Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Obsah dokumentu Programu pre pokročilú identifikáciu kozmonautických hrozieb (AATIP) je prinajmenšom na zamyslenie. Nie však pre jeho genialitu či inovatívnosť, ale vyslovené šarlatánstvo hraničiace s úplnou šialenosťou.

Tajný vládny program Spojených štátov amerických skúmal z peňazí daňových platcov bizarné, miestami až úplne šialené technológie, informuje Live Science. AATIP (Program pre pokročilú identifikáciu kozmonautických hrozieb) sa zaoberal nielen zariadeniami pre neviditeľnosť či antigravitáciu, ale chcel tiež zhadzovať jadrové bomby na Mesiac.

1 600 strán dokumentov

Dokumenty získal Vice a čoskoro sa o nich podelil aj s verejnosťou, pričom ich obsah je prinajmenšom na zamyslenie. Nie však pre jeho genialitu či inovatívnosť, ale vyslovené šarlatánstvo hraničiace s úplnou šialenosťou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kým skutoční vedci často narážajú na rozpočtové bariéry, AATIP míňal milióny na výskum UFO a rôznych technológií, ku ktorým vedci vo väčšine prípadov pristupujú akurát tak v rovine sci-fi. Program navrhoval razenie tunelu smerom k stredu Mesiaca pomocou jadrových bômb za účelom hľadania špeciálneho materiálu, ktorý je údajne 100 000-násobne ľahší ako oceľ, no je rovnako pevný.

Podľa Vice nie je jasné, či niektoré zo šialeností navrhovaných AATIP vyústili do reálneho kontraktu. Program údajne spolupracoval so súkromnou spoločnosťou BAASS (Bigelow Aerospace Advanced Space Studies), ktorá dostala za prvý rok výskumu 10 miliónov amerických dolárov.

Sú pravidelné

Podobné vládne projekty veľkou výnimkou nie sú a často skrývajú podobne šarlatánske praktiky za iné činnosti, v tomto prípade riešenie záhad UFO. Tie sa stali oveľa mainstreamovejšími a došlo k zrušeniu doterajšieho tabu o vyjadrovaní sa odborníkmi či členmi armády na túto tému. Napriek tomu však k žiadnemu zásadnému posunu v ich riešení nedošlo.

Pozorovania UFO a blízke stretnutia

AATIP sa zaoberal aj blízkymi stretnutiami s UFO, pričom v niektorých prípadoch dokumenty opisovali ďalšie šialené udalosti ako únos mimozemšťanmi, nečakané tehotenstvo, či dokonca čudné zranenia ľudí kvôli pozorovaniu anomálnych objektov, spomína Live Science a dodáva, že sa program zaoberal pozorovaniami medzi rokmi 1873 a 1994.

Okrem spomínaných záležitostí sa AATIP zaoberal dokonca aj cestovaním červými dierami, hviezdnymi bránami, zápornou energiou a komunikáciou za pomoci vysokofrekvenčných gravitačných vĺn. V dokumentoch sa dokonca objavila fráza „gravitácia je skazou vesmírneho cestovania“.

Ako sa zdá, nič z toho sa nestalo skutočnosťou a to aj napriek tomu, že napríklad warpový pohon je podľa niektorých vedcov možný a nemusí porušiť žiadne fyzikálne zákony. Ak by sa navyše vláda pokúsila odpáliť na povrchu Mesiaca jadrovú bombu, celkom určite by sa o tom ľudia na Zemi dozvedeli.

Pre razenie tunela až do jeho stredu je totiž nutné väčšie množstvo takýchto náloží, pričom hrozí vytvorenie mračna prachu v okolí Mesiaca a explózie možno vidno aj zo Zeme – teda za predpokladu, že k nim nedôjde na odvrátenej strane. V takom prípade sa však na orbite Mesiaca nachádzajú sondy, ktoré jeho povrch neustále monitorujú.

Zdroj: fontech.startitup.sk


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.