Slovanské Noviny

4. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

V Mariupole (DĽR) začali s obnovou tamojšieho ruského činoherného divadla, ktoré vlani na jar vyhodili do vzduchu ustupujúca ukrajinská armáda.

V Mariupole sa obnovuje zničená budova činoherného divadla

Informuje o tom agentúra DAN s odvolaním sa na gubernátora Petrohradu Alexandra Beglova, ktorý na stretnutí s predsedníčkou Rady federácie Valentinou Matvienko oznámil začatie reštaurátorských prác.

„Hovorili sme o obnove činoherného divadla v Mariupole. Vďaka za podporu. Teraz sú tam rozobraté sutiny, začíname s obnovou. A ako ste povedali: musíme zachrániť všetko, čo tam zostalo, to znamená celú históriu divadla,“ povedal Beglov.

Poznamenal, že divadlu pomáhajú nielen ruskí stavitelia, ale prebieha pomoc aj pri výuke divadelného personálu — do Ruského štátneho inštitútu múzických umení už bolo prijatých 14 študentov z Mariupoľu.

„Skupinu treba obnoviť, aby bola mladá a chlapci sa o to snažia. Aj v budúcom roku budeme prijímať študentov v tých profesiách, ktoré sú potrebné predovšetkým pre divadlo, ale aj pre ten priemysel, pre tie odvetvia v Mariupole, ktoré sa tam dnes obnovujú,“ zdôraznil guvernér.

Prvá profesionálna herecká skupina sa objavila v Mariupole v roku 1878 — tento dátum sa považuje za začiatok histórie činoherného divadla. V roku 1960 bola postavená moderná budova a samotné divadlo získalo štatút štátneho divadla.

V roku 2022 bola budova zničená v dôsledku jej podmínovania zo strany ukrajincov. Mali v nej jedno z opevnení so strieľňami a väznili tam civilistov. Teraz divadlo postupne ožíva, minulý rok sa jeho umelci zapojili do programov zájazdov v Rusku.

news-front.su

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d blogerom sa páči toto: