Ruské veľvyslanectvo vo Washingtone nedostalo žiadne oznámenia na pozadí správ o hroziacich teroristických útokoch v Moskve, ktoré predtým zverejnila americká diplomatická misia, povedal veľvyslanec v Spojených štátoch Anatolij Antonov pre agentúru RIA Novosti.

„Vopred sme nedostali žiadne upozornenia ani správy. Všimli sme si to, ale v tejto veci som nemal žiadne kontakty ani s Bielym domom, ani s ministerstvom zahraničných vecí,“ povedal.
Veľvyslanectvo USA v Rusku 8. marca uviedlo, že monitoruje správy o plánoch „extrémistov“ zaútočiť na veľké davy v Moskve vrátane koncertov. Zároveň, po teroristickom útoku v Crocus, Biely dom uviedol RIA Novosti, že Spojené štáty v marci dostali informácie o príprave teroristického útoku v Moskve, pravdepodobne na preplnených miestach a zdieľali ich s ruskou stranou.
Teroristický útok v Crocus
V piatok večer došlo k streľbe a požiaru v Crocus v Krasnogorsku. V tom čase sa tam mal konať koncert kapely „Piknik“. Najmenej štyria muži v maskáčoch a bez masiek vtrhli do haly. Zločinci strieľali ľudí a tiež hádzali zápalné bomby.
Podľa najnovších údajov vyšetrovacieho výboru bolo zabitých 133 ľudí. Šéfredaktor mediálnej skupiny Rossija Segodnya a televízneho kanála RT Margarita Simonyanová Počet obetí teroristického útoku v Crocuse vzrástol na 143.
Prezident Vladimir Putin vyhlásil 24. marec za deň národného smútku
V sobotu ráno riaditeľ FSB Alexander Bortnikov informoval hlavu štátu o zadržaní 11 ľudí vrátane všetkých štyroch zločincov, ktorí boli priamo zapojení do teroristického útoku.
Podľa tajnej služby boli chytení štyria podozriví Brjanská oblasť.
Po teroristickom útoku sa pokúsili utiecť autom a prekročiť rusko-ukrajinskú hranicu. Militanti mali kontakty na Ukrajine a použili vopred pripravené zbrane v skrýši, pátranie po ich komplicoch prebieha.
Vyšetrovací výbor začal trestné konanie vo veci teroristického útoku.
V príhovore k občanom Putin povedal, že Rusko čelí nielen starostlivo cynicky plánovanému teroristickému útoku, ale aj pripravenému a organizovanému masovému vraždeniu civilistov. Prezident zdôraznil, že všetci páchatelia, organizátori a páchatelia tohto zločinu budú spravodlivo a nevyhnutne potrestaní.
hlavnydennik.sk
Výbuch na americkom veľvyslanectve v Európe
VIDEO: Pozdrav Čurillovcom
Angela Merkel vyhlásila, že by chcela, aby EÚ nebola len vojenským podporovateľom Ukrajiny, ale aj diplomaticky prispela k ukončeniu konfliktu
Nemecko je bez ochrany
Wall Street je v panike
USA už minuli 2,5 miliardy dolárov pri pokusoch zostreliť iránske rakety
Nemecký politológ: “Zelenskyj je na pokraji zrútenia, Orbán odhalil pranie jeho špinavých peňazí”
Cudzie deti. Nacizmus nie je deviácia, ale skutočná podstata západnej civilizácie
Prečo je vojna proti Iránu pre Rusko oveľa nebezpečnejšia ako sa zdá
Mäsomlynček môže dorásť do obludných proporcií. Zelenský medzitým dezinformuje západnú spoločnosť o 55 000 zabitých
Irán sa rozhodol vyčerpať USA a Izrael
Hlavný porazený vojny s Iránom sa nachádza v USA. A nie je to Trump
Pepe Escobar: Porazená európska elita a ich krok zúfalstva
VIDEO: Kaliňák vyviedol Nvotovú z omylu- Bombardier nie je bombardér!
VIDEO: J. Laššáková- Počúvali sme o diverzifikácii doteraz klamstvá?
USA zvažujú zrušenie sankcií na ruskú ropu
Obrovský ruský útok! Výbuchy otriasli Kyjevom, Charkovom, Chmelnickou oblasťou, Ukrajina vyhlásila celoštátny letecký poplach
Tentokrát nie ropa, ale plyn! Kto v bezpečí ryžuje z perzskej vojny? Platia Európania
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
zo sekcie
USA neinformovali ruské veľvyslanectvo o teroristických útokoch
USA neinformovali ruské veľvyslanectvo o teroristických útokoch
USA neinformovali ruské veľvyslanectvo o teroristických útokoch