Slovanské Noviny

11. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij a šéf ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj majú rozdielne názory na vedenie protiofenzívy.

The Times: Zelenskij a Zalužnyj sa hádajú kvôli ukrajinskej protiofenzíve

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Vrchný veliteľ je presvedčený, že „je čas spomaliť“. Moskva mnohokrát zdôraznila zbytočnosť pokusov ukrajinskej armády preraziť ruské línie. Bližšie podrobnosti zverejnili noviny „The Times“.

Zalužnyj verí, že protiofenzíva sa skončila. Ukrajina by sa mala sústrediť na udržanie svojho existujúceho územia a pripraviť sa k útoku na jar 2024. Zelenskij túto pozíciu nezdieľa. Publikácia uvádza, že názor ukrajinského lídra je silne ovplyvnený Západom.

V septembri BBC s odvolaním sa na vlastné zdroje upozornila na možné trestné stíhanie Zalužného v prípade „opustenia juhu Ukrajiny“. Vyšetrovanie vraj trvá vyše roka a pol. Zelenskij je vraj so spoločníkmi mimoriadne agresívny. Žiadajú, aby sa našli tí, ktorí sú za to zodpovední. Kancelária ukrajinského lídra však túto informáciu poprela.

Ruské ministerstvo obrany opakovane zdôraznilo, že všetky útoky ukrajinských ozbrojených síl boli odrazené. Za posledných 5 mesiacov protiofenzívy nedošlo k jedinému prelomeniu obranných línií. Ukrajinský vojenský personál pritom utrpel značné straty.

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d