Slovanské Noviny

15. júla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Orbán sa so šéfom NATO Stoltenbergom dohodol, že Maďarsko nebude blokovať vojenskú pomoc Ukrajine zo strany Severoatlantickej aliancie výmenou za to, že jeho krajina nebude posielať na Ukrajinu svojich vojakov, ani zbrane, ani peniaze

everoatlantická aliancia prijíma všetky svoje rozhodnutia konsenzom, čo v podstate dáva ktorémukoľvek z 32 spojencov právo veta.

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg a maďarský premiér Viktor Orbán sa v stredu v Budapešti dohodli, že krajina nebude blokovať rozhodnutia aliancie o poskytovaní podpory Ukrajine. Maďarsko však nedodá Kyjevu žiaden personál ani finančnú pomoc, informuje TASR podľa agentúr AFP, AP a Reuters.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Dosiahli sme dohodu s generálnym tajomníkom NATO.. Nemusíme sa zúčastňovať vojenských operácií mimo Maďarska. Ani muži, ani zbrane, ani peniaze na vojnu!,“ uviedol Orbán po skončení rokovania na sociálnej sieti.

„Maďarsko sa na tomto úsilí NATO nezúčastní a ja tento postoj akceptujem,“ povedal Stoltenberg novinárom po rokovaní s Orbánom. Dodal, že sa dohodli na podmienkach neúčasti, nešpecifikoval však, ako to bude fungovať.

„Maďarsko naďalej plní všetky svoje záväzky voči NATO a zostáva cenným spojencom,“ dodal šéf NATO vo svojom príspevku na sociálnej sieti X.

Viac vo videu:

Očakáva sa, že americký prezident Joe Biden a jeho partneri z NATO sa na summite vo Washingtone budúci mesiac dohodnú na novom systéme poskytovania predvídateľnejšej a dlhodobejšej pomoci Ukrajine v oblasti bezpečnosti a vojenského výcviku, uviedla AP.

Severoatlantická aliancia prijíma všetky svoje rozhodnutia konsenzom, čo v podstate dáva ktorémukoľvek z 32 spojencov právo veta. Ostatných 31 krajín NATO s uvedeným plánom však podľa doterajších signálov súhlasí. Niektorí diplomati uviedli, že bude treba doladiť technické detaily.

Maďarský premiér, najbližší spojenec Moskvy v Európskej únii, čoraz viac podnecuje obavy z vojny medzi Západom a Ruskom, z ktorej obviňuje Brusel a NATO, píše AFP. Orbán však v stredu vyhlásil, že Maďarsko je „lojálnym a oddaným“ členom NATO.

Zdroj: info.sk / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.