Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Môj syn zomrel bez rozlúčky a vy môžete všetko!, odkázala Kollárovi užialená mamička. Nicholsonová hovorí o papalášizme

28.11.2020

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) prijíma v nemocnici návštevy napriek korona-opatreniam, ktoré bežným ľuďom neumožňujú navštíviť svojich blízkych.

Pomoc blížnemu alebo papalášizmus? Túto otázku si kladú mnohí ľudia, ktorí sa prizerajú konaniu šéfa parlamentu Borisa Kollára. Počas jeho hospitalizácie sa totiž návštevy striedali ako na bežiacom páse. Na kauzu zareagovala aj mamička Miria, ktorý zomrel vlani ako 11-mesačný a s ktorým sa pre predpisy v nemocnici nemohla rozlúčiť.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Zákazy návštev, prísne hygienické a epidemické opatrenia. Takto vyzerajú hospitalizácie v slovenských nemocnicach. Podľa najnovších informácií sa však zdá, že pravidlá neplatia pre šéfa parlamentu. V jeho prípade sa podľa medializovaných informácií návštevy striedali ako na bežiacom páse.

Prečítajte si články TUTU a TU.

„Keď som sem prišiel, dohodol som sa s vedením nemocnice, že chcem odbremeniť sestričky a zdravotný personál,“ vysvetľoval návštevy Kollár vo štvrtok na  videu z nemocnice.

Verejnosť najvyššiemu ústavnému činiteľovi vyčíta, že často sa ľudia pre  pandémiu koronavírusu nevedia dostať k svojim najbližším v ťažkom stave. „Nemusí sa to páčiť všetkým vám, ktorí máte ťažko chorých príbuzných v nemocniciach,“ súhlasila aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá si v tejto súvislosti spomenula na medializovaný prípad mamičky Marcely Pastorekovej, ktorá sa pred necelým rokom pre pravidlá v nemocnici nemohla rozlúčiť so synčekom, ktorý zomrel, keď mal 11 mesiacov.

Mirio bol predčasne narodený a počas svojho krátkeho života zažil mnoho ťažkostí. Všetko to s ním prežívala aj jeho nešťastná matka Marcela. „Nikdy im neodpustím tú nehumánnosť, neľudskosť, bezcitnosť, arogantnosť a hyenizmus odoprieť matke byť s umierajúcim dieťaťom. Nemohla som stráviť s Miriom jeho posledné hodiny,“ zadúšala sa vtedy nešťastná matka.

Denníku Pluska sa podarilo s Marcelou spojiť. Kollárovi poslala tvrdý odkaz. „Je to veľká drzosť, rodičia nemôžu byť so svojimi predčasne narodenými deťmi a ľudia sa nemôžu dostať k rodine, ktorá je hospitalizovaná. A teraz, keď je Kollár pri moci, môže všetko?“ pýtala sa nešťastne. Podľa útrapenej ženy sa koaliční partneri mohli porozprávať aj pomocou moderných technológií. „Mňa nepustili k môjmu Miriovi. Oni si nedokážu predstaviť, ako veľmi trpia ľudia a rodiny. Ak platia nariadenia, majú platiť pre všetkých bez rozdielu na to, či sú bohatí alebo chudobní. Je to od nich hnusné,“ dodala nahnevane.

Nicholsonová vyzýva Borisa Kollára, aby sa ospravedlnil za papalášizmu

Europoslankyňa za SaS, Lucia Ďuriš Nicholsonová, je znechutená prejavmi papalášizmu, ako hovorí, v podaní predsedu parlamentu Borisa Kollára. Považuje ich za neprípustné a žiada ospravedlnenie občanom.

video:

https://www.facebook.com/lucianicholsonovaverivzdravyrozum/videos/373416180557389/?v=373416180557389

Zdroj: pluska.sk / InfoVojna

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d