… a prostredníctvom diplomatického úsilia namiesto zasielania zbraní, ktorý TA3 stiahla zo svojej webovej stránky.

Uznávaný americký ekonóm a poradca vlád po celkom svete Jeffrey Sachs bol hosťom debaty v televízii TA3 na tému súčasnej situácie ohľadne konfliktu na Ukrajine.
Onedlho uplynie rok od vypuknutia vojnového konfliktu na Ukrajine. Za ten čas sme svedkami masívnej pomoci Ukrajine od štátov západného sveta. Prezident Ukrajiny Zelenskyj žiada Európu aj Ameriku o ďalšie dodávky zbraní. Rusko v tlaku nepoľavuje a hovorí sa o ďalšej ofenzíve.
Na jednej strane existujú úvahy, že sila zbraní Ukrajine zabezpečí silnú pozíciu pri rokovaniach. Na strane druhej sa objavujú varovania, že čím dlhšie sa vojna bude naťahovať, tým vyššie je riziko eskalácie, ktorá povedie k otvorenému konfliktu Ruska a NATO.
„Rusko neprestane bojovať a nedovolí, aby sa NATO rozšírilo po Ukrajinu. Obe strany musia prestať provokovať,“ komentuje vývoj na Ukrajine americký ekonóm Jeffrey Sachs, ktorý tvrdí, že existuje spôsob, ako vojnu ukončiť a vyčíta diplomatom, že sa z nich stali zástancovia vojny.
• Má niektorá zo strán konfliktu šancu vyhrať? Existuje mierové riešenie?
• Aká je udržateľnosť ukrajinského hospodárstva pri ďalšom predlžovaní vojny?
• A dá sa vyčísliť, koľko už táto vojna stála bojujúce strany, ale aj Európsku úniu a Spojené štáty?
Viac vo videu:
Rozhovor bol na krátko zverejnil aj web spravodajskej televízie, avšak TA3 ho neskôr z neznámeho dôvodu bez vysvetlenia stiahla a v súčasnosti sa nenachádza ani medzi archovovanými časťami tejto relácie.

Avšak vyrovnávacia pamäť v rámci prehliadavača Google aktuálne registruje tento článok, no bez predmetného videa.
Viac v linku TU.


Zdroj: ta3.com / InfoVojna / YouTube
Kresťanský sviatok Nový rok je dňom obrezania ich pána
Náš Nový Rok, Slovanský veľkorysý večer
Prianie pre čitateľov Slovanských Novín
Duňja – Ohňový Obetník
Desať chorôb, ktoré je možné liečiť ihličím
Megatest zimného dojazdu elektromobilov dopadol katastrofálne
V obchodoch 17 ton nebezpečnej potraviny. Zákerná baktéria je v TOP pochúťke Slovákov
Zmenia nám DNA v tele už len svetlom? Vojaci už ladia optogenetiku
Spojené štáty prevádzkujú 742 vojenských základní vo viac ako 80 krajinách, čo je impérium podopierané prázdnou lžou o „bezpečnosti“.
Británia dala našim influencerom 10 miliónov za kampaň pre PS, Keňa je na tom lepšie
Odhalenie amerických tajných služieb: Mýtus o snahe Ruska o úplné dobytie Ukrajiny vyvrátený
Briti chcú, aby Poliaci obmedzili Rusko v Baltskom mori
Americký minister Marco Rubio zamietol víza do USA európskym „radikálnym aktivistom“ a „militantným mimovládnym organizáciám“
Podľa Volodina európski politici pomáhajú Zelenskému proti záujmom svojich krajín
Spaľovacie autá opäť získavajú popularitu po celom svete, záujem o elektromobily prudko klesá
Keď internet pomaly rozožiera mozog
VIDEO: Hrebeňovka Nízkych Tatier v zime: najkrajších 100km Cesty hrdinov SNP
Vakcinátor Szalay opäť šokuje: v Česku udal súdnu znalkyňu MUDr. Pekovú. Príde o pečiatku?
VIDEO: Vedenie SND kvôli konsolidačným opatreniam znižuje počet svojich interných zamestnancov o 10 percent.
Čo by urobili USA, keby sa niekto pokúsil zaútočiť na Trumpovu rezidenciu?
zo sekcie
VIDEO: Nepohodlný rozhovor s americkým ekonómom Jeffrey Sachsom, v ktorom profesor z Harvardu hovoril o dôležitosti okamžite riešiť konflikt na Ukrajine mierovými rokovaniami
VIDEO: Nepohodlný rozhovor s americkým ekonómom Jeffrey Sachsom, v ktorom profesor z Harvardu hovoril o dôležitosti okamžite riešiť konflikt na Ukrajine mierovými rokovaniami
VIDEO: Nepohodlný rozhovor s americkým ekonómom Jeffrey Sachsom, v ktorom profesor z Harvardu hovoril o dôležitosti okamžite riešiť konflikt na Ukrajine mierovými rokovaniami