Slovanské Noviny

18. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

27.11.2020 

Horúčky, potenie, migrény, únava, zimnica a bolesti svalov, ktoré pretrvávajú celé dni, to sú len niektoré zo symptómov pozorovaných účastníkmi v tretej fáze skúšok vakcín firiem Pfizer, Moderna a ďalších. Aj AstraZeneca uviedla, že podľa predbežných výsledkov ich vakcína vyvoláva len menej závažné vedľajšie účinky, na rozdiel od jej konkurentov. V USA očakávajú minimálnu zaočkovanosť 70%. Preto skupina amerických lekárov varovala predstaviteľov verejného zdravotníctva a výrobcov liekov, aby zabezpečili, že očkovaní nevynechajú pre vedľajšie účinky svoje nasledujúce očkovanie. Pretože jedna dávka nebude stačiť. 

Foto: Shutterstock

To je hlavná obava Dr. Sandry Fryhofer z Americkej lekárskej asociácie, ktorá informovala, že vedľajšie účinky by mohli mnohých jej pacientov odradiť od prijatia nasledujúcej injekcie. Svoje pochybnosti predniesla pri pondelňajšej virtuálnej porade s úradom CDC a zástupcami rôznych výrobcov vakcín. „Naozaj potrebujeme pacientov poučiť, že to nebude prechádzka ružovou záhradou,“ povedala Dr. Fryhofer na porade s komisiou pre imunizačné praktiky (ACIP), t.j. so skupinou lekárskych expertov, ktorá radí CDC. Aj ona je členkou tejto komisie. „Po vakcíne sa najskôr nebudú cítiť výborne, ale budú musieť prísť opäť, aby dostali druhú dávku,“ uviedla.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Riaditeľka Národného centra pre imunizáciu a respiračné choroby CDC, Dr. Nancy Messionnier vyhlásila, že už teraz treba brať do úvahy skutočnosť, že po vakcíne budú zdravotníci chýbať. Keď zdravotníci dostanú vakcínu a potom sa nasledujúci deň nebudú cítiť dobre, tak by to mohlo mať dopady na plánovanie obsadenosti nemocníc. Preto je to potrebné zohľadniť v termínoch očkovania zamestnancov.

Dali si za úlohu zabezpečiť, aby doktori používali „pozitívne“ vyjadrovanie, keď o vedľajších účinkoch budú hovoriť. Jedným z príkladov je hovoriť o vedľajších účinkoch ako o „reakcii“ na vakcínu. Samozrejme, že tým v skutočnosti nijako tie vedľajšie účinky nezmiernia. Doktori na ukážku predviedli výpoveď ženy zo Severnej Karolíny, ktorá dostala vakcínu spoločnosti Moderna. „Tá prvá dávka nie je nič príjemné. A tá druhá dávka, vás určite na deň položí … po druhej dávke si budete musieť vziať deň voľna,“ povedala.

VIDEO: Veľká Británia hľadá softvér na spracovanie dát o vedľajších účinkov vakcíny COVID-19

Regulačný úrad pre lieky a zdravotníctvo Veľkej Británie (MHRA), hľadá na Electronic Daily, inzertnom webe pre technológie, softvér s umelou inteligenciou na spracovanie dát očakávaného vysokého objemu nepriaznivých reakcií na vakcínu COVID-19 s týmto textom:

„Z extrémne urgentných dôvodov, v rámci predpisu 32 (2) c súvisiaceho s prichádzajúcou vakcínou na COVID-19, MHRA potrebuje zaistenie, dodanie a implementáciu nástroja s umelou inteligenciou, špecifickou pre vakcíny. Urgentné! Nie je možné dovybaviť systémy MHRA na zvládnutie objemu dát nepriaznivých reakcií, ktoré budú generované z vakcíny na COVID-19.“

„Ani to nespochybňujú! Ich systémy nedokážu zvládnuť objem dát nepriaznivých reakcií, ktoré očakávajú v dôsledku aplikácie vakcíny na COVID-19. Teda, ak MHRA nezavedie systém s umelou inteligenciou, bude nemožné tieto nepriaznivé reakcie efektívne spracovávať. To obmedzí ich schopnosť rýchlo identifikovať potenciálne bezpečnostné problémy u vakcíny na COVID-19 a predstavuje priamu hrozbu pre životy pacientov a zdravie verejnosti. Použili výraz: extrémne urgentné dôvody,“ povedal Del Bigtree. Viac informácií nájdete vo videu.

VIDEO: https://www.otevrisvoumysl.cz/britanie-ocekava-vysoky-objem-nepriznivych-reakci-na-vakcinu-na-covid-19/?fbclid=IwAR3C5Kg6RGBO4SXEwlJzYeAE9wXoFPkOXuFSbjQqpHp41U96qwKgtao3CjE

Zdroje:

/1/ Doktoři varují, že vedlejší účinky vakcíny na COVID-19 nebudou procházka růžovou zahradou, reformy.cz, 26.11.2020

/2/ VIDEO: Británie očekává vysoký objem nepříznivých reakcí na vakcínu na Covid-19, otevrisvoumysl.cz, 26.11.2020

/3/ zem a vek

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d