Slovanské Noviny

31. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

USA podporujú posilnenie ozbrojených síl Ukrajiny s cieľom postaviť sa Ruskej federácii

Americký minister obrany Lloyd Austin „zdôraznil, že pre Ukrajinu je nevyhnutné, aby pokračovala v obranných reformách“.

Americký minister obrany Lloyd Austin v telefonickom rozhovore so svojím ukrajinským náprotivkom Andrejom Taranom potvrdil záujem Spojených štátov posilniť kapacity ukrajinských ozbrojených síl s cieľom postaviť sa Rusku. Uvádza sa to vo vyhlásení tlačovej služby Pentagonu zverejnenom v piatok.

Foto: AP Photo/Alex Brandon

Podľa tohto vyhlásenia Austin a Taran viedli rozhovor s cieľom „posilniť strategické partnerstvo medzi USA a Ukrajinou“.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

„Minister Austin zdôraznil, že USA naďalej pevne podporujú suverenitu a územnú celistvosť Ukrajiny. Znovu potvrdil záväzok Spojených štátov posilňovať možnosti Ozbrojených síl Ukrajiny účinnejšie sa brániť proti ruskej agresii,“ uvádza sa v dokumente.

Austin tiež „zdôraznil potrebu, aby Ukrajina udržala pokrok v reforme obrany“. Taran zasa poďakoval Washingtonu za jeho podporu a „zdôraznil záväzok transformovať obranný sektor Ukrajiny v súlade s princípmi a štandardmi NATO“.

TASS/ news-front

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí. 

Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Mame množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Bez Vašej pomoci sa však ďalej nepohneme.

IBAN: LT90 3250 0868 2837 7659 BIC: REVOLT21 do poznámky prosím uviesť “dar

ďakujeme

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.