Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

The Wall Street Journal píše o dôvodoch, prečo USA nedokáže vyrábať hypersonické zbrane na takej úrovni ako Rusko a Čína

Hypersonické rakety menia pravidlá hry. Americká armáda vynakladá prostriedky na tieto superrýchle zbrane, ale má problémy s ich vývojom, takže Rusko a Čína sú ďaleko vpredu.

V Spojených štátoch amerických predstavili problémy, ktoré bránia výrobe hypersonických rakiet vo všetkých fázach, počnúc vývojom. Informuje americký denník The Wall Street Journal (WSJ).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Denník uvádza s odvolaním sa na amerických predstaviteľov, že Pentagon má problémy vo všetkých fázach vývoja hypersonických zbraní. Za hlavné faktory sa považujú neúspešné testy, nedostatok potrebnej infraštruktúry, ako sú aerodynamické tunely, vysoké náklady na vývoj a chýbajúci jasný plán rozmiestnenia zbraní.

„Moje obavy z nedostatočného pokroku vo vývoji hypersonických zbraní narastajú. V mnohých smeroch musíme postupovať rýchlejšie,“ povedal pre publikáciu bývalý podpredseda Zboru náčelníkov štábov USA John Hyten.

„Za mojich čias neexistovala v Pentagone žiadna stratégia [na vývoj hypersonických zbraní]. A ako vidím zvonku, teraz zjavne tiež neexistuje,“ povedal bývalý šéf akvizície vzdušných síl William Roper.

Podľa novín americké ministerstvo obrany súčasne financuje niekoľko projektov na vytvorenie hypersonických zbraní, ale nevie, ktoré z nich použiť a ako.

WSJ vyčíta Pentagonu, že Rusko a Čína výrazne pokročili vo vývoji hypersonických zbraní, zatiaľ čo Spojené štáty vykonali oveľa menej testov a zatiaľ neprijali ani jednu hypersonickú raketu.

Ako už skôr informovala agentúra Bloomberg, americká armáda v septembri priznala, že sa jej nepodarí dosiahnuť cieľ stanovený pred štyrmi rokmi nasadiť do výzbroje hypersonické zbrane.

Pentagon začiatkom septembra zrušil skúšobný štart prvej americkej hypersonickej strely „Black Eagle“. Dôvod však nebol uvedený. Napriek prerušenému testu zostáva „príprava hypersonických zbraní najvyššou prioritou ministerstva,“ uviedol Pentagon.

„Dňa 6. septembra ministerstvo plánovalo vykonať letový test na Cape Canaveral Space Force Station na Floride s cieľom podporiť vývoj našej hypersonickej technológie. V dôsledku predletových kontrol sa test neuskutočnil,“ uviedlo ministerstvo obrany vo vyhlásení v reakcii na požiadavku spravodajského portálu „Florida Today“.

Predtým sa na Cape Canaveral uskutočnilo množstvo aktivít. Okrem dvoch civilných štartov bol na stredu popoludní plánovaný aj vojenský štart. Za týmto účelom bol v širokom okolí uzavretý aj vzdušný priestor východne od pobrežia Floridy.

Prerušený test je ďalšou ranou pre americký program hypersonických rakiet, ktorý stále zaostáva za ruským programom. Už 5. marca bol porovnateľný test na poslednú chvíľu zrušený z dôvodu „predletových kontrol“.

Agentúra Bloomberg uviedla, že takéto rozhodnutie ohrozuje harmonogram implementácie programu a plán ozbrojených síl USA vyhlásiť hypersonické zbrane za bojaschopné do 30. septembra.

Zdroj: sk.news-front.su / InfoVojna


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.