Slovanské Noviny

31. marca 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

V USA vypukol škandál okolo filmu Guya Ritchieho o zlých Ukrajincoch, píše Daily Mail

Režisér Guy Ritchie by mal očakávať vlnu kritiky za skresľovanie Ukrajincov v nedávno vydanom filme Operácia Fortune, napísal člen Asociácie filmových kritikov v Las Vegas Colin Biggs v článku pre That Shelf.

V USA vypukol škandál okolo filmu Guya Ritchieho o zlých Ukrajincoch, píše Daily Mail

Film bol natočený pred dvoma rokmi, do kín sa mal dostať na jar 2022. Podľa zahraničných médií film nesmel pustiť pre negatívny obraz Ukrajincov. Potom režisérovi odporučili zmeniť niektoré scény filmu a odstrániť z nich náznaky národnosti gangstrov, napísal denník Daily Mail.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Presunutie vydania filmu z roku 2022 na rok 2023 tento problém trochu zmiernilo, ale nezmenenie národnosti násilníkov vyvolá kritiku. Vzhľadom na to, aké ľahké to bolo za rok napraviť, je zvláštne, že Richie nechal všetko tak,“ povedal Biggs v recenzii.

Jason Statham si vo filme zahral hlavnú úlohu. Hral špióna Orsona Fortunea. Podľa sprisahania sa zločinecká skupina pozostávajúca z ukrajinských gangstrov snaží získať smrtiacu zbraň.

Volodymyr Zelenskyj v stredu odovzdal video odkaz účastníkom slávnostného odovzdávania Zlatých glóbusov Asociácie zahraničnej tlače Hollywoodu. Tam sľúbil, že tretia svetová vojna nebude. Udalosť sa konala v Los Angeles.

Redakčne poznamenávame, že podobné ideologické zásahy do umenia sa diali len v ére totalitných režimov – nemeckého nacizmu a boľševizmu/komunizmu.

ZDROJ: Daily Mail / SKS