nám poďakovali preto, lebo sme boli jediná krajina, ktorá bola ochotná viesť dialóg. „Či sa to niekomu páči, alebo nepáči, my sme v tej Moskve reálne boli,“ uviedol a dodal, že len vedením dialógu sa môže niečo vyriešiť.

Gašpar dodal, že ruskej strane otvorene vyjadrili, že udalosti z februára možno považovať za porušenie medzinárodného práva.

„My sme nemali problém ruskej strane povedať, že situáciu, ktorá sa udiala vo februári, môžeme považovať za porušenie medzinárodného práva. Ale rovnako sme ruskej strane jedným dychom povedali, že za porušenie medzinárodného práva môžeme považovať aj v úvodzovkách humanitárne bombardovanie Belehradu,“ uviedol.

Viac vo videu:

Šesť poslancov vládnej koalície odletelo v nedeľu (12. januára) do Moskvy. Na pozvanie Štátnej dumy tam až do včera pobudli predstavitelia Smeru a SNS. K už skôr avizovaným menám Andreja Danka, Tibora Gašpara, Richarda Glücka a Adama Lučanského sa neskôr pridali aj poslanec Ján Mažgút a predseda zahraničného výboru Marián Kéry.

Zdroj: interez.sk / startitup.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.