Slovanské Noviny

29. mája 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Na Slovensku sa stupňuje odpor proti Matovičovej vláde. Smer-SD plánuje iniciovať referendum o predčasných voľbách

11.11.2020

Premiér Matovič podľa bývalého ministerského predsedu Fica miluje obmedzovanie ľudských práv a teší sa, že ľudia nebudú môcť ísť 17. novembra protestovať. 

Opozičný Smer-SD nevidí žiadny dôvod na predĺženie núdzového stavu. Predseda strany Robert Fico ho označil za nezmyselné, poškodzuje podľa neho ľudí. Upozornil, že núdzový stav a obmedzenia budú platiť aj počas vianočných sviatkov. Vláda podľa neho nepredložila žiadne relevantné dôvody na predĺženie núdzového stavu. Dodal, že strana plánuje 17. novembra urobiť protest.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Igor Matovič a jeho ministri si doslova skáču po jazyku, keď jedným dychom hovoria, aké úspešné bolo dvakrát pretestovať celé Slovensko a súčasne pripomínajú, že sa situácia zhoršuje a je potrebné prijímať ďalšie opatrenia,“ reagoval Fico na stredajšej tlačovej konferencii.

Núdzový stav nemá podľa Smeru-SD žiadny vplyv na vývoj pandémie. Fico zopakoval, že núdzový stav vyhlásili len preto, pretože sa premiér Igor Matovič (OĽANO) bojí protestov. Premiér podľa Fica miluje obmedzovanie ľudských práv a teší sa, že ľudia nebudú môcť  ísť 17. novembra protestovať. Podporujú, aby ľudia prišli pokojne a demokraticky vyjadriť svoj názor. Smer-SD pripravuje aj formu svojho vonkajšieho protestu. Nechce, aby bol ich protest spájaný s radikálnymi protestmi.

Ak by bol Smer-SD súčasťou vlády, nepredĺžili by núdzový stav, ponúkli by filozofiu pokoja v štáte. Kiná, divadlá a ďalšie prevádzky musia byť podľa Fica otvorené za dodržiavania hygienických opatrení. Dodal, že vláda má obrovské množstvo peňazí v boji s pandémiou, ktoré neminula. Spor medzi Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) označil Fico za hru, ktorá obom vyhovuje. Ak by vláda normálne fungovala, Sulík by podľa neho podal demisiu.

Núdzový stav na Slovensku v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu sa predĺži o ďalších 45 dní. Skončiť sa mal dňom 14. novembra. V stredu o tom rozhodla vláda. Zároveň zo schváleného materiálu vyplýva, že od 15. novembra sa zakazuje zhromažďovanie sa viac ako šiestich ľudí, okrem osôb žijúcich v jednej domácnosti.

Smer chce iniciovať referendum o predčasných voľbách

Ak bude opozičný Smer-SD cítiť podporu verejnosti, spustí zber podpisov na vyhlásenie referenda o predčasných parlamentných voľbách. Na stredajšej tlačovej konferencii o tom informoval šéf strany Robert Fico. Zároveň dodal, že má 26 podpisov na iniciovanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR, na ktorej by chceli vysloviť nedôveru vláde. Kabinet sa však podľa jeho slov nepodarí odvolať, preto je jedinou cestou referendum.

Smer-SD cíti podľa Fica u ľudí vlnu odporu voči premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽANO) a vláde. Ak majú ľudia dosť ponižovania, nedemokratických metód či porušovania ľudských práv, Fico ich vyzval k podpore referenda. Pripomenul, že treba nielen podpísať petičné hárky, ale aby bolo referendum úspešné, musí sa ho zúčastniť vyše 50 percent ľudí a z nich má väčšina odpovedať pozitívne.

Fico skonštatoval, že nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho odmietajú podpísať návrh na zvolanie schôdze na vyslovenie nedôvery kabinetu. Vo štvrtok (12. 11.) ich chce znova osloviť, aby sa k návrhu pridali. Pripomína, že vláda nezvláda verejné financie ani opatrenia v boji proti pandémii. Schôdzu sa podľa Fica podarí zvolať. „Nikdy sa nám nepodarí na schôdzi NR SR ‚povaliť‘ vládu Igora Matoviča, lebo majú 95 poslancov,“ dodal v tejto súvislosti.

Stranu Hlas-sociálna demokracia, v ktorej poslanci okolo Pellegriniho pôsobia, doteraz nikto neoslovil so žiadosťou o podpísanie návrhu na vyslovenie nedôvery vláde, tvrdí hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková. „Sme pripravení o tomto návrhu rokovať. Nech sa však už takýto návrh dostane na rokovanie NR SR akýmkoľvek spôsobom, všetci jedenásti poslanci strany Hlas-sociálna demokracia budú hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde,“ dodala.

Pozrite si celú tlačovú besede opozičnej strany Smer-SD:

Zdroj: topky.sk / YouTube

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d