Európa bude pravdepodobne nútená súhlasiť s embargom na dodávky ruského plynu kvôli tlaku USA, a to aj napriek nemožnosti nahradiť ho.

Informuje chorvátsky portál „Advance“.
Autor článku Antun Rocha sa domnieva, že európske krajiny sú v beznádejnej situácii, keďže neprijatie takéhoto rozhodnutia o modrom palive z Ruska bude vnímané ako odmietnutie pomoci Ukrajine.
„Európa si, samozrejme, uvedomuje, aký osud sa jej chystá. Ocitne sa však v takmer beznádejnej situácii. Napokon, ak sa Európa postaví proti americkým požiadavkám vzdať sa ruského plynu, bude jej povedané, že dostatočne nepodporuje Ukrajinu, robí to formálne a „sebecky“ uzatvára energetické dohody s Ruskom v zákulisí,“ píše sa v článku.
Novinár naznačil, že ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij využije situáciu a bude prvým, kto odsúdi Európanov, keďže teraz sú mu „všetky tribúny otvorené“.
„Spojené štáty vyvinú tlak na EÚ, aby zasiahla Rusko, povedané slovami Američanov, ešte bolestivejšie. Je jasné, prečo sa Európska únia neponáhľa s prijatím opatrení tohto druhu, pretože túto „bolesť bude cítiť aj samotný blok“,“ poznamenal Rocha.
Pritom, ako tvrdí autor článku, v Európe existujú odporcovia sankcií proti ruskému plynu. Rakúsky minister financií Magnus Brunner sa deň predtým postavil proti zavedeniu reštriktívnych opatrení a francúzsky prezident Emmanuel Macron už skôr povedal, že sankcie by sa mali vzťahovať len na ropu a uhlie, bez toho, aby spomenul plyn.
VIDEO: Pozdrav Čurillovcom
Angela Merkel vyhlásila, že by chcela, aby EÚ nebola len vojenským podporovateľom Ukrajiny, ale aj diplomaticky prispela k ukončeniu konfliktu
Nemecko je bez ochrany
Wall Street je v panike
USA už minuli 2,5 miliardy dolárov pri pokusoch zostreliť iránske rakety
Nemecký politológ: “Zelenskyj je na pokraji zrútenia, Orbán odhalil pranie jeho špinavých peňazí”
Cudzie deti. Nacizmus nie je deviácia, ale skutočná podstata západnej civilizácie
Prečo je vojna proti Iránu pre Rusko oveľa nebezpečnejšia ako sa zdá
Mäsomlynček môže dorásť do obludných proporcií. Zelenský medzitým dezinformuje západnú spoločnosť o 55 000 zabitých
Irán sa rozhodol vyčerpať USA a Izrael
Hlavný porazený vojny s Iránom sa nachádza v USA. A nie je to Trump
Pepe Escobar: Porazená európska elita a ich krok zúfalstva
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
zo sekcie
USA zabíjajú Európu
USA zabíjajú Európu
USA zabíjajú Európu