Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

… zo strany mimovládok spriaznených so Sorosom a jeho LGBT agendou. Komisár pre deti oznámil, že sa mieni aj naďalej stretávať s predstaviteľmi politických strán pri riešení opatrení v oblasti ochrany práv dieťaťa

Ak sorošovské mimovládky útočia na detského ombudsmana Mikloška, tak máme istotu, že je to človek na správnom mieste a treba ho rozhodne podporiť, uviedol exminister spravodlivosti SR a bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin.

Dvadsaťjeden mimovládnych organizácií vyzvalo vo štvrtok (7. 9.) komisára pre deti ozefa Mikloška na odstúpenie pre jeho stretnutie s hnutím Republika. Propagovaním spolupráce s hnutím Republika podľa nich závažným spôsobom porušil prísľub verejnosti, že bude obhajovať všetky deti. Mikloško podľa organizácií poškodil dôveryhodnosť Úradu komisára pre deti ako apolitickej inštitúcie.

Signatárov výzvy znepokojilo aj to, že sa komisár neohradil voči vyjadreniu predsedu hnutia a europoslanca Milana Uhríka, že cieľom politickej strany je chrániť deti „aj pred zhubným vplyvom progresívnej agendy“. Stal sa podľa nich súčasťou zastrašujúcej a manipulatívnej politickej agendy Republiky.

Výzvu podpísali napríklad mimovládne organizácie Koalícia pre deti Slovensko, Liga za duševné zdravie, Nadácia pre deti Slovenska, Nadácia Zastavme korupciu, IPčko, Centrum sociálnych služieb Krupina, My Mamy, Žena v tiesni či Linka detskej istoty.

Exminister spravodlivosti SR a bývalý šéf Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin vo svojom videu uviedol, že detský komisár je povinný chrániť deti pred zhubnou gender ideológiou:

Jozef Mikloško oznámil, že sa mieni aj naďalej stretávať s predstaviteľmi politických strán

Komisár pre deti Jozef Mikloško sa mieni naďalej stretávať s predstaviteľmi politických subjektov. Cieľom týchto pracovných rozhovorov je predstavenie zámerov komisára a hľadanie spoločných tém pri riešení opatrení v oblasti ochrany práv dieťaťa. Informovala o tom Mária Gregušová z Úradu komisára pre deti.

„Separátne stretnutia sú zo strany komisára pre deti iniciované aj preto, lebo mu nebolo umožnené v parlamente odprezentovať správu o činnosti komisára za rok 2022. Práve v nej boli zahrnuté aj návrhy na systémové riešenia, ktoré je nevyhnutné prijať a schváliť,“ doplnil úrad.

S cieľom presadzovania systémových riešení a opatrení je podľa úradu nevyhnutná aj spolupráca s legitímne zvolenými politickými stranami a zvolenými zástupcami v Národnej rade SR.

„Bez spolupráce s nimi sa nepodarí zvyšovať úroveň a kvalitu ochrany práv detí,“zdôrazňuje úrad.

Komisár vníma nezávislosť úradu ako kľúčovú vec, a preto sa dištancuje od akéhokoľvek vťahovania jeho osoby, ako aj celého úradu do predvolebného súboja vo vrcholiacej predvolebnej kampani.

Zdroj: topky.sk / YouTube Štefan Harabin / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: