Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Kaliňák prehovoril o rozhodnutí Ústavného súdu o porušeniach práv advokáta Mareka Paru, ktoré potvrdzuje zločinecké praktiky skupiny osôb pôsobiacich v OČTK.

Šéf rezortu obrany prezradil aj šokujúce detaily obrannej dohody s USA, ktorú podpísal jeho predchodca: „Zmluvné postavenie Slovenska je zahanbujúce. Naď voči všetkým na Západe kľačal po celý čas na kolenách a podpísal všetko, čo mu prišlo na stôl“.

Minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SSD) počas nedávnej návštevy vo Washingtone absolvoval rokovania v Pentagóne aj ohľadom Ukrajiny. V rozhovore s Ankou Žitnou v relácii Teraz takto hovoril aj o stave našej armády, priblížil súvislosti s obrannou dohodou medzi Slovenskom a USA, ktorú podpísal bývalý minister Jaroslav Naď a hovoril aj o Lipšicovi & spol. ktorí išli po krku nielen vtedajšej opozícii, ale aj po advokátoch chrániacich práva svojich klientov.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Celá obranyschopnosť je rozdaná, jediné, na čo sa môžeme spoľahnúť sú profesionálni vojaci, ktorí odovzdávajú všetko zo seba, aby mohli chrániť svoju krajinu, konštatuje bez servítky minister obrany Robert Kaliňák.

Minister obrany Robert Kaliňák avizuje, že onedlho sa dozvieme, akým spôsobom sa za bývalého vedenia rezortu uzatvárali zmluvy. Podľa šéfa rezortu je postavenie Slovenska v týchto zmluvách zahanbujúce. Bývalý minister Jaroslav Naď podľa Kaliňáka voči všetkým na západe kľačal po celý čas na kolenách a podpísal všetko, čo mu prišlo na stôl.

V najnovšej epizóde relácie TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou Robert Kaliňák nehovoril iba o armáde, obrannej zmluve s USA či o tom, ako sa Slovensko postaví k nápadom niektorých európskych lídrov posielať vojakov na ukrajinský front.

Reagoval aj na aktuálne rozhodnutie Ústavného súdu o porušeniach práv advokáta Mareka Paru. “Pre mňa je to jedno z najzásadnejších rozhodnutí Ústavného súdu, ktoré doplnilo sériu viac ako tridsiatich rozhodnutí, kde sa potvrdilo trojročné obdobie týrania opozície politickými trestnými stíhaniami. Potvrdzuje, že celá škála orgánov činných v trestnom konaní bola zaujatá a politicky nasadzovaná. Potrebovali Paru ako advokáta dostať od obvinených, aby si zjednodušili prácu,” hovorí Kaliňák.

Dodáva, že je to jednoznačným potvrdením stavu, keď špeciálny prokurátor Daniel Lipšic “išiel” po krku politickej opozícii aj advokátom, ktorí ju zastupovali.

„Daniel Lipšic vytvoril, za požehnania vtedajšej vlády, z ÚŠP likvidačný nástroj politickej pomsty. Ten mal za úlohu jediné – zlikvidovať všetkých kritikov vládnej moci. Tri a pol roka nevinným ľuďom, za veľkej mediálnej účasti, vykopávali dvere, neprávom ich zatvárali do kolúznej väzby a inými spôsobmi terorizovali,“ uviedol Kaliňák v nadväznosti na svoj rozhovor v príspevku na sociálnej sieti.

„Rozhodnutia Ústavného súdu opakovane potvrdzujú naše tvrdenia. Najnovšie rozhodnutie v prípade Mareka Paru, advokáta, ktorého väznili len, aby nemohol obhajovať svojich klientov, je jedno z najzásadnejších a ďalšie budú ešte pribúdať. Odškodné za toto ohavné porušovanie základných práv však budeme platiť my všetci, nie len Lipšic. Preto bola nutná novela trestného zákona a zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry,“ dodal minister obrany, ktorý zdieľal úryvok z rozhovoru.

Viac vo videu:

Celý rozhovor:

Zdroj: pluska.sk (1), (2) / YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d