Umelci často volajú po slobode, lenže čo je to sloboda umenia?

Ak si pod tým pojmom niekto predstavuje to, čo predvádzajú liberálno-progresívni „umelci“, tak potom nás Pán Boh ochraňuj. To, čo predviedli niektorí naši „umelci“ počas otvorenia prestížneho Bienále v talianskych Benátkach je skutočne na zamyslenie.
Prestaňte robiť hanbu našej kultúre v zahraničí!
O prezentácii našej (ne)kultúry v zahraničí informuje v tlačovej správe rezort kultúry, ktorý na ilustráciu toho, ako nás niektorí „umelci“ prezentujú v zahraničí, poslal aj zopár fotiek. „Výrazné žlté farby, amplióny, exriaditeľ Kunsthalle Bratislava Jen Kratochvíl v ružovej šiltovke, s náušnicou v uchu a k tomu bývalá ministerka kultúry Silvia Hroncová vo výraznom žltom kostýme. Odznaky za otvorenú kultúru a burácajúce pokriky proti súčasnému vedeniu rezortu kultúry,“ opisuje rezort kultúry to, čo naši „umelci“ prezentovali nie na Námestí SNP v Bratislave, ale priamo v Benátkach, a to počas otvorenia prestížneho Bienále.

„Sebaprezentácia ľudí plných nenávisti, ktorým „vraj“ na kultúre záleží, za peniaze daňových poplatníkov. Je priam neuveriteľné, kam až dokážu ľudia z liberálno – progresívneho spektra zájsť,“ uvádza ďalej rezort kultúry, podľa ktorého je Bienále v Benátkach prestížne medzinárodné podujatie, na ktorom mala Slovenská národná galéria odprezentovať slovenské umenie. Na tento účel vyčlenil rezort kultúry 300-tisíc eur, lenže skončilo to neslávne – pochybnou prezentáciou umenia. „Vedenie Slovenskej národnej galérie by malo verejnosti vysvetliť, ako dospelo k vyššie uvedeným nákladom pri prezentácii, ktorú pripravila bývalá kurátorka Kunsthalle Bratislava,“ reaguje rezort kultúry, ktorý sa na to chce súčasnej riaditeľky Slovenskej národnej galérie Alexandry Kusej určite pýtať.
„Teda, nie súčasné vedenie ministerstva kultúry, ale pani Hroncová a ňou v minulosti dosadení ľudia do kultúrnych inštitúcií, sú tí, ktorí sa neštítia ničoho. Pre pár fotografií v mainstreme sú schopní všetkého. Aj znemožniť akýkoľvek dobrý úmysel prezentácie slovenského umenia v zahraničí,“ konštatuje rezort kultúry, ktorý na samý záver rázne dodáva: „Pani Hroncová, ak nerozumiete inak, povieme vám to slovami neúspešného prezidentského kandidáta. Slušne, ale rázne: Prestaňte robiť hanbu slovenskej kultúre už aj v zahraničí!“
ereport.sk
Keď spoločenstvo mlčí, nastupuje manipulátor
Britská policie pilotně zavádí systém umělé inteligence pro sledování „podezřelých“ jízd řidičů
Revolta proti Bruselu: Von der Leyenová utrpela historické poníženie
48 hodín pre Kyjev. Odpočítavanie sa začalo: Toto je začiatok konca?
POZOR! Z obchodov sťahujú kávu, olej, mäso aj múku
Novela Trestného zákona podpísaná! Opozícia kvíli
Ruská odplata za vraždu generála si bude vyžadovať chladnokrvnosť
Ďalší americkí žoldnieri boli zničení ruskou armádou
VIDEO: „Konšpirátor je človek, ktorý rozmyšľa a neriadi sa väčšinovým názorom. Mladí ľudia túžia po pravde,“ tvrdí Jozef Banáš.
VIDEO: Český predseda parlamentu Tomio Okamura odmietol, aby jeho nominant – nový minister obrany Jaromír Zůna išiel na Ukrajinu.
VIDEO: „Na Západe existujú ľudia, ktorí chcú nielen konfikt s Ruskom a vnucovať mu svoje podmienky pre trvalý mier, ale aj jeho rozšírenie na iné štáty.
Chmelár: Tunel Višňové zastavili Dzurindove vlády. Opozícia dnes útočí na tých, čo ho dokončili
Policajný zbor sa vracia do normálu! Stabilizačné príspevky a bonusy prinášajú výsledky
Hrad Krásna Hôrka sa pomaly vracia k životu: Ministerka predstavuje časový plán obnovy
Európa zachraňuje dôveryhodnosť? EÚ nedokázala súhlasiť s požičaním zmrazených ruských aktív Ukrajine
Korupcia a „bolestivé ruské útoky“: Môže to prinútiť Zelenského „prijať mier“
Predseda Najvyššej rady oznámil podmienky pre konanie volieb na Ukrajine
Možno sme len včely v úli, zbierajúce med pre iných.
Runy
Lavrov prisľúbil plnú podporu Venezuele v súvislosti s krokmi USA
zo sekcie
„Umelecká“ hanba: Slovenskú nekultúrnu „kultúru“ prezentovali progresívci na festivale v Benátkach
„Umelecká“ hanba: Slovenskú nekultúrnu „kultúru“ prezentovali progresívci na festivale v Benátkach
„Umelecká“ hanba: Slovenskú nekultúrnu „kultúru“ prezentovali progresívci na festivale v Benátkach