Slovanské Noviny

20. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Podľa amerického denníka „The Epoch Times“ americké námorné sily začali 3. augusta najväčšie cvičenie od konca studenej vojny.

Americké námorníctvo a námorná pechota USA zahájili rozsiahle vojenské cvičenia na celom svete — najväčšie svojho druhu od čias studenej vojny. Nasledujúci deň Čína v reakcii na to oznámila rozsiahle cvičenie v Juhočínskom mori.

27. júla v spoločnom vyhlásení americké námorníctvo Európa-Afrika (CNE-CNA) a americké 6. velenie flotily vyhlásili:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

LSE 2021 je prvé rozsiahle námorné a obojživelné cvičenie, ktoré sa uskutočnilo od cvičenia NATO „Ocean Venture“ v roku 1981 v čase studenej vojny.

Tiež bolo oznámené, že námorné cvičenie s názvom „Large-Scale Exercise 2021 (LSE 2021)“ bude zahŕňať šesť velení amerického námorníctva a námorného zboru, päť amerických flotíl a tri expedičné sily morskej pechoty v 17 časových pásmach. Cvičenia sa konajú od 3. do 16. augusta.

Námorných cvičení sa zúčastní 36 plavidiel: od lietadlových lodí po ponorky.

„Čínska správa námornej bezpečnosti (China Maritime Safety Administration)“ 4. augusta oznámila, že čínska armáda usporiada od 6. do 10. augusta vojenské cvičenia v Juhočínskom mori.

Tang Jingyuan v rozhovore pre „The Epoch Times“ komentoval kroky Číny:

„Toto je jednoznačne reakcia na „LSE 2021“, ale nie agresívna. Ide skôr o politické vyhlásenie, ktorým chceme ukázať, že pekinské úrady budú chrániť ostrovy, ktoré oni okupovali. Podľa môjho názoru chcú Spojené štáty cvičeniami „LSE 2021“ ukázať svetu, že majú možnosti a zdroje na súčasné riešenie problémov v Čiernom, Stredozemnom, Juhočínskom aj Východočínskom mori. Inými slovami, že americká armáda je dostatočne silná, aby reagovala, ak Rusko a Čína súčasne narušia mier v Európe a Ázii.“

Celkový počet vojenského personálu a zmluvných štátnych zamestnancov, ktorí sa zúčastňujú cvičení, nebol oznámený.

Ako ďalej píšu americké noviny „The Epoch Times“, LSE 2021 je len jednou z mnohých akcií, ktoré americká vláda podnikla v rôznych častiach sveta, najmä v Juhočínskom a Východočínskom mori, s cieľom zaistiť vlastnú bezpečnosť a bezpečnosť svojich. spojencov.

12. marca 2021 po spoločných rokovaniach USA, Japonsko, Austrália a India oznámili, že vyvinuli „spoločnú víziu slobodného a otvoreného Indopacifického regiónu“ a „námorný poriadok založený na pravidlách vo Východnej Číne a Juhočínskeho mora “. Ako tvrdia členovia „kvarteta“, je to nevyhnutné, pretože Čína si robí územné nároky v Juhočínskom a Východočínskom mori. A opatrný postoj susedov k Číne je vidieť dokonca aj v prieskumoch.

Koncom augusta plánuje americká viceprezidentka Kamala Harrisová navštíviť Vietnam a Singapur, aby rokovala o posilnení regionálnej bezpečnosti v juhovýchodnej Ázii, ktorú podľa Washingtonu ohrozuje Čína.

Od 2. do 6. augusta 2021 sa americký minister zahraničných vecí Antony Blinken zúčastnil aj piatich virtuálnych ministerských stretnutí so zástupcami členských krajín Asociácie národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN).

Russkij Demiurg/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d