Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Slovensko je podľa Milana Uhríka (Republika) už len krok od povinného prijímania migrantov, pretože v stredu kľúčový Výbor pre ľudské práva Európskeho parlamentu odhlasoval tzv. nový migračný pakt EÚ.

Slovenský europoslanec, ktorý sa dlhodobo kriticky staviavoči migračnej politike Bruselu, odmietol relatívnosť ponuky pre štáty a spochybnil možnosť „výberu“,  či migrantov v rámci prerozdelenia prijmú, alebo za každého odmietnutého “dobrovoľne” zaplatia pokutu 20 000 eur.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Uhrík upozornil, že v rámci paktu je aj nariadenie o krízových situáciách, ktoré ak Európska komisia vyhlási, tak sa de fakto dobrovoľnosťruší a automaticky sa presúva na povinné prerozdeľovanie a prijímanie migrantov členskými štátmi.

Táto situácia môže byť vyhlasovaná aj v súvislosti s konfliktom na Ukrajine, alebo vtedy, ak na grécke či talianske pobrežie príde návalová vlna migrantov a komisia automaticky spustí mechanizmus povinného prijímania, čiže aj pre Slovenskú republiku, myslí si Uhrík.

Navyše migračný pakt sa viaže aj na medzinárodnú ochranu v súvislosti s tzv. klimatickou krízou. Podľa Uhríka bude stačiť, ak nelegálny migrant povie, že ušiel do Európy, lebo mu je v Afrike teplo, a to bude dôvod na udelenie azylu, prijatie a prerozdelenie migranta.

„Liberáli sa doslova zbláznili“

Takto komentoval situáciu aktívny europoslanec. V tejto súvislosti upozornil na dvojtvárnu politiku strany Smer-SD v Bruseli, kde jeho europoslanci dvíhajú ruky aj za opatrenia namierené proti záujmom Slovenskej republiky aj postojom vlády.

Preto Milan Uhrík vyzval premiéra Roberta Fica, aby naplnil svoj odmietavý postoj k povinným či ôdobrovoľným” migračným kvótam a na Európskej rade hlasoval proti novému migračnému paktu rovnako ako ho odmieta europoslanec a šéf hnutia Republika na pôde Európskeho parlamentu.

Aj táto situácia ohrozujúca národno-štátne záujmy Slovenska je dôvodom na to, aby Slováci dobre zvažovali, komu dajú svoj hlas vo voľbách do Európskeho parlamentu, odkázal na sociálnej sieti Milan Uhrík.

Informačný servis k téme prerozdeľovania migrantov

Celkový počet žiadateľov o azyl evidovaných v Európskej únii presiahne v roku 2023 jeden milión, uviedla výkonná riaditeľka Agentúry EÚ pre azyl (EUAA) Nina Gregoriová.

EUAA len do konca októbra 2023 zaregistovala až 937-tisíc žiadostí o azyl, čo predstavuje približne 22 percentný nárast v porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2022.

V roku 2015, počas tzv.migračnej krízy, ktorú spustilo rozhodnutie nemeckej kancelárky Angely Merkelovej prijať každého nelegálneho migranta výrokom

„Wir schaffen das“ (my to zvládneme). Ide o vyhlásenie Angely Merkelovej, vtedajšej nemeckej kancelárky, počas európskej migračnej krízy v roku 2015. Bol opísaný ako hlavný slogan nemeckého konceptu Willkommenskultur.

V tom čase nakoniec Nemecko a Brusel žiadali prerozdeliť migrantov v Talianska, Grécka a Maďarska. Keďže Maďarsko odmietlo byť do mechanizmu zaradené, ostalo 76 000 migrantov v Grécka a Talianska. Slovensku vyrátali prijatie 802 migrantov.

Podľa tohto prepočtu by na jeden milión nelegálnych migrantov v únii muselo Slovensko „dobrovoľne“ ročne prijať asi 10 550 migrantov, alebo za nich „dobrovoľne“ zaplatiť do Bruselu 20 000 tisíc eur za každého, čo by činilo asi 211 miliónov eur.

Keďže prílev migrantov sa ešte uľahčuje novým migračným paktom, je predpoklad trvalého prílevu migrantov a ich „dobrovoľného“ prerozdeľovania. Ak by Slovensko zvolilo prvý variant, za desať rokov by sme museli „dobrovoľne“ prijať asi 105 000 migrantov, ak by sme ich odmietli, tak by sme museli „dobrovoľne“ zaplatiť zo štátneho rozpočtu vyše dve miliardy eur!

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.