Oficiálne výsledky budú známe až dnes o 23:00. Denník N priniesol informácie o predbežných neoficiálnych výsledkoch eurovolieb na Slovensku. Podľa nich by sa víťazom mohla stať strana Progresívne Slovensko, ktorá by v celkovom poradí predbehla favorizovaný Smer-SD.

Podľa zatiaľ neoficiálnych výsledkov, ktoré má k dispozícii Denník N, získalo PS takmer 28 percent hlasov, Smer takmer 25, Republika vyše 12 percent, Hlas a KDH vyše 7 percent. SaS chýbali na prekročenie 5-percentného kvóra len stotiny percent, Demokratom desatiny.
Za PS by sa podľa informácií Denníka N mali europoslancami stať kandidáti z prvých šiestich miest kandidátky, teda Ľudovít Ódor, Ľubica Karvašová, Martin Hojsík, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Michal Wiezik a Lucia Yar.
Za Smer sa podľa nepotvrdených informácii pre InfoVojnu dostalo prvých päť kandidátov do europarlamentu: Monika Beňová, Ľuboš Blaha, Erik Kaliňák, Judita Laššáková a Katarína Roth Neveďalová.
Za KDH bude podľa Štandardu europoslankyňou Miriam Lexmann a za Hlas Branislav Ondruš.
Do europarlamentu sa podľa neoficiálnych výsledkov tesne nedostali SaS (4,9 percenta) a Demokrati (4,7 percenta). Do Bruselu nepôjdu ani kandidáti Aliancie (3,9 percenta), hnutia Slovensko (dve percentá) a Slovenskej národnej strany (1,9 percenta).
Podľa Denníka SME získalo Progresívne Slovensko 27,82 percenta hlasov, Smer-SD 24,76 percenta, Republika 12,53 percenta, Hlas-SD 7,18 percenta a KDH 7,15 percenta voličských hlasov. Znamenalo by to šesť mandátov pre PS, päť pre Smer-SD, dva pre Republiku a po jednom poslaneckom kresle pre Hlas-SD a KDH.

Ide o neoficiálne výsledky nepotvrdené Štatistickým úradom. Denník SME ich získal z prostredia troch politických strán a európskych zdrojov.
Oficiálne výsledky však budú známe až dnes o 23:00. Ak by sa tieto informácie potvrdili, v europarlamente by Slovensko zastupovalo päť politických strán. PS by získalo 6 kresiel, Smer 5, Republika 2 a KDH s Hlasom by do Bruselu poslali jedného zástupcu.
Naopak, v Európskom parlamente by nebol žiaden reprezentant strán SaS, Demokrati, SNS ani Maďarskej aliancie.
Slovensko by podľa Štandardu malo mať tiež historicky najvyššiu volebnú účasť. Dosiahnuť mala niečo vyše 34 percent. Pre porovnanie možno uviesť, že v roku 2019 dosiahla necelých 23 percent.
Zdroj: refresher.sk / interez.sk / InfoVojna
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
V eurovoľbách podľa neoficiálnych výsledkov tesne zvíťazilo Progresívne Slovensko pred stranou Smer. V Európskom parlamente budú Slovensko zastupovať aj kandidáti Republiky, Hlasu a KDH
V eurovoľbách podľa neoficiálnych výsledkov tesne zvíťazilo Progresívne Slovensko pred stranou Smer. V Európskom parlamente budú Slovensko zastupovať aj kandidáti Republiky, Hlasu a KDH
V eurovoľbách podľa neoficiálnych výsledkov tesne zvíťazilo Progresívne Slovensko pred stranou Smer. V Európskom parlamente budú Slovensko zastupovať aj kandidáti Republiky, Hlasu a KDH