Slovanské Noviny

2. októbra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Zbrane priamo zo sci-fi románu nedokázali zvrátiť vývoj na bojisku. H. Bruce Franklin vo svojej knihe z roku 1988 War Stars: The Superweapon in the American Imagination sleduje hlboko zakorenenú kultúrnu vieru v mágiu futuristických zbraňových systémov, ktoré by umožnili USA poraziť akéhokoľvek zahraničného protivníka.

Franklin datuje pobláznenie do éry revolučnej vojny s vývojom bojovej ponorky Robertom H. Fultonom na drvenie britského námorníctva.

Na druhej strane ukazuje priamu líniu cez prvú a druhú svetovú vojnu a vývoj letectva a atómovej bomby, cez vojnu vo Vietname, kde sofistikované americké vojnové stroje nedokázali poraziť partizánsku taktiku Vietcongu.

Franklin by pokojne mohol zaradiť novú kapitolu o Ukrajine, ktorej letná protiofenzíva zlyhala napriek tomu, že krajina funguje ako testovacia plocha pre nové americké zbraňové systémy.

Patria sem vesmírne satelity a senzory, ktoré Ukrajinci používali na sledovanie pohybu ruských jednotiek a pomáhali pri navigácii, mapovaní a elektronickom boji , a polohovacie systémy , ktoré navádzajú presné zbrane a drony.

Webinár v polovici júla, ktorý usporiadala sieť War Industry Resistance Network, umiestnil stratégiu USA na Ukrajine do kontextu širšieho pokusu USA militarizovať vesmír a použiť ho na zničenie svojich popredných geopolitických rivalov – Ruska a Číny .

Detailný záber na modrú planétu Popis automaticky vygenerovaný

Zdroj: spacenews.com

Prvý rečník, Dave Webb, profesor inžinierstva a mierových štúdií na dôchodku z Anglicka, zdôraznil, že operácia Púštna búrka v roku 1991 pripravila základy pre Ukrajinu ako prvú vesmírnu vojnu, v ktorej USA predviedli nové satelity a presne riadené strely, ktoré skončili ničivo. Iraku.

V roku 1997 americké vesmírne velenie načrtlo svoj cieľ získať do roku 2020 vojenskú dominanciu v plnom spektre nad pevninou, morom, vzduchom a vesmírom, čo sa čiastočne naplnilo vytvorením nových vesmírnych síl Trumpovou administratívou v roku 2019 ako pobočky. americkej armády.

Do roku 2024 dosiahne rozpočet vesmírnych síl 30,3 miliardy dolárov, čo je 15% nárast oproti roku 2023 a zdvojnásobenie rozpočtu od roku 2020.

Pracovníci pripravujú misiu Space Test Program-3 pre Veliteľstvo vesmírnych systémov US Space Force dňa 22. novembra 2021 na Cape Canaveral Space Force Station na Floride na proces montáže s raketou Atlas V. Misia vyslala do vesmíru dva satelity. [Zdroj: spacenews.com ]

Kongres sa nie tak zahaleným spôsobom pokúsil legitimizovať tieto navýšenia rozpočtu usporiadaním vypočutí , ktoré vyvolali poplach o hrozbe neidentifikovaných lietajúcich objektov (UFO).

Jeden koncom júla predstavoval bývalého spravodajského dôstojníka Davida Gruscha, ktorý tvrdil , že čelil odvete v Pentagone za dôverné odhalenie, že „neľudské bytosti“ boli získané z kozmickej lode. [1]

11. augusta bola na základni Peterson Space Force Base v Colorade aktivovaná 75. spravodajská, sledovacia a prieskumná eskadra (ISRS) . Jeho úlohou bolo identifikovať a zničiť alebo narušiť nepriateľské satelity a pozemné lasery, ktorých cieľom je zabrániť USA používať ich vlastné satelity počas konfliktu.

Space.com uviedol, že americké vesmírne sily vykonali viacero výcvikových cvičení na precvičenie rušenia satelitov „živou paľbou“ [ruských a čínskych vesmírnych satelitov] a „simulovaného bojového výcviku na obežnej dráhe “ ako súčasť rastúceho záväzku k vesmírnym vojnám.

Operáciu vesmírnych síl umožnilo stredisko vesmírneho prieskumného radaru v hodnote 1,5 miliardy dolárov postavené spoločnosťou Lockheed Martin na atole na Marshallových ostrovoch, ktoré začalo fungovať v marci 2020. Stredisko teraz sleduje viac ako 26 000 objektov vo vesmíre, niektoré veľkosti mramor .

Budova s ​​niekoľkými vežami Popis automaticky vygenerovaný

Letecký pohľad na vesmírny plot US Space Force na atole Kwajalein na Marshallových ostrovoch. [Zdroj: spacenews.com ]

V Texase, Austrálii a Veľkej Británii boli nedávno vybudované ďalšie monitorovacie centrá, zatiaľ čo Boeing stavia tajné vojenské vesmírne lietadlo X-37B, ktoré môže vykonávať orbitálne vesmírne lety.

nedefinované

Boeing X-37. [Zdroj: wikipedia.org ]

Webb ukončil svoju prednášku poznámkou, že duch zmluvy o vesmíre z roku 1967, ktorá bola navrhnutá tak, aby zabránila militarizácii vesmíru, sa nedodržiava.

Prieskum vesmíru ustupuje využívaniu vesmíru a rastúcej konkurencii s Ruskom, ktoré vyvinulo svoje vlastné vesmírne zbraňové systémy v reakcii na to, čo robia USA.

Skupina mužov podpisujúcich papiere pri stole Popis automaticky vygenerovaný

Podpísanie Zmluvy o vesmíre v roku 1967. [Zdroj: spaceflight.com ]

Druhý rečník na webinári, Bruce Gagnon, koordinátor Globálnej siete proti zbraniam a jadrovej energii vo vesmíre , poukázal na to, že za posledné štvrťstoročie Rusko predložilo svoju požiadavku na novú zmluvu o spolupráci vo vesmíre pred Organizáciou Spojených národov. boli zablokované USA, Izraelom a niekoľkými ich spojencami.

Rusi, rovnako ako Číňania, jednoznačne vyhlásili, že nechcú venovať zdroje svojich krajín ničivým a neplodným pretekom v zbrojení vo vesmíre, hoci USA veria, že môžu byť majstrom vo vesmíre a boli úplne ovládnuté. vojensko-priemyselný komplex.

Keď sa v roku 2019 hlasovalo o vytvorení nových vesmírnych síl, Snemovňa reprezentantov kontrolovaná Demokratickou stranou to podporila, hoci to chcela nazvať Space Corps.

Gagnon, ktorý vyrastal vo vojenskej rodine, povedal, že zažil politické prebudenie, keď sa prihlásil do letectva v roku 1971, keď sa dostal do kontaktu s mierovými aktivistami na Travisovej leteckej základni vo Fairfielde v Kalifornii, kde bol umiestnený.

Gagnonove obavy z militarizácie vesmíru sa začali, keď si prečítal knihu od Lindy Hunt s názvom Tajná agenda , ktorá podrobne popisuje nábor nacistických vedcov CIA v rámci operácie Paperclip, ktorí pomohli založiť americký vesmírny program.

Hlavným z nich bol Wernher von Braun, ktorý pomohol vyvinúť raketu V-2 v Nemecku pomocou otrockej práce.

Gagnon povedal, že je mrazivé, že americké vesmírne sily každoročne uskutočňujú cvičenia vo vojnových hrách, kde simulujú boj s použitím vesmírnych zbraní priamo zo sci-fi románov. Medzi nimi je „Prút od Boha“, zbraň, v ktorej sú z obežných satelitov vystreľované volfrámové oceľové tyče, ktoré zrážajú Zem z neba, ako keby ich poslal Boh.

Práve teraz, hovorí Gagnon, prežívame kubánsku raketovú krízu naopak, pretože USA namierili jadrové zbrane priamo na Rusko z americkej vojenskej základne v Deveselu v Rumunsku a ďalšej v Redzikowe v Poľsku pri Baltskom mori.

Cieľom USA je rozbiť Rusko tak, ako to urobilo s Juhosláviou v 90. rokoch, pretože Rusko je najväčšou základňou zdrojov na svete a ohrozuje schopnosť USA ťažiť zdroje z Arktídy bez zaťaženia.

Spolu s 3. svetovou vojnou hrozí, že súčasná vesmírna stratégia USA rozpúta veľkú ekologickú katastrofu, pretože vesmírne satelity a zbrane zanechávajú trosky, ktoré sa nedajú vyčistiť.

Podľa Gagnona výfukové plyny z narastajúceho počtu štartov rakiet zmenšujú ozónovú vrstvu a rastúci vesmírny odpad môže dokonca spôsobiť, že Zem stmavne, keďže kolízie sú čoraz pravdepodobnejšie.

V roku 1989 Gagnon zorganizoval protest v Kennedyho vesmírnom stredisku na Cape Canaveral, na ktorom sa zúčastnil kapitán námorníctva Edgar Mitchell, jediný astronaut, o ktorom je známe, že sa kedy zúčastnil na mierovom zhromaždení. [2]

Mitchell na proteste povedal davu, že „ak by niekedy došlo k vojne vo vesmíre, bola by to posledná vojna, akú kedy ľudia viedli, pretože by vytvorila toľko trosiek, ktoré by obiehali okolo planéty, nebolo by možné ju vyčistiť. “

Mitchellovo varovanie objasňuje dôležitosť podpory úsilia mierových skupín v snahe zabrániť militarizácii vesmíru a bojovať proti vojensko-priemyselnému komplexu, ktorý je rakovinou nielen pre našu planétu, ale aj pre celý vesmír.

Jeremy Kuzmarov

O autorovi: Jeremy Kuzmarov je výkonným redaktorom magazínu CovertAction. Je autorom štyroch kníh o zahraničnej politike USA vrátane Obamových nekonečných vojen (Clarity Press, 2019) a The Russians Are Coming, Again, s Johnom Marcianom (Monthly Review Press, 2018).

Poznámky

 1. Treba poznamenať, že zverejnenie bolo založené na informáciách z druhej ruky.
 2. Mitchell sa narodil v Hereforde v Texase v roku 1930 a získal titul doktora vied (ekvivalentný titulu Ph.D.). z MIT a bol pilotom lunárneho modulu pre misiu Apollo 14 v roku 1971, ktorý bol šiestym človekom, ktorý kráčal po Mesiaci . Počas svojich ciest do vesmíru Mitchell povedal, že mal zjavenie, ktoré ho viedlo k práci po zvyšok svojho života na „rozšírení vedomostí o povahe a potenciáloch mysle a vedomia a na aplikovaní týchto vedomostí na zlepšenie ľudského blahobytu“. bytie a kvalita života na planéte.“

Ilustračné foto: bbc.com

Pôvodným zdrojom tohto článku je CovertAction Magazine

globalresearch/skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Globálny Finančný Systém má hlboké korene

  Pamätáte sa na prezidenta Nixona? Ostal po ňom prechod Ameriky na nezabezpečený dolár. Takpovediac sa začali v obehu objavovať nie len peniaze M1, ale aj peniaze M2, M3,...
 • Vedomie

  Vedomie

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva… a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Sme multidimenzionálnym stelesnením Predkov

  Všetkých rád pozdravujem, všetkým zdravia pri strome Rodu Najvyššieho. Áno, po slovansky, po našom budem rozprávať, to je Poznanie. Slovan je sláviaci Jan a Jin (Slavjanin –...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  AUDIO: Čo je Slovanstvo ? Čo s ním v posledných storočiach  parazitickí agresori robili ?

  Všetkými možnými spôsobmi sa pokúšali vymazať minulosť našich veľkých predkov, našich rodičov. Pokúšali sa vymazať nás a naše duše. Napriek všetkým technológiám a všetkému úsiliu tých, ktorí...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  História rytierskeho Rádu Hospitalierov Svätého Jána Jeruzalemského, Rodoského, Maltézskeho. Časť 2.

  Vplyv križiackych výprav na Bratstvo sv. Jána. V októbri 1096 v malom francúzskom mestečku Clermont rímsky pápež vyzval všetkých veriacich kresťanov v Európe, aby išli do ťaženia...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek, Tvorca a dnešná doba

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty. To,...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: