Slovanské Noviny

22. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Ukradli ste nám 17. november a teraz chcete v mene zla ukradnúť štát. Neviete dať ľuďom nádej a rozdeľujete Slovensko. Ste zlí ľudia. Odíďte!, odkázal Matovičovej vláde Baránek

21.11.2020

Iba hovädá, opakujem hovädá a stojím si za tým, môžu ignorovať masívne rozrastajúcu sa chudobu, nárast samovrážd, nárast psychiatrických pacientov, rozpadnuté rodiny. 

Politický analytik a šéf agentúry Polis Ján Baránek sa v novom komentári zamýšľa nad otázkou, z koho strany skutočne prišlo k ukradnutiu jedného z našich najvýznamnejších dejinných momentov – Nežnej revolúcie a jej výročia. Text uvádzame so súhlasom autora v plnom znení bez redakčných úprav:

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V detstve a mladosti som vnímal november ako mimoriadne otravný mesiac. Z jednoduchého dôvodu. Boli to oslavy VOSR a pri príležitosti tohto velebenia banditov a vrahov bol celý mesiac ulúpený aj tak obmedzenej kultúrnej výmene so zahraničím a celý november bol nazvaný ako „Mesiac československo-sovietskeho priateľstva“. V praxi to znamenalo, že sa nedalo ísť ani do kina, lebo všade hrali nezáživné sovietske filmy, v televízii išli podobne nezáživné sovietske filmy. Už na začiatku tohto mesiaca kultúrneho sadizmu a plytkosti sme sa tešili na jeho koniec.

Prišiel však 17. november, kedy sa demonštrácia študentov v Prahe zmenila na štátne násilie. Teda policajti bili študentov. Bol to mimoriadne necitlivý zásah, keďže 17. november, ako niektorí snáď ani neviete, je Medzinárodným dňom študentstva. Totiž 17. novembra 1939 bolo v Prahe po protinacistickej demonštrácii popravených deväť študentov a tisíce ďalších bolo poslaných do koncentračného tábora Sachsenhausen. No a pri príležitosti takéhoto výročia nahlúpli komunisti použili násilie. Presne po 50. rokoch. Potom sa nám novembre zmenili. Na radostnú oslavu dňa, ktorý nám sľuboval krajšie zajtrajšky.

Česť výnimkám, ale nespomeniem si na žiadnu

Teraz vám napíšem, ako nám, ktorí sme v r. 1989, v novembri 17., demonštrovali proti komunistom, ukradli toto výročie. Ukradli nám ho arogantní ignoranti, anarchisti, sociopati a psychopati, ľudia, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou potrebujú odbornú psychiatrickú pomoc a ktorí si hovoria „vláda SR“ a koaličné poslanecké kluby.

Niekto niekde povedal, že, cit.: „Národ, ktorý sa nič nepoučí zo svojej histórie, je odsúdený k tomu, aby ju zopakoval.“ Pre tých mentálne menej zručnejších, ten niekto bol George Santayana. A tí najmenej mentálne zruční s radostným, i keď nepríčetným úsmevom na perách, obsah tohto citátu aktívne naplnia.

Určite čitateľa neurazím, keď poviem, že momentálne najmenej mentálne zruční sú predstavitelia našej exekutívy. Teda česť výnimkám, ako napr… Momentálne si teda konkrétne nespomeniem, ale keď si spomeniem, dám to do P. S. Teraz si ale povedzme, prečo som na prvý pohľad k členom našej exekutívy možno nespravodlivý.

Paralely s komunistami

Lebo ich beriem ako hlupákov. Sú totiž iba dve možnosti, buď sú hlúpi a amatéri, alebo ich konanie podlieha Veľkej manipulácii. Ale my ostaňme pri prvej možnosti. Pokiaľ sa teda nepotvrdí druhá. Vráťme sa ale o 31 rokov späť.

Po 17. novembri komunisti vedeli, že je zle. Chystali sa veľké demonštrácie po celej vtedajšej ČSSR. A teraz prichádza rad na to, prečo sú tí naši súčasní takí hlúpi. Totiž – ani komunisti neboli takí hlúpi, aby sa snažili blokovať cesty, aby sa demonštranti, ktorí prichádzali aj v autobusoch, nedostali na miesto protestu. Naši hlupáci to urobili. Komunisti totiž vedeli, že kto chce, dostane sa tam. Táto paralela je však nevyvážená, de facto v prospech komunistov.

Ani komunisti si nedovolili to, čo Naď

Teraz poďme na paralely vyvážené. Vyvážené rovnakou hlúposťou. Komunisti avizovali, že na protesty sa chystajú protištátne, antisocialistické a kriminálne živly. Naši hlupáci avizovali, že na protest 17. novembra sa chystajú fašisti a mafiáni. Mierny rozdiel.

Ďalšia paralela – komunistické médiá zľahčovali, aspoň na začiatku, protesty aj účasť na nich a kriminalizovali niektorých účastníkov. Čo robia niektoré, podotýkam, že nie všetky, ale niektoré naše médiá? Takisto zľahčujú – účasť a takisto vypichujú tzv. výtržníkov – samozrejme v spolupráci s políciou. Navyše, niektoré sa snažia tiež kriminalizovať. Napr. tým, že protestujúcich obvinili z hrdelného zločinu nenosenia rúška.

Komunisti sa tiež pohrdlivo vyjadrovali o demonštrantoch. Ale na nášho ministra obrany nemali. Ten o nich hovorí ako o opiciach, extrémistoch, bitkároch a psychopatoch. Neviem, ale nejaký poradca mu povedal, že prestrelil. Nasledovala ešte trápnejšia epizóda. Toto nerobili ani komunisti. Údajne tými opicami myslel tých, ktorí sa vraj snažili preliezť plot úradu vlády.

Ten (minister) je natoľko odtrhnutý od reality, že ani nevedel, že medzi demonštrantami a spomínaným plotom boli zábrany a kordón policajtov. J. Naď je exemplárnym príkladom toho, ako sa ministrom môže stať naozaj už ktokoľvek. 

Doslova. Navonok arogantný a sebaistý, ale v realite trápny chudák, na ktorého sa už teraz tešia kanály, po ktorých bude chodiť a zrejme trpiaci komplexom modrej knižky a najmä – žijúci dôkaz Murphyho zákona o tom, že každý raz dosiahne funkciu, na ktorú nestačí. Slovensko má smolu v tom, že takmer každý člen vlády dokazuje platnosť tohto zákona. To sú skrátka oni. Myslia si, že ľudia im uveria všetko. Podobne ako komunisti.

O nasadení armády verejne

Ale poďme k ďalšej paralele. Keď v ČSSR začali demonštrácie, vtedajší minister obrany, gen. Václavík, navrhol proti demonštrantom použiť armádu. Navrhol to neverejne, na zasadaní ÚV. Napriek tomu to uniklo von a vyvolalo obrovskú nevôľu verejnosti. Naši hlupáci úvahy o nasadení armády proti demonštrantom uvažovali verejne, cez médiá! Oni sú totiž takí hlúpi, že ani nevedia, že sa majú báť! Alebo vedia a sú takí arogantní.

Komunisti, resp. ich vedenie, žili ako keby vo veži zo slonoviny. Boli klamaní, lebo chceli byť klamaní. Boli klamaní, lebo tí, čo ich klamali, sa báli povedať pravdu. Nečudo teda, že sa čudovali. Prečo vlastne tí demonštranti demonštrujú a čo vlastne chcú? Však im je tak dobre. Ako keby nevedeli nič o krachujúcej ekonomike, technologickom zaostávaní, zhoršujúcej sa životnej úrovni, chronickom a periodickom nedostatku určitých druhov tovaru, atď…

Najmä zúfalí ľudia

A čo naši hlupáci? Iba hlupák môže nevedieť, že na demonštráciu išli najmä, opakujem najmä, skrachovaní živnostníci, nezamestnaní otcovia rodín bez príjmu, dôchodcovia, skrachovaní podnikatelia v gastronómii, cestovnom ruchu, neošetrení pacienti kvôli Covid-u, atď., atď…

Iba hovädo, opakujem hovädo a stojím si za tým, môže týchto nešťastných ľudí označiť za mafiánov, fašistov, psychopatov a pod. Iba iné hovädo, opakujem hovädo a stojím si za tým, môže povedať, že protestom týchto ľudí venoval asi 3 minúty. Komunistom bolo ľahké nasimulovať akúkoľvek provokáciu. Vtedy neboli mobily, digitálne kamery ani nič podobné.

Hlupáci si neuvedomili technologický vývoj. Iba tak sa mohlo stať, že sa nechali nafilmovať, ako sa výsostne amatérsky a nešikovne snažili o provokáciu, pri ktorej mal „útočník“ poraniť policajta svetlicou. Nájdite si to video a pozrite si ho. Pripomína mi to hry s mojím synom, keď som akože zranený padol na zem, keď ma „zasiahol“ drevenou detskou puškou. A to mám obavu, že som synovi predviedol lepší výkon ako tí amatérski policajti na tom videu.

Chudoba a samovraždy

Iba hovädá, opakujem hovädá a stojím si za tým, môžu ignorovať masívne rozrastajúcu sa chudobu, nárast samovrážd, nárast psychiatrických pacientov, rozpadnuté rodiny. A to všetko v dôsledku reštrikcií a následnej absencie pomoci, ktorú skrátka títo chudáci nedostali. Toto nerobili ani otrokári. Aj tí vedeli, že otrok musí dobre vyzerať, teda byť dobre živený, inak by ho nepredali… Ale im je to jedno. Je im to jedno, lebo si spravili obrovskú vežu zo slonoviny, do ktorej neprenikne nič, a oni týmto chudákom z nej vyhadzujú príkazy a zákazy. Vydierajú, flagrantne porušujú Ústavu SR.

Priatelia, toto si nedovolili ani komunisti. Mali sme vtedy ústavu, akú sme mali, ale flagrantne a verejne ju porušovať, to si nedovolili ani komunisti. Tí „iba“ porušovali vlastné zákony. A navyše, takúto mieru amaterizmu a anarchie som za 31 rokov života v komunizme nezažil. Komunisti si nerozkladali vlastný štát. On sa rozložil ich vlastnou neschopnosťou. Títo? Títo rozkladajú štát vedome! Oni vedome porušujú ústavu. Vedome zneprávňujú tento štát. Komunisti nikdy neodopierali lekársku pomoc? Dnes? Nemali ste modrý zdrap a nedostali ste ani lekársku starostlivosť.

Hanba a krádež

Bol som veľmi veľmi silný antikomunista, som ním a iný ani nebudem. Som zarytý kresťan, takže inak to ani nemôže byť. Ako zarytý kresťan mám však akýsi šiesty zmysel pre totalitné praktiky. Lebo ak niečo vyzerá ako mačka a chytá to myši, asi je to mačka. Toto, čo zažívam teraz, sa veľmi podobá na tú komunistickú, alebo ak chcete, totalitnú „mačku“. Podobne mňauká, akurát ešte aj tie myši chytá mizerne.

Priatelia, toto nie je o tom, čo mudruje sekta Matovičova, teda o túžbe za Ficom, ani o tom, že by si nás platili oligarchovia, ako si primitívne zdôvodňujú fanatici, ktorí nevidia, čo tu táto vláda robí s národom. Robí s ním laboratórny experiment, ktorým ako keby chcela testovať, čo vydrží. Koľkokrát mu môže naordinovať celoplošne testovanie, dokedy mu nemusí posielať pomoc, dokedy sa mu môže vysmievať a nechápať ho.

Na to sme tam nestáli

Čo si mám myslieť o tom, keď poslanec OĽaNO Krúpa s poslaneckým platom odkáže demonštrantom, že sú chuligáni, fašisti, komunisti a lúza. Tým, ktorí už dnes nemajú na základné životné potreby a vláda im dá iba jednu víziu – ďalšie testovanie, ďalšie obmedzenia a ďalšie hrozby. Neviem, čo si táto vláda myslí. Hanbím sa za každého jej člena. Hanbím sa za každého poslanca, ktorý schvaľuje jej neľudské a protiprávne konanie. Lebo hocikto z nich, ak by bol príčetný, nebol by tam, lebo príčetný človek tam neostane, ak tam teda je, musí byť nepríčetný.

Títo nám ukradli 17. november. My sme tam nestáli na to, aby ste porušovali dnes Ústavu SR. Nerobili sme to ani na toto: Aby ste sa správali, ako sociálni netvory. Aby ste sa vysmievali chudákom, bezmocným živiteľom rodín bez práce, skrachovaným podnikateľom a živnostníkom, ktorým ste nedali pomoc, ale prinútili ste ich prerušiť podnikanie a kričali na nich, že sú fašisti a psychopati.

Manévre kvôli chorobe so smrtnosťou 0,2 %

Aby ste odopierali liečbu onkologickým a iným pacientom kvôli chorobe so smrtnosťou 0,2 % a robili tu kvôli tomu celonárodné manévre. Aby ste tu plánovali operácie s národom, ako keby to bol plyšový medvedík a vyhrážali sa mu, že ak sa nepoddá dobrovoľne, aj tak ho prinútite. Aby ste zneužívali políciu na ochranu vášho protiprávneho konania. Aby ste zneužívali armádu na ochranu vášho protiprávneho konania. Aby niektoré média klamali, informovali neúplne a zverejňovali polopravdy a škandalózne konali s vami v zhode. Ako to je možné? Ako je možné, aby niektoré média, ako keby na jeden povel, konali takmer rovnako? Aby ste vytvárali masu chudobných, nešťastných, samovrahov a zrútených ľudí.

Ukradli ste nám 17. november a teraz chcete v mene zla ukradnúť štát. Verím, že vám to ľudia v tejto krajine nedovolia. Neviete dať ľuďom nádej. Rozdeľujete ich. Takto Slovensko rozdelené ešte nebolo. Naprieč rodinami, búrajú sa staré priateľstvá, podporujete udavačstvo, podporujete v ľuďoch agresivitu. Ste zlí ľudia. Odíďte.

Zdroj: dennikslovensko.sk / Facebook Ján Baránek, komentáre, názory, úvahy a iné

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d