Huliak poukázal na pôsobenie sofistikovanej mafie riadenej zo zahraničia, ktorá nám vnucuje progresívnu ideológiu a najnovšie sa uchýlila k páchaniu úkladných vrážd voči tým, čo chránia národné záujmy Slovenska, slobodu a demokraciu. SNS chce zákonom zakročiť voči bezbrehému a cynickému šíreniu nenávisti v mediálnom priestore a na sociálnych sieťach.

SNS po atentáte na predsedu vlády SR Roberta Fica avizuje viacero úprav zákonov o médiách, ako dôsledok hecovanie a šírenia nenávisti voči politikom.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
SNS avizuje viacero zákonov o médiách, napríklad zákon o práve na ochranu osobnosti. Podpredseda parlamentu Andrej Danko (SNS) vidí po minulej strede príležitosť pozrieť sa bližšie na prsty médiám či prevádzkovateľom sociálnych sietí. Niektorí zástupcovia médií sa podľa neho postavili „do úlohy božstva a rozhodujú o tom, kto je správny“.
SNS podľa Danka zintenzívni aj svoju prácu na príprave návrhov ohľadom národného mediálneho úradu .Šéf národniarov dodal, že sa musí zmeniť vzťah médií k politikom a verejnosti. Kritizoval médiá, ktoré podľa jeho slov uverili vo svoje božstvo. Hovoril aj o „slniečkárskych organizáciách,“ ktorým vláda siaha na peniaze, a nie sú spokojné.
Opäť vyhlásil, že dúfa, že štát bude schopný kontrolovať virtuálny priestor. To znamená obmedzenie diskusných fór, či zriadenie národného mediálneho dohľadu nad youtubom a facebookom. V rámci zákona o médiách chcú národniari vedieť, komu majú volať v prípade, že nájdu klamlivú informáciu v reportáži.
„Ak to bolo klamstvo a ohavnosť, tak jednotliví prevádzkovatelia budú niesť zodpovednosť,“ spresnil Danko. Médiá sa podľa neho ženú za senzáciami a ľuďom ničia životy. No kontrola sa nemá vzťahovať len na mienkotvorné médiá, ale platiť to bude aj pri alternatívnych médiách, pretože Danko chce vedieť, či sú platené z USA alebo Ruska.
„Po návrate Roberta Fica začneme s takou prácou v oblasti zákonov. Nebudeme potláčať názor, ale budeme prísne trestať ľudí, ktorí si myslia, že môžu všetko,“ zdôraznil Danko. „Nevieme, kde máme zavolať, keď sa niečo odvysiela. Na koho sa má občan obrátiť ak napíšete klamstvá,“ pýtal sa Danko. Pripomenul, že predseda výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Rudolf Huliak (nom. SNS) nevedel, kam má volať, keď mu zablokovali účet na sociálnej sieti.
Preto dúfa, že na Slovensku vznikne inštitúcia, ktorá bude korigovať rozhodnutia internetových gigantov. Kontrola virtuálneho priestoru však nie je všetko, čo má SNS nachystané. Tiež chce chrániť digitálnu stopu a to, ako s ňou sociálne siete narábajú. Podobné opatrenia rieši dlhodobo aj Európsky parlament, ktorý je v mnohých otázkach na nadnárodné spoločnosti prikrátky.
Danko tiež povedal, že sa na poslaneckom grémiu ospravedlnil za to, ako koaliční politici reagovali krátko po útoku na premiéra.
Rudolf Huliak zas spomínal „sofistikovanú mafiu“ riadenú zo zahraničia.
Viac vo videu:
V Rige sa otvorila výstava o eugenike: pokusy o vytvorenie lotyšského nadčloveka sú späť
Veliteľ ukrajinských síl vyvrátil lži Zelenského a aj Európa dostala tvrdú odpoveď od Bieloruska aj Číny
Vplyv vojen a bômb na životné prostredie planéty Zem
Nedokončená revolúcia v Amerike: Keď sa práva stanú privilégiami
Poľsko je proti vstupu Ukrajiny do EÚ
VIDEO: Exšéf SIS Vladimír Pčolinský: Najväčší špión je mobil. Dokáže prezradiť celý náš život a dostať sa doň dá navonok obyčajnou esemeskou. Politici si ho dávajú aj pod zadok
VIDEO: Michal Šimečka vo videu z Dubaja ukazuje, v akom luxuse žijú oligarchovia spájaní s Robertom Ficom a na čo idú dane slovenských občanov, alebo ako predseda PS opäť hucká národ proti premiérovi a strane Smer
Kto projektoval plány tohto sveta
Ruská korveta odohnala člny Greenpeace aj nemeckú pobrežnú stráž od tankera s ropou
V Rumunsku zhabali 75 kilogramov kokaínu s portrétom Zelenského
Veľká zelená schizofrénia
Žatva na Slovensku je v plnom prúde, sucho a teplo budú mať vplyv na výnosy plodín aj krmovín
Úlohou V4 by malo byť odsúdenie fašizmu na Ukrajine
VIDEO: Peter Sabela o tom, že niekdajší kľúčový investičný partner Georgea Sorosa a bývalý šéf jeho londýnskej pobočky sedí v Trumpovej vláde
VIDEO: Obchodník so smrťou prelomil mlčanie: „Ide o záverečnú bitku so silami zla! Globalisti plne ovládajú Európu.
VIDEO: Ako vyzerá každodenný život v Moskve v júli 2026 a aká je situácia s benzínom v Rusku?
Zničenie plynovodu Nord Stream podľa nemeckej prokuratúry vykonal príslušník ukrajinskej armády na pokyn Zelenského režimu
Ako „Reuters“ benzín do Ruska vozil
Kličko po najsilnejšom údere na Kyjev od začiatku konfliktu: Bola to hrozná noc!
Špeciálna vojenská operácia formuje podobu multipolárneho sveta
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
VIDEO: Danko hovoril o médiách poplatných opozícii, ktoré vyhrotili spoločenský konflikt do pokusu zavraždiť premiéra.
VIDEO: Danko hovoril o médiách poplatných opozícii, ktoré vyhrotili spoločenský konflikt do pokusu zavraždiť premiéra.
VIDEO: Danko hovoril o médiách poplatných opozícii, ktoré vyhrotili spoločenský konflikt do pokusu zavraždiť premiéra.