Slovanské Noviny

16. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Podľa predsedu vlády sa opoziční poslanci z radov liberálov a neoliberálov správajú, ako keby im nebolo, nič sväté. Urážajú každého všade kam prídu. Paradoxne, občanov republiky, ktorej by tak radi vládli. Ruka v ruke s nimi ide i prezidentský kandidát Ivan Korčok. Podporovaný je však nielen opozíciou, ale i mimovládnymi skupinami a mainstreamovými médiami.

Ivan Korčok sa s opovážlivosťou jemu čím ďalej tým viac vlastnou nechal počuť, že je za zrušenie práva veta členským štátom Európskej únie. A to v tých najzásadnejších témach, napr. keď povedal: „Ak pod rúškom suverenity budeme naďalej takto postupovať, budeme vo svete absolútne bezvýznamní.“

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ivan Korčok zastáva v princípe teóriu diskriminácie malých národov – členov EÚ, keď tvrdí, že má EÚ právo rozhodovať za iné národy, hoci sa im ich rozhodnutie nemusí páčiť. Mohol rovno povedať, že medzi takéto štáty by mala patriť aj krajina, ktorú chce ovládať z pozície prezidenta.

Robert Fico varuje pred stratou suverenity Slovenska, ktorá je Korčokovi ukradnutá

„Suverénna slovenská zahraničná politika je pre mňa ako predsedu vlády a najsilnejšej vládnej strany bezpodmienečná pre podporu ktoréhokoľvek kandidáta na prezidenta Slovenskej republiky. Ivana Korčoka by sme voličom Smeru – SSD nikdy neodporúčali, cítim však povinnosť varovať slovenskú verejnosť pred kandidátmi, ktorí otvorene vyzývajú, aby sme nerobili suverénnu politiku a aby sme sa vzdali práva veta v prospech veľkých krajín Európskej únie,“ povedal premiér.

Krajina sa stáva podľa neho bezvýznamnou a nehodnou povšimnutia práve vtedy, keď nemá úctu sama k sebe. Ak súhlasíme s hlasmi „nadradených“ krajín. Ak nestojíme o presadzovanie svojich záujmov. Je to androgýnna politika vytvára iba cestu k sebazničeniu. Je to iracionálne dobrodružstvo, ktorým sa realistická politika nesmie zaoberať. Ak príde k zrušeniu práva veta v euroinštitúciách, oslabí postavenie našej krajiny v medzinárodných intenciách. Slovensko by sa dostalo na pokraj záujmu eurogigantov.

Ivan Korčok vymení suverenitu Slovenska v euroinštitúciách za podporu v prezidentských voľbách

Kandidát na prezidenta Ivan Korčok o tomto fakte dobre vie. „Je mu to jedno,“ skonštatoval Robert Fico. „Ráta totiž s tým, že svoj poddanský prístup k veľkým členským štátom získa ich podporu, ktorá sa ešte výraznejšie prejaví v mediálnom priestore a aktivitách mimovládnych organizácií podporovaných zo zahraničia.“

Korčok je politický vexlák. Chce vymeniť suverénnu zahraničnú politiku Slovenska a stratenie práva veta v euroinštitúciách za podporu v prezidentských voľbách. Jeho správanie je úbohé, rovnako ako celá pseudopoilitika progresívcov a liberálov. Rovnako i Peter Pellegrini varuje pred Korčokom, politickým pragmatikom a oportunistom, upierajúcim Slovensku právo mať suverenitu, rovnoprávne postavenie a politickú nezávislosť.

Prezidentom by nemal byť niekto, komu sú jeho vlastní občania ukradnutí

„Považujem za veľmi nebezpečné pre národnoštátne záujmy Slovenskej republiky, ak opozičný prezidentský kandidát Ivan Korčok otvorene hovorí o zrušení práva veta v oblasti zahraničnej politiky. Jeho argumentom je silnejšia pozícia EÚ vo svete,“ povedal Pellegrini. Podľa Pellegriniho Korčokov argument plne odhaľuje jeho priority a spôsob myslenia. Nezbavil sa balastu v uvažovaní. Korčokovi sú dôležitejšie akékoľvek cudzie záujmy pred záujmami vnútroštátnymi. Nezáleží mu na vlastnej krajine a jej obyvateľoch. Na prvom mieste nemá krajinu, ktorej je sám občanom. Hľadí iba na svoje záujmy.

Zmýšľanie Korčoka je typické pre bruselského euroúradníka. Euroštruktúry sú mu bližšie, ako jeho domovina. Európska únia v minulosti dbala na práva menších štátov a počúvala ich názory. Ak má európska únia stále v záujme tieto hodnoty, dá sa považovať za pozitívny a inšpiratívny politicko-hospodársky element. Únia predstavovala subjekt kultivovanej evolučnej politiky na rozdiel od krajín, kde vládne dominantná, až absolutistická forma politickej kultúry. Ak však dopustíme, aby sa zrušením práva veta pristúpilo k takejto forme vládnutia, nasmerujeme svoj kompas do politického stredoveku. A za takýmito pochybnými hodnotami stojí i prospechár Ivan Korčok.

Korčok urobí všetko preto, aby sa zapáčil veľkým hráčom Európskej únie. Podporí i eurotyraniu

„Ivan Korčok sa týmto názorom zjavne chce zapáčiť veľkým hráčom. Nechce sa mu ako prípadnej hlave štátu viesť rovnocenný dialóg. Chce prijímať len príkazy a rozhodnutia silnejších,“ definoval nekompetentnosť Korčoka Pellegrini. Považuje to za pohodlný, ale i sebadeštrukčný postoj pre také malé krajiny, ako je práve Slovenská republika. Diskriminácia malých štátov však môže v konečnom dôsledku oslabiť celú Európsku úniu. No to je Korčokovi jedno. Či už bude nad nami rozhodovať Nemecko, Francúzsko alebo Španielsko, je to pre neho prinajlepšom druhoradým záujmom.

„Európska únia sa nesmie stať spolkom efektívnych byrokratov,“ varuje Pellegrini. „Musí to byť rodina štátov, ktoré zdieľajú spoločnú víziu spolupráce a hodnôt a ktorí sa musia vždy jednotne na akomkoľvek rozhodnutí dohodnúť,“ dodal predseda NR SR, strany Hlas-SD a kandidát na prezidenta Slovenskej republiky Peter Pellegrini.

ZDROJ: YouTube/ Hlavný Denník

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.