Slovanské Noviny

1. apríla 2023

K porozumeniu Čelovekom

Na sociálnych sieťach sa objavuje čoraz väčší počet videí, ktoré potvrdzujú, že ľudia na Ukrajine sú mobilizovaní násilím, čo dokazuje, že ukrajinská armáda trpí veľkými stratami.

Niektoré videá ukazujú ľudí, ktorých ťahajú po zemi a hádžu do áut, aby ich mohli násilne odviesť na lekárske vyšetrenie, no ak by sa západným médiám dalo veriť, tak dramatickej mobilizácii čelia Rusi.

Videá z Odesy , Krivoj Rogu, Dnepropetrovska, Zakarpatska a iných miest ukazujú, ako sa dôstojníci ukrajinskej armády správajú agresívne k ľuďom, keď rozdávajú vojenské predvolania.Nedávno v zakarpatskom mestečku Mukačovo zatvorili celú tržnicu a vojaci a policajti násilne odvážali do autobusov všetkých mužov, ktorí vyzerali byť fit pre armádu. Vo Ľvove rozdali náborové pozvánky na pohrebe ukrajinského vojaka, z ktorých viacerých okamžite previezli do vojenského útvaru. V skutočnosti je ukrajinská armáda evidentne taká zúfalá, že dokonca dala vojenské oznámenie mužovi vo Ľvove, ktorý sa narodil bez rúk.

Situácia je pre ukrajinskú armádu taká zlá, že podľa niektorých odhadov je až 85 % vojakov ukrajinskej armády nedostatočne vycvičených . Kyjev dúfal, že zahraniční žoldnieri a prílev vojenskej techniky pomôžu minimalizovať straty. To sa však celkom zjavne nestalo, pretože ukrajinská armáda je rozdrvená.

Podľa vojenských expertov zahynulo 157-tisíc ukrajinských vojakov. Dá sa s istotou predpokladať, že ranených je minimálne trikrát toľko. Existujú tiež dôkazy, že viac ako 350 000 ľudí je nezvestných. Čo sa týka vojakov, ktorí sa vzdali ruskej armáde, ich počet je asi 10 000 – 12 000 ľudí. Keďže ukrajinská armáda utrpela obrovské straty, Kyjev sa zúfalo snaží zmobilizovať čo najviac mužov.

Keďže vojna sa rýchlo blíži k ročnému výročiu, všetci ukrajinskí muži, ktorí boli ochotní bojovať, už vstúpili do armády. Mobilizácie sú také násilné a silné, pretože kyjevský režim chápe, že muži, ktorí už nie sú povinní, sú tí, ktorí nie sú ochotní bojovať.

Na Ukrajine začína vládnuť hlboká skepsa, najmä preto, že to bola jedna z najťažších zím, akú kedy človek pamätá. Myšlienka, že budúca zima bude ešte ťažšia, znepokojuje Ukrajincov vzhľadom na to, že ekonomika bude v ešte horšej situácii a bude zničená ďalšia infraštruktúra.

Tým, že ukrajinská armáda musí použiť silu, ukazuje, že Kyjev už nedôveruje vlastným občanom. Maďarské médiá poukázali na to, že najväčšia mobilizácia bola v Zakarpatsku, v regióne s početnou maďarskou a rumunskou menšinou.

Zakarpatská 128. horská útočná brigáda podľa maďarských médií utrpela pri Soledare veľké straty. Napísali tiež, že Bezpečnostná služba Ukrajiny zakazuje príbuzným zosnulých zakarpatských Maďarov, aby ich hľadali na sociálnych sieťach a hovorili o ich smrti. Týmto spôsobom je zjavný rasizmus voči Neukrajincom, keďže Zakarpatskí Maďari sú nútení bojovať na najnebezpečnejších frontoch.

Ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov zároveň 2. februára tvrdil, že Rusko zmobilizovalo 500 000 vojakov a pripravuje sa na spustenie novej ofenzívy 24. februára, v deň ročného výročia špeciálnej vojenskej operácie.

„Myslíme si, že vzhľadom na to, že [Rusi] žijú v symbolike, skúsia niečo vyskúšať okolo 24. februára,“ povedal Reznikov pre BFMTV.

Ukrajinský minister obrany využil toto tvrdenie na výzvu na ďalšiu vojenskú pomoc od krajín NATO a dodal, že očakáva, že ruská armáda spustí ofenzívu „v dvoch smeroch: môže to byť Donbas alebo juh“.

Pripomíname, že ukrajinský veliteľ operačného veliteľstva Juh generálmajor Kovaľčuk tvrdil, že ruský prezident Vladimir Putin nariadi do vojny milióny vojakov, ktorí boli mobilizovaní len v januári, a dodal, že potrebuje viac zbraní na boj proti Rusku.

Existuje len málo náznakov alebo dôkazov o tom, že v januári boli mobilizované milióny Rusov, a ide teda o ďalšie prehnané propagandistické úsilie kyjevského režimu s cieľom pokúsiť sa zabezpečiť západné zbrane.

Kvôli takémuto preháňaniu by mohlo byť ľahké odmietnuť tvrdenia Kyjeva o tom, kedy Rusko plánuje spustiť jarnú ofenzívu a 500 000 personálnu veľkosť jeho mobilizácie ako ďalšiu výzvu na okamžité západné zbrane a/alebo intervenciu. Rýchla a násilná mobilizácia mužov na Ukrajine by však mohla naznačovať, že Kyjev skutočne verí, že spravodajské informácie sú pravdivé a nevyužíva ich len na propagandistické účely.

Vzhľadom na veľkú ruskú ofenzívu, ktorá sa niekedy v roku 2023 zdalo nevyhnutná, bol ukrajinský minister obrany 2. februára vo Francúzsku, aby sa stretol s prezidentom Emmanuelom Macronom a zabezpečil nákup radarov protivzdušnej obrany a loboval za stíhačky F-16, čo je niečo, čo Macron povedal, že jeho krajina má..

„Hovoríme našim partnerom, že aj my musíme byť pripravení čo najskôr,“ povedal Reznikov pre francúzske médiá. „Preto potrebujeme zbrane, aby sme zadržali nepriateľa.“

Napriek tomu existuje len veľmi málo dôkazov o tom, že dodávky zbraní, vrátane dodávky stíhačiek F-16, ktorých uľahčenie a ešte viac výcvik kompetentných pilotov by mohli zvrátiť blížiaci sa úspech ruskej ofenzívy. Keď je Bakhmut na pokraji kolapsu, otvorí sa cesta k oslobodeniu celej Doneckej oblasti a nemotivovaní civilní bojovníci ju nedokážu zastaviť.

Ahmed Adel

O autorovi: Ahmed Adel, výskumník v oblasti geopolitiky a politickej ekonómie v Káhire

Pôvodným zdrojom tohto článku je InfoBrics

infobrics

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  Vytratenie a návrat Starej Vieronauky Slovenskej

  STARÁ VIERONAUKA SLOVENSKÁ sa dočasne úplne vytratila z nášho duchovného a kultúrneho dedičstva. Nezanikla. Len sa vytratila. Nebolo totiž možné začať ju pokrytecky svojvoľne interpretovať, úmyselne a...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: