Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

USA využívajú africké štáty ako svoje bezplatné laboratórium pre klinické štúdie, tak ako to robili na Ukrajine, tvrdí ruská armáda

Náčelník Oddielu radiačnej, chemickej a biologickej obrany ruských ozbrojených síl generálporučík Igor Kirillov obvinili Pentagón z nezákonného biologického výskumu pod pláštikom ochrany verejného zdravia.

Spojené štáty využívajú Afriku ako testovaciu oblasť a pod zámienkou programov verejného zdravia presúvajú na kontinent „nedokončené“ projekty biologických zbraní z Ukrajiny, tvrdí ruské ministerstvo obrany.

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Veliteľ útvaru radiačnej, chemickej a biologickej ochrany ruských ozbrojených síl generálporučík Igor Kirillov v utorok 31. októbra 2023 vyhlásil, že okrem množstva afrických krajín uvedených v predchádzajúcej správe pokračujú „nelegálne“ experimenty aj v Nigérii.

Dodal, že projekt vedie americká Agentúra pre znižovanie obranných hrozieb (DTRA), Národná bezpečnostná agentúra (NSA) a ministerstvo zahraničných vecí USA.

Washington podľa Kirillova tvrdí, že biologické projekty v Nigérii sú zamerané na boj proti HIV/AIDS. Poukázal na údaje, podľa ktorých 60 % Nigérijčanov trpiacich touto chorobou dostalo antivírusovú liečbu s použitím produktov od biofarmaceutickej spoločnosti Gilead Sciences „spriaznenej s Pentagónom“, ktorá podľa Kirillova predtým testovala svoje lieky na Ukrajincoch.

„Účinnosť tohto programu však vyvoláva vážne obavy. Napriek každoročnému zvyšovaniu finančných prostriedkov v celkovej výške približne 100 miliónov dolárov sa miera výskytu HIV prakticky nezmenila a zodpovedá údajom z roku 2009. Úmrtnosť ľudí nakazených vírusom HIV tiež vykazuje nepriaznivý vývoj,“ uviedol Kirillov.

To naznačuje, že „americké lieky aj pri zdokumentovanom náraste spotreby v Nigérii nemajú hmatateľný terapeutický účinok a nigérijskí občania sú využívaní ako „bezplatný klinický zdroj“,“ dodal Kirillov.

Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že trojročná zmluva podpísaná medzi DTRA a americkou neziskovou organizáciou RTI International v auguste 2022 o monitorovaní hrozieb infekčných chorôb v najväčšej africkej ekonomike je súčasťou širších programov „biologickej špionáže“ Pentagónu.

Tá podľa ministerstva zahŕňa „analýzu epidemiologickej situácie pozdĺž hraníc geopolitických protivníkov a v regiónoch predpokladaného rozmiestnenia vojenského kontingentu“. Moskva tiež tvrdí, že má k dispozícii dokumenty potvrdzujúce, že Pentagón špehoval biologickú situáciu v „Iraku a Afganistane hraničiacich s Čínou, Türkiou, Pakistanom a Saudskou Arábiou“.

Ruské ministerstvo obrany začiatkom októbra informovalo, že USA presúvajú dvojúčelové biologické výskumné aktivity do Konžskej demokratickej republiky, Sierra Leone, Kamerunu, Ugandy a Juhoafrickej republiky. Tento krok prišiel po tom, ako Moskva opakovane odhalila nelegálne vojensko-biologické operácie Pentagónu v Európe vrátane Ukrajiny, uviedol Kirillov.

Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d