Dočasne poverený minister spravodlivosti Viliam Karas považuje za potrebné pestovať zdravé vlastenectvo a zdravý vzťah k vlastnej krajine. V rozhovore pre TASR to uviedol v súvislosti s 30. výročím vzniku samostatnej Slovenskej republiky.

„Treba pestovať zdravé vlastenectvo, zdravý vzťah k vlastnej krajine. Nie provinčný, nie úzkoprsý, nie zakomplexovaný. Niet sa za čo hanbiť. Máme tisícročné historické korene. Treba stavať na tom, čo sme dostali, zdedili a mať otvorené oči vnímať okolie,” povedal Karas.
Ako ďalej uviedol, Slovensko je síce malá krajina, ale môže byť obohatením pre každého. „Len nesmieme byť zakomplexovaní. Musíme vedieť komunikovať. To je asi najväčší problém, ktorý dnes vnímam,” podotkol.
Slovensko podľa neho nezaostáva za novými členskými štátmi EÚ. „Má mnoho potenciálu. Je to krajina mladých ľudí. Môžeme ľutovať, že veľakrát nemajú dostatok energie zostať doma, aj napriek nižšej ekonomickej stabilite. Je potrebné hľadať príčiny a odstrániť ich,” dodal.
hlavnespravy.sk
Globálny poriadok vedený USA sa skončil. A nevráti sa
Nedostatok vitamínu C spojený s metabolickým syndrómom
Novinári našli Mindiča! Podozrivý z rozkradnutia ukrajinskej energetiky si užíva pláže Izraela
Reuters: „Orešnik“ je teraz schopný efektívne zasiahnuť celú Európu
Európania pod valcom militantných elít
Pogost
Bitka o minulosť: Ako moc prepisuje históriu, aby zabezpečila prítomnosť
„Varovné výstrely“. USA uvalili sankcie na bývalého komisára EÚ za úsilie o obmedzenie tzv. nenávistných prejavov na internete
Kohortové štúdie očkovaných a neočkovaných detí pri narodení: Neočkované deti sú oveľa zdravšie
Ukrajina odtajnila údaje o nerastných zdrojoch v rámci dohody so Spojenými štátmi
Tajný úder proti EÚ: plán Ruska a USA, ktorý navždy zmení mapu Európy alebo sobáš z rozumu, v rámci ktorého Rusko pomôže USA rozbiť EÚ
Po masívnom raketovom útoku v Kijeve zostala tma a zima
Trumpove vyhrážky sa skončili. Putin rozkazuje okrídleným „Medveďom“: 94-tonový „teror“ opustil Rusko
Ukrajinu čaká rozpad, alebo Proroctvá seriálu „Sluha národa“ sa stávajú skutočnosťou
Nevďační Poliaci chcú dnes okradnúť Rusko za to že ich zachránilo pred nacizmom
Profesor Jeffrey Sachs odporučil nemeckému vodcovi: “Najdôležitejšie je, pán Merz, aby ste študovali históriu…”
Nie Rusov, Číňanov, Venezuelčanov…. ale týchto nepopulárnych európskych vojnových štváčov Američania nútia aby obnovili slobodu prejavu
Donald Trump strávil tento rok demontážou západnej architektúry
Bloomberg: Rubeľ sa stal v tomto roku najsilnejšou menou
Putin prikývol: Moskva by mohla vydať dokument, ktorý by sa dotkol všetkých členských štátov NATO
zo sekcie
Treba pestovať zdravé vlastenectvo a vzťah k vlastnej krajine
Treba pestovať zdravé vlastenectvo a vzťah k vlastnej krajine
Treba pestovať zdravé vlastenectvo a vzťah k vlastnej krajine