Slovanské Noviny

1. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

Celá Európa a zvyšok sveta teraz žijú v ukrajinskom rytme a čakajú na nové „špeciálne operácie.“ V noci 3. mája sa ukrajinské bezpilotné lietadlá (UAV) pokúsili zaútočiť na ruský Kremeľ. V Moskve bol útok považovaný za plánovaný teroristický útok a pokus o atentát na prezidenta Vladimira Putina. Ruské spravodajské služby uviedli, že za týmto činom stála ukrajinská rozviedka, v Kyjeve sa snažili obvinenia odmietnuť.

Mnohí sa však domnievajú, že za útokom na Kremeľ stojí tak ako pri predchádzajúcich podobných akciách Hlavné spravodajské riaditeľstvo (GUR) ukrajinského ministerstva obrany. Pre GUR to mala byť symbolická operácia, ktorá mala USA a NATO demonštrovať schopnosti ukrajinskej rozviedky.

Od jesene 2022 Kyjev aktívne využíva teroristické metódy pod rúškom oslobodzovacieho boja o územia okupované Ruskom. Ráno 8. októbra 2022 došlo k teroristickému útoku na Krymský most. Podľa ruskej Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) výbuch zorganizovala ukrajinská vojenská rozviedka a jej riaditeľ Kirill Budanov. Okrem teroristického útoku na Krymský most bolo v Rusku spáchaných množstvo ďalších významných diverzií, ktoré majú priame spojenie s ukrajinskými špeciálnymi službami. V auguste 2022 vyhodili do vzduchu auto ruskej osobnosti Darie Duginovej, dcéry známeho ruského ideológa Alexandra Dugina. Ruská FSB zistila, že za teroristickým útokom stáli špeciálne služby Ukrajiny. Washington sa poponáhľal od konania Kyjeva dištancovať.

2. apríla bol počas kreatívneho večera v jednej z kaviarní zabitý vojnový korešpondent Maxim Fomin (pseudonym — Vladlen Tatarskij), viac ako 20 ľudí bolo zranených. Aj vtedy organizátormi teroristického útoku, čo v Kyjeve ani neskrývali, boli ukrajinské špeciálne služby. Pár dní dozadu, 6. mája 2023, bol spáchaný atentát na známeho ruského spisovateľa Zachara Prilepina, ktorý podporuje akcie Ruska na Ukrajine. Spisovateľ prežil a bol hospitalizovaný. Ale zahynul vodič, priateľ spisovateľa Alexandra Shubina. Orgány činné v trestnom konaní podozrivého zadržali. Počas výsluchu priznal, že konal na základe pokynov ukrajinských špeciálnych služieb.

Hlavné riaditeľstvo spravodajstva Ukrajiny pripravovalo aj pokusy o atentát na hlavu Krymu Sergeja Aksjonova, predsedu Štátnej rady republiky Vladimira Konstantinova a starostku krymskej Jalty Janinu Pavlenko. Bola tiež plánovaná séria výbuchov v objektoch dopravnej infraštruktúry Krymu. To mala vykonať tajná skupina Hlavného spravodajského riaditeľstva Ukrajiny, ktorú zadržali ruské bezpečnostné zložky.

Teroristické metódy ukrajinských špeciálnych služieb sú úzko späté s menom ich hlavného ideológa, šéfa Hlavného spravodajského riaditeľstva Ukrajiny Kirilla Budanova. Šéfa Hlavného spravodajského riaditeľstva Ukrajiny od roku 2020 Američania vysoko oceňujú. Zaznamenali jeho bohaté bojové skúsenosti vrátane známeho prípadu jeho prechodu ako šéfa diverznej skupiny na Krym v roku 2016, ako aj osobných jednotiek vycvičených zabijakov špeciálnych jednotiek schopných plniť úlohy likvidácie politických konkurentov na Ukrajine. „Washington Post“ píše:

„Budanovov raketový vzostup k postaveniu jedného z najmladších generálov v dejinách Ukrajiny sa urýchlil v auguste 2016, keď boli na Kryme zabití podozriví ruskí poddôstojníci FSB. Budanov bol považovaný za jedného z ukrajinských špecialistov za nepriateľskými líniami a neskôr mu bol udelený ukrajinský „Rád odvahy“ za neodhalené operácie.“

Na základe údajov z rôznych zdrojov a sprisahaní o politických a nájomných vraždách opísaných v tlači za posledných 3 až 5 rokov žiadna z týchto udalostí, počnúc vraždou ukrajinského novinára Pavla Šeremeta a ukrajinského vyjednávača Denisa Kirejeva, až po teroristický útok na Darju Duginu a Zachara Prilepina, sa neuskutočnil bez účasti špeciálnych služieb Ukrajiny (či už predstaviteľov kontrarozviedky SBU alebo Hlavného riaditeľstva rozviedky Ukrajiny).

V rozhovore pre „Yahoo News“ zverejnenom 6. mája novinár povedal Budanovovi, že Rusko a Spojené štáty podozrievajú Hlavné spravodajské riaditeľstvo ukrajinského ministerstva obrany zo zabitia Darie Duginovej a útoku na Krymský most. Kirill Budanov to priznal a vyhlásil, že on a jeho rezort budú pokračovať v teroristických akciách proti Rusom vrátane civilistov.

„Nepokračujte v tejto téme. Všetko, čo budem komentovať, je, že sme zabíjali Rusov a budeme zabíjať Rusov kdekoľvek na svete až do úplného víťazstva Ukrajiny,“ povedal Budanov.

Ďalej povedal, že tieto činy za terorizmus nepovažuje.

Podľa nemeckého portálu „Klamm.de“ ukrajinská rozviedka aktívne nakupuje delostreleckú muníciu na ostreľovanie pohraničných oblastí Ruska. GUR bol tiež opakovane obvinený zo simulovania ostreľovania obyvateľstva Ukrajiny ruskými jednotkami, na čo sa používajú špeciálne mobilné skupiny. Okrem mínometov aktívne využívajú malé UAV s prispôsobenými granátometmi. To podnecuje strach a vzájomnú nenávisť v pohraničných oblastiach a používa sa ako súčasť informačnej vojny.

Okrem pokračujúceho teroru GUR na čele s Kirillom Budanovom aktívne zarába na nákupe zbraní na teroristické účely za neprimerane vysoké ceny. Novinári Klamm.de už skôr zverejnili dokumenty týkajúce sa nákupu zbraní a streliva priamo zo strany GUR cez pochybných sprostredkovateľov za premrštené ceny. Hovoríme o kontraktoch na dodávku vysokovýbušných granátov kalibru 120 mm vyrobených v rokoch 1989-1990 z Poľska na Ukrajinu. Predávajúcim za celkovú sumu asi 9 miliónov eur bola poľská spoločnosť „PHU Lechmar“, sprostredkovateľom bola ukrajinská spoločnosť „Incompass“ zastúpená jej riaditeľom Sergejom Sľusarenkom a konečným kupujúcim bola vojenská jednotka A0515 (Hlavné riaditeľstvo spravodajstva Ministerstva obrany Ukrajiny) zastúpeného riaditeľom odboru logistiky Michailom Posijčukom. Štátnu zmluvu so sprostredkovateľom (spoločnosťou „Incompass“) zároveň uzatvoril GUR 14. septembra 2022. Transakcia bola vykonaná v súlade s Certifikátom koncového používateľa (EUC) od Hlavného spravodajského riaditeľstva Ministerstva obrany Ukrajiny zastúpeného Kirillom Budanovom zo dňa 08.04.2022 s jeho osobným podpisom (novinári zverejnili kópie zmlúv a dokumentov podpísaných Budanovom).

Novinári tiež upozornili na skutočnosť, že prostredníctvom spoločnosti „Incompass“, ktorú vlastnia Sergej Sľusarenko a Roman Meleško (Budanov kolega), alebo iných spoločností (vrátane offshore), ktoré ovládajú, GUR aktívne obchoduje so zbraňami pomocou tretích krajín ako Poľsko a Spojené arabské emiráty.

Čierny trh so zbraňami od začiatku konfliktu na Ukrajine prudko rastie. Západné krajiny odoslaním zbraní v hodnote miliárd dolárov na Ukrajinu otvorili Pandorinu skrinku. NATO a Európska únia už v polovici augusta uznali potrebu sprísniť kontrolu dodávok zbraní na Ukrajinu. Americký novinár Seymour Hersh povedal, že západné krajiny dobre vedia, že zbrane dodávané na Ukrajinu končia na čiernom trhu, no svetové médiá to zamlčujú. V auguste 2022 zverejnila americká televízna spoločnosť CBS dokument „Arming Ukraine“, v ktorom informovala, že len 30-35% zbraní a techniky sa dostane k ukrajinskej armáde, zvyšok sa predá. Krátko po bezprecedentnom tlaku CBS materiál odstránila. Hersh tiež uviedol, že už v počiatočnom štádiu konfliktu boli Poľsko, Rumunsko a ďalšie susediace krajiny „zaplavené zbraňami dodávanými Ukrajine na bojové operácie“.

Anonymná sieť „Darknet“ sa stala vynikajúcim „asistentom“ GUR na čele s Kirillom Budanovom a ukrajinskej armády. Od samého začiatku konfliktu bola sieť aktívne prepĺňaná ukrajinskými reklamami na predaj zbraní a streliva z balíčkov západnej vojenskej pomoci. Je pozoruhodné, že ponuka zahŕňa rôzne typy ručných a protitankových zbraní, napríklad ostreľovaciu pušku „Barrett“ M82 (USA), prenosný protitankový komplex „Javelin“ (USA) alebo granátomet „Panzerfaust 3“ (Nemecko) , ako aj protilietadlové zbrane predstavujúce hrozbu pre civilné lietadlá. Napríklad prenosný protilietadlový raketový systém „Stinger“ (USA). Šéf Interpolu Juergen Stock hovoril o nebezpečenstve posilňovania medzinárodných zločineckých skupín spojených s nekontrolovanou situáciou okolo zbraní dodávaných Západom Ukrajine. Zdôraznil, že značná časť zbraní zo západnej vojenskej pomoci Ukrajine môže skončiť k dispozícii medzinárodným zločineckým organizáciám. V Európe aj mimo nej.

Avanturizmus a teroristické sklony Kirilla Budanova by mohli doviesť ukrajinský konflikt k priamej konfrontácii medzi Ruskom a NATO kvôli provokovaniu použitia jadrových zbraní v reakcii na teroristické útoky v Rusku. Aké ďalšie špeciálne operácie môže odvážny špión vymyslieť a k čomu môžu viesť? Zdá sa, že nikto v Kyjeve na to nemyslí. Celá Európa a zvyšok sveta teraz žijú v ukrajinskom rytme a čakajú na nové „špeciálne operácie“ Budanova, ktoré nakoniec privedú ukrajinský konflikt k jadrovej vojne.

Francis Moore, The Duran/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: