K porozumeniu Čelovekom

Studie byla publikována v časopise New England Journal of Medicine. Byla financována společností Weill Cornell Medicine-Qatar, katarským ministerstvem zdravotnictví, společností Hamad Medical Corp. a společností Sidra Medicine.

Podle nedávno publikované studie mají osoby, které prodělaly onemocnění covid-19, pouze malou pravděpodobnost, že chorobu opět dostanou a že bude mít vážný průběh.

Vědci z Kataru zkoumali s využitím národních databází vzorek více než 353 tisíc osob, které se covidem-19 nakazily v období od 28. února 2020 do 28. dubna 2021, přičemž infekce byla potvrzena PCR testem.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Opětovné infekce byly započítány, pokud byla osoba pozitivně testována nejméně 90 dní po první infekci.

Po vyloučení přibližně 87 500 osob se záznamem o očkování vědci zjistili, že u osob, které získaly imunitu díky prodělání covidu-19, bylo riziko reinfekce nebo vážného průběhu onemocnění malé.
V celém relevantním vzorku osob bylo zjištěno pouze 1 304 reinfekcí. To znamená, že covidem-19 se nakazilo podruhé pouze 0,4 % jedinců s přirozenou imunitou, kteří nebyli očkováni.

Pravděpodobnost závažného průběhu onemocnění byla podle studie 0,1krát vyšší než u primární infekce. Byly zjištěny pouze čtyři takové případy. Navíc, mezi osobami, které se nakazily podruhé, nebyl zaznamenán žádný případ úmrtí.

Studie byla publikována v časopise New England Journal of Medicine. Byla financována společností Weill Cornell Medicine-Qatar, katarským ministerstvem zdravotnictví, společností Hamad Medical Corp. a společností Sidra Medicine.

Výzkumníci, Laith Abu-Raddad z Weill Cornell Medicine-Qatar a Dr. Robert Bertolini z katarského ministerstva zdravotnictví, již dříve vyhodnotili účinnost přirozené imunity proti opětovné infekci jako 85 % nebo vyšší.

„Je třeba zjistit, zda taková ochrana proti závažnému průběhu onemocnění při reinfekci trvá delší dobu, obdobně jako imunita, která se vyvíjí proti jiným sezónním „chřipkovým“ koronavirům, které vyvolávají krátkodobou imunitu proti lehké reinfekci, ale dlouhodobou imunitu proti vážnějšímu průběhu při reinfekci. Pokud by tomu tak bylo i v případě SARS-CoV-2, mohl by virus (nebo alespoň dosud studované varianty) při endemickém výskytu nabýt mírnějšího průběhu infekce,“ uvádí se ve studii.

Doktorka Monica Gandhiová, lékařka infekčních nemocí na Kalifornské univerzitě v San Francisku, k tomu napsala na Twitteru: „Důležitá studie, která ukazuje, jak vzácná je reinfekce a závažný průběh onemocnění po vyléčeném covidu.“

Studie podle ní doplňuje rostoucí počet vědeckých výzkumů, které prokazují, že lidé, kteří se z covidu-19 vyléčili, mají vysokou míru imunity proti reinfekci, a ještě vyšší ochranu proti těžkému průběhu onemocnění a úmrtí.

Snímek z elektronového mikroskopu ukazuje nový koronavirus (oranžová), který způsobuje covid-19, vystupující z povrchu buněk (zelená) kultivovaných v laboratoři u pacienta z USA. Fotografie zveřejněna 13. února 2020. (NIAID-RML)

Zdroj: theepochtimes.com
Preklad: epochtimes.cz

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.