Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Michelko o policajnom puči a útoku Hamranovho komanda proti najvyšším bezpečnostným orgánom v snahe dostať sa k informáciám o skupine v polícii podozrivej z manipulovania trestných konaní

Publicista a politický analytik Roman Michelko vo svojom videoblogu približuje okolnosti bezprecedentného zásahu Hamranovej polície proti ľuďom z polície, policajnej inšpekcie, tajnej služby a bezpečnostného úradu, ktorí majú vedomosti o zločinoch súčasného režimu a úzkej skupiny pôsobiacej v rámci NAKA, ÚŠP a ŠTS.

Štefan Hamran a jeho partia naplno ukázali, akí sú zúfalci. Čurillovci vedia, že koncom augusta mali byť výsledky ich hrubých nezákonností poslané na súd, čo by pravdepodobne vyústilo do ich obžaloby. Samozrejme, vznikla panika, ktorá rezultovala do zúfalých rozhodnutí. Táto, podľa Borisa Kollára, čurillovská mafia totiž vie asi tak päť percent z toho, čo má na nich inšpekcia a z toho sú zúfalí. Potrebovali sa zmocniť dôkazov o svojej hrubej protizákonnosti stoj čo stoj. A urobili pri tom množstvo chýb. Pokus o zaistenie tak vysoko exponovaných ľudí, ako sú šéfovia SIS, súčasný aj bývalý, prípadne šéf NBÚ, sú veci, ktoré sa v civilizovaných krajinách nestávajú. Na druhej strane je jasné, že mentálne nastavenie Hamrana nás ťahá niekde na úroveň stredoafrického Nigeru. Možno sa s nigerskými pučistami dohoduje, že ho po voľbách na Slovensko nevydajú.

Ale poďme k meritu veci. Zdá sa, že premiér Ľudovít Ódor a prezidentka Zuzana Čaputová o Hamranových výčinoch dopredu informovaní neboli. To sa však nedá povedať o exponentovi Progresívneho Slovenska Jaroslavovi Špišiakovi, ktorého údajne videli, ako navštívil LYNX komando s nejakými materiálmi v červených doskách. Samozrejme, očakávať od progresívcov nejaké vysvetlenie by bolo hlboko neadekvátne, o stiahnutí Spišiaka z kandidátky nehovoriac.

Na strane druhej Hamran a jeho partia v plnej sile ukázali, čoho sú schopní. Extrémnej neschopnosti! Dokonca ani osobný priateľ špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, šéf Špecializovaného trestného súdu Jána Hrubala, nebol schopný na základe predložených absurdít vziať do väzby obvineného, ktorého mu predviedla NAKA. Dnes v podstate všetko, čo majú, stojí a padá na svedectve univerzálneho svedka Bernarda Slobodníka, ktorý má zaujímavú diagnózu: čím dlhší odstup od činu, tým presnejšie si ho pamätá.

V tejto súvislosti však vzniká nový paradox. Prezidentka Čaputová a neskôr váhovo aj premiér Ódor si dovolili nepredstaviteľnú drzosť. V podstatne niečo podobné ako bývalý minister vnútra Ivan Šimko. Čaputová vyzvala Ódora nech urýchlene zvolá Bezpečnostnú radu SR, na ktorej, predstavte si tú drzosť, sa chce informovať o Hamranových manévroch. Tu však vážne hrozí, že Hamran sa urazí a bude s okamžitou platnosťou požadovať okamžitú abdikáciu prezidentky, premiéra, generálneho prokurátora a bohvie ešte koho.

Čaputovej sa vracia jej slabosť a politický diletantizmus ako bumerang. No čo už, v najbližších dňoch uvidíme, či ustojí Hamranovu urazenosť. Ak by však bola zvládla prvú kapitolu politického šlabikára, tak by musela Hamrana na fleku vyraziť. My však vieme, že ona to bude len veľmi citlivo vnímať.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Roman Michelko / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: