Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Krajský súd v Bratislave prepustil na slobodu „mafiánsku skupinu vyšetrovateľov“ Čurillu a spol. Jeden z podozrivých vyšetrovateľov chce veselo naďalej vyšetrovať kauzy pridelené mu pred obvinením policajnou inšpekciou

Ministrom vnútra Romanom Mikulcom (OĽaNO) dočasne menovaného šéfa policajnej inšpekcie Petra Scholtza zobral sudca do kolúznej väzby 15. septembra. Sudca predtým rozhodol, že vyšetrovatelia NAKA Ján Čurilla, Pavol Ďurko, Milan Sabota a Štefan Mašín budú rovnako väzobne stíhaní.

Krajský súd v Bratislave prepustil v piatok z väzby bývalého povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby Petra Scholza a štyroch vyšetrovateľov NAKA. Podľa senátu súdu je ich trestné stíhanie neopodstatnené.

Krajský súd rozhodoval od 9.00 h. Senát rozhodol pod vedením predsedníčky Magdalény Blažovej a členiek senátu Márie Šimkovej a Danice Veselovskej. Keďže ide o neverejné zasadnutie, nie sú na ňom prítomné procesné strany – obvinení ani ich obhajcovia, ani dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Predmetná vec – sťažnosti obvinených a prokurátora, bola na odvolací KS v Bratislave predložená na rozhodnutie 24. septembra,“uviedol hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak. V zmysle Trestného poriadku je zákonná lehota na rozhodnutie päť pracovných dní od predloženia veci na rozhodnutie.

Video: Vyšetrovatelia idú von z väzby. Súd spochybnil ich trestné stíhanie.

„Vítame rozhodnutie Krajského súdu. Myslím si, že sa to dalo očakávať aj z odôvodnenia prvostupňového súdu, že rozhodnutie Krajského súdu bude také. Pokiaľ teda majú dodržiavať intencie zákona a ústavnú judikatúru. S dôvodmi ešte nie som oboznámený, keďže mi to nebolo doručené,“ povedal obhajca Milana Sabotu Rastislav Koutun.

Petra Scholtza zobral sudca do kolúznej väzby 15. septembra. Sudca predtým rozhodol, že vyšetrovatelia NAKA Ján Čurilla, Pavol Ďurko a Milan Sabota budú rovnako väzobne stíhaní.

Sabotu zobral sudca do kolúznej väzby, Čurillu a Ďurka zobral sudca do väzby z dôvodov takzvanej kolúznej a preventívnej väzby. Následne na druhý deň 16. septembra zobral sudca do kolúznej väzby aj štvrtého vyšetrovateľa Štefana Mašína.

Video: Vyjadrenia vyšetrovateľa NAKA Štefana Mašína a jeho advokátky Ivany Halahijovej k prepusteniu.

„K rozhodnutiu Krajského súdu sa v tomto štádiu neviem podrobnejšie vyjadriť, keďže písomné vyhotovenie nám bude doručené až dodatočne. Rozhodnutie, samozrejme, vítame, namietali sme aj dôvodnosť vznesenia obvinenia a aj dôvody väzby. Tešíme sa, že Krajský súd našej sťažnosti vyhovel, ale podrobnejšie sa budem môcť vyjadriť, až keď budem mať písomné vyhotovenie,“ uviedla pre obhajkyňa Štefana Mašína Ivana Halahijová.

Mašín po prepustení uviedol, že nevidí dôvod, aby nemohol ďalej pracovať ako policajt a vyšetrovať kauzy, ktoré mu boli pridelené. „Ja som robil iba vyšetrovanie spisu 205…Ak mi ho nadriadený nezoberie, tak nevidím dôvod, prečo by som nepokračoval,“ uviedol po prepustení.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic považuje rozhodnutie krajského súdu za kľúčové. Potvrdilo sa podľa neho, že vyšetrovatelia NAKA boli stíhaní neopodstatnene a žiadneho trestného činu sa nedopustili.

Ako povedal v piatok pre médiá, po rozhodnutí krajského súdu hodnotí trestné stíhanie ešte viac ako snahu zastaviť alebo zabrzdiť rozbehnuté vyšetrovania, ktoré smerujú k najvyšším miestam. „Som rád, že sa zatiaľ táto snaha nepodarila, ale nerobím si ilúzie, že tieto snahy budú pokračovať,“ dodal.

Ďalší postup prokuratúry nechcel komentovať. Verí však, že sa krajská prokuratúra vyjadrí k „zavádzaniu a nepravdám“, ktoré uvádzal dozorujúci prokurátor v návrhu na vzatie do väzby.

Premiér Eduard Heger rozhodnutie krajského súdu rešpektuje. „Ak by sa totiž potvrdili podozrenia, že vyšetrovatelia nepostupujú v súlade so zákonom, bola by to čierna škvrna v našom zápase za očistu spoločnosti od korupcie,“ uviedol Heger na sociálnej sieti.

Objektívne a poctivé rozhodovanie súdov, ochrana zákonnosti zo strany prokuratúry a profesionálna práca polície sú podľa predsedu vlády absolútne zásadné pre presadzovanie spravodlivosti. „To je jediná cesta k obnove dôvery verejnosti v právny štát,“ skonštatoval premiér.

Expremiér a súčasný minister financií Igor Matovič k prepusteniu vyšetrovateľov NAKA: „363ka nie je silnejša ako spravodlivosť! Trestné stíhanie odvážnych vyšetrovateľov “je neopodstatnené”. Čiže blud. Nech sa mafoš Fico a spol. snaží akokoľvek pravdu znásilniť,“ uviedol na facebooku.

Podľa podpredsedu parlamentu Gábora Grendela (OĽaNO) tím inšpekcie ministerstva vnútra utŕžil rozhodnutím Krajského súdu dvojnásobnú hanbu. „Súd spochybnil nielen väzbu ale aj samotné vznesenie obvinenia voči vyšetrovateľom NAKA,“ uviedol na sociálnej sieti.

Podľa Grendela navyše „Fico, Blaha a spol. prišli o kľúčový “dôkaz”, že vyšetrovatelia NAKA sú zločinci – čím sa snažia prekryť fakt, že už takmer tri desiatky ľudí sa priznali ku korupcii za vlád Roberta Fica a Petra Pellegriniho“.

Rozhodnutie súdu prepustiť vyšetrovateľov NAKA podľa vicepremiérky Veroniky Remišovej (Za ľudí) ukazuje, že ich označovanie za akúsi „novú mafiu“ bolo od začiatku mimoriadne nevkusné a nepatričné. „Verím, že postup inšpekcie aj prokurátora proti týmto policajtom bude veľmi dôsledne preskúmaný a bude vyvodená aj patričná zodpovednosť,“ uviedla Remišová na facebooku.

Video: Štefan Mašin a Milan Sabota odchádzajú z Justičného paláca po zrušení väzobného stíhania.

Vyjadrenia o „čurillovskej mafii“ si po rozhodnutí súdu prepustiť zadržaných vyšetrovateľov NAKA žiadajú podľa slov ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) okrem váženia slov aj ospravedlnenie. Rozhodnutie súdu je podľa neho „zadosťučinením pre všetkých, ktorí veria, že Slovensko je pripravené na očistný proces, akokoľvek náročné a nepríjemné to bude.“

Mikulec zároveň verí, že vyšetrovatelia aj dočasne poverený šéf inšpekcie budú pokračovať vo svojej práci. Šéf rezortu vnútra rovnako verí, že „dnešné rozhodnutie je pre všetkých poctivých a čestných policajtov jasným signálom, aby sa nenechali zastrašiť.“

Predseda strany Smer Robert Fico k prepusteným vyšetrovateľom NAKA uviedol, že voči nim existujú riadne a legálne získané dôkazy, že si vymýšľali obvinenia. „Potvrdilo sa, že títo vyšetrovatelia páchali trestné činy,“ vyhlásil. Vzhľadom na ich prepustenie sa pýta, ako sa majú cítiť iní, napríklad bývalý policajný prezident Tibor Gašpar či bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Podľa Fica sú vo väzbe iba na základe výpovedí udavačov a bez priamych dôkazov.

Štvoricu vyšetrovateľov a Petra Scholza zadržali vyšetrovatelia Úradu inšpekčnej služby 13. septembra. Obvinili ich zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a zločinu marenia spravodlivosti. Dvoch z nich obvinili v trestnej veci ovplyvňovania pravdivosti výpovedí svedkov.

Inšpekciu aktuálne vedie zástupca riaditeľa Martin Mackovič. Scholz viedol policajnú inšpekciu od 11. júna po tom, ako predchádzajúceho riaditeľa Adriána Szabóa obvinili z prijímania úplatku. S prokurátorom uzavrel dohodu o vine a treste, jej schvaľovaním sa má 4. októbra zaoberať Špecializovaný trestný súd.

Jana Teleki: Čurillove prepustenie odôvodnil súd nad rámec svojich právomocí

Komentár ako reakciu na prepustenie podozrivej skupiny vyšetrovateľov NAKA zverejnila aj novinárka Jana Teleki:

Krajský súd si prisvojil kompetenciu generálneho prokurátora a poslal Čurillovu skupinku na slobodou

Čurillova skupin vyšetrovateľov bola obvinená 13. a 14.9.2021 vyšetrovateľmi Inšpekcie MV SR za zneužitie právomocí verejných činiteľov. Dôvodom bolo marenie iných zložiek a súčastí polície, príprava nezákonných obvinení v spolupráci s manipulovanými svedkami, pričom v obvinení boli aj na základe prepisov častí odposluchov, ktoré boli vykonané legálne.

Krajskému súdu bolo 24.septembra 2021 doručené odvolanie obvinených proti potvrdzujúcemu rozsudku okresného súdu vo veci rozhodnutia o ich väzbe.Ten v zložení senátu Magdalény Márie Šimkovej a Danice  Veselovskej v neprítomnosti procesných strán – obvinených, ich obhajcov a dozorového prokurátora rozhodol o ich prepustení, pričom podľa zverejnených informácii má byť dôvodom to, že  ich trestné stíhanie je nezákonné.

A tu začína problém v chápaní zákonnosti rozhodnutia

Senát Krajského súdu je procesným odvolacím súdom pre preskúmanie rozhodnutia sudcu prípravného konania. Ten  rozhodnutie o väzbe vydáva na základe návrhu prokurátora, ktorý vec dozoruje, a ktorý rozhodol aj o zamietnutí sťažnosti proti obvineniam.

Dôvody na väzobné stíhanie v tomto prípade –  kolúzny a preventívny  vyplývali z poznatkov, ktoré viedli k právnemu záveru, že Čurillova skupinka v pracovnej dobe vytvárala konštrukcie obvinení určitých osôb a pritom pripravila organizačne zapojenie svedkov, ktorých výpoveď bola dopredu analyticky pripravená, aby vytvárala reťazenie nepriamych dôkazov. Súčasťou tejto konšpirácie bola aj kalkulácia s osobným zapojením a účasti špeciálneho prokurátora a špeciálneho sudcu, ktorí realizačne by pomohli vykonať zámer skupinky tak, že sa správne načasuje podanie na dobu, keď títo vybraní prokurátori a sudcovia budú k dispozícii.

Aby sa v takomto spôsobe výkonu právomocí nepokračovalo, bola väzba logická. Tieto okolnosti mal Krajský súd preskúmať, či teda takéto dôvody z obavy o pokračovanie alebo ovplyvňovanie môžu počas činnosti obvinených nastať.

Krajský súd si prisvojil právomoc Generálneho prokurátora podľa § 363 Tr. poriadku

Inak sa nedá vysvetliť okolnosť, ak súd v odôvodnení vyjadruje nie k existencii a ustálenosti dôvodov väzby, k čomu je oprávnený ale aj povinný.

Krajský súd však je stále iba kasačným súdom v procese právomocí súdu pre prípravné konanie a nemôže zasahovať ani do vyšetrovania, ani prejudikovať žiadne názory k vine, nevine, prípadne  k priebehu vyšetrovania. Pred podaním obžaloby je to vyslovene kompetenciou orgánov v prípravnom konaní, teda vyšetrovateľa, dozorového prokurátora a v prípade povolenia ITP sudcu pre prípravné konanie – ten v konečnom dôsledku odposluchy aj povolil.

Výlučná právomoc podľa § 363 patrí generálnemu prokurátorovi a iba on a v medziach návrhu podľa § 364 môže počas prípravného konania rozhodovať o dodržaní zákonnosti v postupoch OČTK a ustáliť právny názor a legálne rozhodnutie o tom, či stíhanie má všetky formálne a objektívne , procesné stránky vykonávané v súlade so zákonom, a či teda trestné stíhanie je oprávnené a zákonné.

Senát Krajského súdu konal nad rámec svojej jurisdikcie, ak vyslovil právny názor k nezákonnosti trestného stíhania

Je zjavné, že po vyjadrení ministra vnútra ktorý považoval obsah nahrávok za pracovný rozhovor bez nejakých znakov zneužita právomoci, prípadne pohoršenia Kolíkovej a iných právnych diletantov spomedzi členov vlády sa plán boja Čurillovskej mafie proti vymyslenej antificovskej mafie dostala do ohrozenia. Bližšia košeľa ako kabát – a tak senát KS Bratislava zariskovala a prepustila  skupinu na slobodu . S takýmto právnym odôvodneným, ktoré nie je v jeho právomoci.

Krajský súd však v zmysle inštitútu §363 Tr. poriadku nemôže konať a preto jeho vyhlásenie o nezákonnosti trestného stíhania nemá logický ani procesný následok v tom, že obvinenie Čurillovskej skupinky je naďalej platné.

Čierny Peter u prezidenta PZ.

Ako sa novopečený prezident vysporiada s touto situáciou?

Všimli sme si, že pán nový prezident nemá celkom jasne s dispozičnými právomocami a jurisdikciou polície voči vyšetrovateľom Inšpekcie MVSR. Teraz už vieme, že ani minister vnútra nebude mať odvahu zasahovať do kompetencie inšpekcie. Bude to znamenať, že Hamran ponechá Čurillu a jeho skupinku pracovať naďalej s tým rizikom že budú pokračovať v trestnej činnosti? Síce Hamran chcel dať skontrolovať pracoviská, ale to  ešte neznamená, že ak nájde ITP, tak to má právo odstrániť – dopustil by sa marenia spravodlivosti. Môžeme si byť istí, že Čurillova skupinka a jej činnosť bude nielenže analyzovaná, ale aj naďalej ostro sledovaná. Hodil by sa tej skupinke odpočinok a dosť veľká vzdialenosť od nimi vedených prípadov – z dôvodu profesionality a objektívnosti by mal k tomu vydať rozkaz minimálne prezident PZ SR, aby sám nepadol do podozrenia.

Slovenský superfízel a James Bond

Čo sa už vynieslo, uverejnilo o spôsoboch Čurillových metód a sa nazývalo všetkým možným od porušenia domovej slobody, cez nátlak, marenie spravodlivosti, fabulácie a budovanie zločineckej skupiny kajúcnikov. Bol nedotknuteľný a podporovaný z najvyšších kruhov- preto mohol robiť to, čo aj robil. Tentokrát bola zdokumentovaná jeho trestná činnosť a predpokladáme, že to, čo bolo uverejnené a zrealizovalo sa procesne voči nemu je len začiatok a dnešné rozhodnutie súdu nezastaví konania vedené voči nemu.

Čurillova skupinka je naďalej podozrivá a dôvodne obvinená, v tejto veci Generálny prokurátor nemal dôvod konať ani rozhodnúť. Iniciatíva krajského súdu to nahradiť je nelegálna a nad rámec jeho jurisdikcie. Čurilla a spol sú na slobode a zaručenie je skupina  monitorovaná, čo by malo postačovať na dostatočnú sebareflexiu a opatrnosť. No u Čurillu to môže byť aj inak. Fanatizmus a hrubé porušovanie kompetencií môžu viesť do jeho protiútoku proti tým, ktorí by ho mohli v kariére superfízla obmedziť.

Takže pozor na Čurillu on ešte stále žije v predstave, že je Bondom. Slovenským Jamesom Bondom, ktorý môže robiť všetko lebo má bumažku…

Peter Tóth: Nebolo by na tom nič zvláštne, nebyť jednej drobnosti.

Nestáva sa však často, aby dva súdy úplne odlišne posudzovali dôvodnosť, komentoval rozhodnutie bratislavského krajského súdu bývalý novinár a exriaditeľ SIS Peter Tóth:

„Čurilla a spol. idú na slobodu. Nebolo by na tom nič zvláštne, nebyť jednej drobnosti. Okresný súd Bratislava III si myslel, že existujú dôvody väzobného stíhania. Krajský súd v Bratislave však rozhodol nielen o prepustení obvinených z väzby, dokonca konštatoval neopodstatnenosť trestného stíhania. A to je obrovský problém.

Nie je nič nezvyčajné, že jeden súd vidí a druhý nevidí dôvody väzby. Nestáva sa však často, aby dva súdy úplne odlišne posudzovali dôvodnosť, respektíve opodstatnenosť samotného trestného stíhania. Signalizuje to, že niečo od základu nie je v poriadku.

Existujú dve základné možnosti. Buď orgány činné v trestnom konaní konali nezákonne (uznesenie o obvinení to však nenaznačuje), alebo krajský súd robí na základe enormného politického a mediálneho tlaku nadprácu (čo v tejto chvíli nevieme, lebo nepoznáme text odôvodnenia).

Samozrejme, do úvahy pripadajú aj iné možnosti, ale tie sa možno vynoria až potom, keď/ak budeme mať príležitosť preštudovať si odôvodnenie rozhodnutia Krajského súdu v Bratislave.

Jedno je isté už teraz. Či už je alebo nie je postup krajského súdu zákonný, propagandistický boj založený na vytváraní ilúzie boja dobra proti zlu bude pokračovať nezmenšenou intenzitou. Frodovia Bublíci a Sauroni už brúsia meče.

Žiaľ, pretože vecná diskusia zase ostane za dverami. Ako je na Slovensku obvyklé …“

Michelko: V pondelok zrušili stíhanie Tódovej a dnes mafiánsku skupinu vyšetrovateľov. Systém našich ľudí spoľahlivo funguje

Na rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave reagoval na sociálnej sieti aj publicista a politický analytik Roman Michelko:

„Tak nám prepustili Čurillovskú mafiu. Ukázalo sa, že systém našich ľudí spoľahlivo funguje. V pondelok zrušili stíhanie Tódovej a dnes mafiánsku skupinu vyšetrovateľov, ktorej vrchným krstným otcom je sám Lipšic. Všetci pritom vieme, aké zločiny páchali, ako vymýšľali fiktívne obvinenia pre slušných vyšetrovateľov, ako ich ako na špagátiku riadil sám veľký Lipšic. Vzniká nová kasta nedotknuteľných.

Pravdupovediac Tódovej a Lipšicovi sa nečudujem, tieto kreatúry nikdy nepožívali ani najmenšiu mieru dôvery, vždy boli ochotní do roztrhania tela slúžiť zlu bohužiaľ vždy sa im všetko prepieklo. Aj zabitie človeka, aj hrubé a masívne páchanie trestnej činnosti rozumej úniky z vyšetrovacích spisov. Čudujem sa však justično-prokurátorskej mafii, ktorá takémuto koncentrovanému zlu ponížene služobníčkuje.

Tento rozvrat nebude trvať večne. A nakoniec príde deň odplaty. Naozaj im to stojí za to ? Meno Lipšica a Tódovej je už beznádejne pošpinené a stáva sa synonymom tej najhrubozrnnejšej manipulácie. Ten kto im slúži však nakoniec bude mať v rukách čierneho Petra. Deň zúčtovania sa blíži a odplata bude spravodlivá ale prísna. Na to by služobnici mafie nemali nikdy zabudnúť.“

Zatknutie organizovanej skupiny vyšetrovateľov NAKA

Vyšetrovateľ ÚIS v polovici septembra vydal uznesenie o začatí trestného stíhania a vzniesol obvinenia voči dvom príslušníkom Národnej kriminálnej agentúry Jánovi Čurillovi a Pavlovi Ďurkovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a zločin marenia spravodlivosti formou spolupáchateľstva.

Pokyn na vznesenie obvinenia vydal prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava. Obvinenie sa týka ovplyvňovania výpovedí svedkov.

Inšpekcia ministerstva vnútra obvinila ďalších dvoch zadržaných vyšetrovateľov NAKA Milana Sabotu a Štefana Mašinu zo zneužitia právomocí verejného činiteľa.

Obvinili aj Scholtza, a to zo zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Všetkých vzal súd do väzby.

Vo vznesení obvinenia voči vyšetrovateľom NAKA sa okrem iného píše aj to, ako prišiel agent do kancelárie vyšetrovateľa Ďurku, ktorý sledoval tlačovú konferenciu predsedu Smeru Roberta Fica ku kauze advokáta Martina Ribára. To bol v minulosti práve Ďurkov prípad.

Ústavný súd sa vtedy zaoberal sťažnosťou advokáta Martina Ribára, ktorá sa dotýkala jeho neodôvodnenej väzby trvajúcej 20 mesiacov. Následne rozhodol, že celá doterajšia väzba bola protizákonná a v náleze publikovanom 14. mája 2021 nariadil Najvyššiemu súdu SR okamžite prepustiť z väzby na slobodu advokáta Martina Ribára, ktorému bolo porušené právo na osobnú slobodu a bezpečnosť.

„Závažné to nie je len kvôli obsahu tohto rozhodnutia, ktoré diskvalifikuje Špecializovaný trestný súd a špeciálnu prokuratúru, ale nám dáva obraz, ako dnes funguje polícia, prokuratúra a súdy pri rozhodovaní o väzbe. Toto rozhodnutie poukazuje, čo za ohavnosti sa páchajú na ľuďoch za posledný rok,“ uviedol vtedy Robert Fico na tlačovke.

„P. Ďurka povedal, že tieto vyjadrenia nezostanú nepotrestané, a že on o chvíľu uvidí, to povedal tak cez zuby smerom k R. Ficovi potichu. Následne agent povedal P. Ďurkovi, že je kok.t, pričom P. Ďurka reagoval s tým, že to by sa na neho aj J. Čurilla hneval, keby to zostalo nepotrestané,“ konštatuje uznesenie o obvinení Čurillu a Ďurka.

Vyšetrovatelia NAKA chceli v júli začať vyšetrovať podozrenia korupcie na policajnej inšpekcii. Uznesenie o začatí trestného stíhania však na základe paragrafu 363 stopol námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera. Naopak, policajná inšpekcia zadržala štvoricu členov NAKA na základe toho, že ich chceli obviniť.

Ako dôkazy použila inšpekcia odposluchy, ktoré nainštalovala priamo do kancelárii vyšetrovateľov v budove NAKA. „Skutkový základ uznesenia o vznesení obvinenia bol získaný z doslovných prepisov zvukových záznamov vyhotovených na základe súhlasu Okresného súdu Bratislava III.,” stojí v uznesení.

Z prepisov odposluchov vyplýva, že pri začatí písania obvinenia Čurilla ani Ďurka nevedeli presne z čoho chcú policajtov z inšpekcie obviniť. „Ján Čurilla upozornil príslušníka Policajného zboru Pavla Ďurku, že aby v uvedenom uznesení bolo zrejmé, že príslušníci Úradu inšpekčnej služby to robia na základe toho, že majú zo SIS prisľúbenú finančnú alebo nejakú nenáležitú výhodu vo forme nejakej funkcie na SIS alebo niečo podobné,” píše sa v uznesení.

„V ďalšej časti sa Pavol Ďurka, Ján Čurilla a Milan Sabota bavili o tom, že do uznesenia o začatí trestného stíhania nedajú sabotáž, lebo ju tam nevtesnajú a na korupciu tam musia mať nejaké záznamy, alebo niečo, z čoho to bude vyplývať. Lebo to tam nemôžu dať len preto, že oni vedia, že príslušníci Policajného zboru zaradení na Úrade inšpekčnej služby to nerobili len tak,” uvádza sa ďalej v zápisnici. 

Čurilla mal podľa prepisov odposluchov navrhnúť, aby tam Milan Sabota dokomponoval krivé obvinenie.

„Pavol Ďurka príde s nápadom, že by tam dali vydieranie pričom Ján Čurilla mu to vyhovorí, že oni ešte nevydierajú. V ďalšej časti pri písaní uznesenia o začatí trestného stíhania sa Ján Čurilla pýta, či je tam korupcia len aby bola príslušná “špeciálna” (prokuratúra pozn. red.),” píše sa ďalej v obvinení.

Viac o šokujúcom obsahu odposluchov policajnej inšpekcie sa dozviete v článku TU a TU.

VIDEO: JUDr. Martin Ribár o obvinenom vyšetrovateľovi NAKA Ďurkovi, ktorý ho nezákonne poslal do väzby a najväčšej absurdite, ktorú dokáže napísať len sám život

„Absurdity v slovenskom právnom prostredí súčasných dní. Právny zástupca zadržaného vyšetrovateľa Pavla Ďurku argumentuje rozhodnutím Ústavného súdu, ktoré vyčíta nadkvalifikáciu skutku, podržte sa, práve osobou Pavla Ďurka, ktorý tým konal v mojom prípade nezákonne,“ vysvetľuje životný paradox non plus ultra advokát Ribár.

Viac vo videu:

Orgány činné v trestnom konaní majú odposluchy ako Lipšic s Mikulcom koordinovali a riadili činnosť organizovanej skupiny vyšetrovateľov NAKA „Čurilla a spol.“

OČTK majú odposluchy ako Lipšic a Mikulec koordinovali a riadili činnosť organizovanej skupiny vyšetrovateľov NAKA „Čurilla a spol.“, ktorí boli od 13.05.2021 so súhlasom súdu 24-hodín denne odpočúvaní. OČTK majú z odposluchov k dispzícii množstvo materiálu svedčiaceho aj o trestnej činnosti Lipšica (Oľano) a Mikulca (Oľano)!

NIEKOĽKO DÔKAZOV SVEDČIACICH O TRESTNEJ ČINNOSTI LIPŠICA (OĽANO) A MIKULCA (OĽANO):

DÔKAZ č. 1 zo spisu ČVS: UIS-340/OISZ-2021
DÔKAZ č. 2 zo spisu ČVS: UIS-340/OISZ-2021
DÔKAZ č. 3 zo spisu ČVS: UIS-340/OISZ-2021
DÔKAZ č. 4 zo spisu ČVS: UIS-340/OISZ-2021
DÔKAZ č. 5 zo spisu ČVS: UIS-340/OISZ-2021
DÔKAZ č. 6 zo spisu ČVS: UIS-340/OISZ-2021
DÔKAZ č. 7 zo spisu ČVS: UIS-340/OISZ-2021
DÔKAZ č. 8 zo spisu ČVS: UIS-340/OISZ-2021
DÔKAZ č. 9 zo spisu ČVS: UIS-340/OISZ-2021
Organizovaná skupina organizujúca manipulácie trestných konaní: Matovič, Lipšic, Mikulec, Kovařík, Repa, Šurek, Kysel, Záleská, Kliment, Petrov, Zeman, Dömötör, Čurilla, Ďurka, Mašin, Sabota, Scholtz. 
Organizovaná skupina vyšetrovateľov NAKA „Čurilla a spol.“: Čurilla, Ďurka, Sabota, Mašin. 

Zdroj: pravda.sk / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.