Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Otváranie reštaurácie tento rok nehrozí, vyhlásil Matovič. Premiér sa napriek propagácii očkovania odmietol postaviť ako prvý do radu na vakcínu

27.11.2020

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v relácii Na hrane vysvetľoval krízu v koalícii a predpovedal, ako budú vyzerať Vianoce s koronavírusom.

foto: na hrane

Premiér Igor Matovič v relácii Na hrane televízie JOJ vyhlásil, že s Richardom Sulíkom sa už zmierili a opäť priznal, že ich vzťah je „talianske manželstvo“. Uznal, že ich spôsob komunikácie môže vyrušovať ľudí, za čo sa aj ospravedlnil. Premiér tiež potvrdil, že chvíľu skutočne myslel vážne, že by z vlády odišiel. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Boli také životné situácie v koalícii, keď sa koaličný partner správal skôr ako niekto z opozície. Potom nemáte silu čeliť zlu na druhej strane. Ale myslím si, že je to za nami,“ povedal s tým, že mal strach spraviť nepopulárne rozhodnutie, pretože mohol prísť úder zboku. Predseda vlády tiež konštatoval, že ho zamrzelo vyhlásenie prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá vstúpila do konfliktu medzi neho a Richarda Sulíka a skonštatoval, že jej aj napísal. 
 
Matovič vysvetľoval aj tajné stretnutie koaličných lídrov v nemocnici u Borisa Kollára. Povedal, že mu kompetentná osoba povedala, že je to v poriadku, odmietol ju však menovať, aby jej nespôsobil problémy. 

Premiér Matovič hodnotil aj aktuálnu situáciu v súvislosti pandémiou. „Situáciu dnes nemáme ružovú. Musíme nabrať odvahu a urobiť niečo intenzívne. Reštaurácie tento rok nikto otvárať nebude, to nehrozí,“ povedal predseda vlády. Ďalšie dve otázky – otvorenie škôl a lyžiarskych stredísk vidí priaznivejšie. 
 
Lyžiarska sezóna by sa mohla začať plánovať, dôležité však je, aby sa podarilo rozbehnúť testovanie v školách a mobilných odberných miestach. „Očakávam spoločnú európsku dohodu, najmä krajín, kde je veľa lyžiarskych stredísk,“povedal premiér s tým, že bufety na svahoch by sa otvoriť nemali.
 
Prioritou je momentálne dostať deti do škôl. „Za podmienky, že budú pravidelne testovaní, aby sme si nespôsobili ešte väčší problém,“ povedal premiér. Plánom je momentálne otvoriť základné a stredné školy 7. decembra. 

Matovič sa odmietol postaviť ako prvý do radu na vakcínu

Divák sa opýtal Matoviča, či sa dá ako prvý zaočkovať aj s celou svojou rodinou, keď na Slovensko dorazí očkovacia látka na koronavírus, aby tak ukázal, že bude vzorom pre všetkých.

Matovič odpovedal, že to raz sľúbil ale potom si uvedomil, že prioritu by mali mať starší ľudia a zdravotnícki pracovníci. “Ideálne by bolo, aby som sa zaočkoval úplne posledný,” hovorí Matovič.

Dodáva však, že potom by ľudia pochybovali, či sa zaočkovať vôbec dá. Premiér však vyhlásil, že sa zaočkovať na 100% dá, ale pripadá mu najviac férové, ak sa dá “ako kapitán lode” zaočkovať ako posledný.

Pozrite si celú reláciu s Igorom Matovičom:

https://media.joj.sk/embed/5Sw13l1u20F?autoplay=1

Zdroj: refresher.sk / 24hod.sk / InfoVojna

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d