Slovanské Noviny

19. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

USA chcú použiť ruské vojenské základne v Ázii

Podľa denníka „Wall Street Journal“ Mark Milley nastolil túto otázku na stretnutí s Valerijom Gerasimovom.

Vedúci Výboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley sa počas stretnutia s náčelníkom Generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerijom Gerasimovom opýtal na možnosť použitia ruských základní v Kirgizsku a Tadžikistane americkou armádou v boji proti terorizmu.

Stretnutie sa uskutočnilo 22. septembra vo Fínsku, „Wall Street Journal však priznáva, že Pentagon tieto informácie zatiaľ nepotvrdil.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

news-front